İnstagram’dan Korkutan Hata!

Instagram’ın yeni özelliği büyük bir sorun ortaya çıkardı. ‘Çoklu hesap işlevi’ni geçtiğimiz günlerde devreye sokan İnstagram beklenmedik bir problemle karşılaştı. Uygulamadan gelen kişisel bildirimlerin yanlış kişilere ulaşmasına sebep olabildiği ortaya çıktı.

 

Hemen korkmayın. Benim başıma da gelebilir mi böyle bir şey demeyin. Çünkü sorunun yaşanması için öncelikle birden çok hesabı yönetiyor olmanız gerekiyor. Eğer henüz çoklu hesap özelliğini kullanmadıysanız bir sıkıntı yok.

Ama eğer çoklu hesap işlevini kullanıyor ve bu hesaplardan birini de bir başkasıyla paylaşıyorsanız sıkıntı olabilir. Nasıl bir sıkıntı olacağını da anlatalım;

Eğer çoklu hesap kullanıyor ve o hesabı başka birisiyle paylaşıyorsanız, o kişinin sizin kişisel bildirimlerinize ve Doğrudan Mesajlarınıza erişimi söz konusu olabilir. Diğer taraftan siz de o kişinin kişisel bildirimlerini ve Doğrudan Mesajlarını görebilirsiniz.

Bu söz konusu problem herkes de yaşanmadı ama yaşayanların şikayetleri instagram’a iletildi.

Instagram problemin farkında olduğunu ve bir çözüm üzerinde çalıştığını açıkladı.

Bu arada sizin telefonunuzda hala Instagram çoklu hesap işlevi yoksa; mevcut uygulamayı güncellemeniz yeterli olacaktır.

 

Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Ekim 2010’da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram’ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımıştır. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan Instagram Nisan 2012 yılında sosyal medya devi Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındı. Facebook ‘a satılmadan önce 30 milyon kullanıcısı olan Instagram’ın 2016 yılı itibariyle 500 milyon kullanıcısı var.

  • Instagram ’ın yeni özelliği büyük bir sorun ortaya çıkardı. ‘Çoklu hesap işlevi’ni geçtiğimiz günlerde devreye sokan İnstagram beklenmedik bir problemle karşılaştı.
  • İnstagram 'ın yeni duyurduğu çoklu özellik kullanıcıları heyecanlandırmıştı. Ancak kısa süre sonra İnstagram 'ın bu özelliğinde oldukça önemli bir hata orataya çıktı.
  • Facebook'a bağlı popüler fotoğraf paylaşım sitesi Instagram ’ın yeni çoklu hesap işlevi, pek hoş olmayan bir gizlilik sorunuyla geldi.
  • Genelde hesap çalındığı zaman ekrana gelen ifade tüm kullanıcıları korkuttu .  Instagram Resim Görüntüleme Hatası Ve Destek Talebi.
  • “Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” hatası neden oluşur?  Instagram , milyonlarca kişinin Instagram ’ı kullanımını kolaylaştırmak adına, dağıtılmış sunucu biçimini kullanır.
  • Akış yenilenme hatası . Profile giriş yapamama hatası vb durumlar buna dahildir.. We’re working hard to fix it. — Instagram (@ instagram ) 16 Temmuz 2015.
  • Facebook'ta meydana gelen bir hata , eski fotoğraflarınızın sizden habersiz bir şekilde sanki siz yeni paylaşmışsınız gibi  Facebook'ta korkutan hata ! 12 Aralık 2016 Pazartesi 21:58.
  • Popüler bir fotoğraf ve video paylaşım sitesi olan Instagram , 300 milyonu aşkın kullanıcısıyla e ticaret sitelerinin pazarlama stratejilerinde önemli bir yere sahip.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir