İnstagram’da Poz Verdikleri İçin Tutuklandılar!

Sosyal paylaşım sitesi instagram’da poz verdikleri için tutuklandılar. İnternet üzerinden mankenlik yapan 8 kadın “İslami olmayan” ağlara çalışma gerekçesiyle tutuklandı. Olayın yaandığı yer ise İran. İşte detaylar…

İnstagram’da başı açık poz verdikleri için tutuklandılar.

İran’da yaşanan bu gelişmeyi İran Devlet televizyonu duyurdu. Başta Instagram olmak üzere, internet üzerinden modellik yapan 8 kadın “İslami olmayan” ağlara çalışma gerekçesiyle tutuklandı.

160516100649_instagram_624x351_bbc_nocredit

Tahran Siber Suç Mahkemesi Başkanı devlet televizyonunda yaptığı açıklamada, tutuklamaların “Örümcek II” adlı iki yıldır devam eden bir gizli operasyon kapsamında yapıldığı bildirildi.

Operasyonda, internet üzerinden başörtüleri olmadan fotoğraflarını yayınlayan kişiler hedeflendi. Operasyon kapsamında 59’u fotoğrafçı ve makyöz, 58’i model, 51’i moda salonu yöneticisi ya da tasarımcı olmak üzere 170 kişi ve iki aktif kuruluş tespit edilmişti. Operasyonda 8 kadının tutuklanmasının yanında, 21 kişi hakkında da dava açıldı.

150528105546_iran_women_624x351_gettyBaşörtüsü, 1979 İslam devriminden bu yana İran’da kadınlara zorunlu tutuluyor. İran’da Facebook, Twitter ve Youtube’un erişim engeli var. Ama fotoğraf paylaşım ağı olan İnstagram serbest ve İran’da da oldukça popüler.

Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Ekim 2010’da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram’ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımıştır. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan Instagram Nisan 2012 yılında sosyal medya devi Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındı. Facebook ‘a satılmadan önce 30 milyon kullanıcısı olan Instagram’ın 2016 yılı itibariyle 500 milyon kullanıcısı var.

  • Sosyal paylaşım sitesi instagram ’ da poz verdikleri için tutuklandılar . İnternet üzerinden mankenlik yapan 8 kadın “İslami olmayan” ağlara çalışma gerekçesiyle tutuklandı .
  • İran'da İnstagram üzerinden tesettürsüz poz veren 8 model tutuklandı .
  • Instagram ' da başı açık poz verenleri tutukluyor . Instagram ' daki pozları yüzünden tutuklandılar .
  • Twitter ve 'un aksine serbest olan Instagram İran'da oldukça popüler.  Dikkat, Fotoğraf, İran, Instagram , Twitter, Gündem, Ege haberleri, Tutuklandılar , Poz , Baş örtüsü.
  • Foto Galeri. Gündem. Instagram ' da verdikleri pozlarla dikkat çeken 22 Türk kızı.  FETÖ soruşturmasında 22 tutuklama . Polisten kaçarken polis aracına çarptılar.
  • Poz Vermeyi Öğrenin. Instagram için fotoğraf çektirirken nasıl poz vermek lazım?  Zihninizde belirlemiş olduğunuz pozu çeşitli ışık oyunları ile destekleyebilirsiniz.
  • İran devlet televizyonu başta Instagram ' da olmak üzere, internet üzerinden modellik yapan 8 kişinin "İslami olmayan" ağlara çalışma gerekçesiyle tutuklandığını duyurdu.
  • olmadıkları fotoğrafları Instagram hesaplarına yükledikleri gerekçesiyle İranlı sekiz modeli tutukladı .  dergisine devletten izin almadan poz verdiği gerekçesiyle tutuklandı .
  • Kızlar Kızlarımız Bazıları Instagram hesaplarında öyle pozlar veriyor ki bütün gözleri üzerlerine çevirmeyi başarıyor. Biz de bu kızlarımızdan birkaçını sizin için derledik.
  • 120. Paylaşım. Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş. Instagram ’ da poz vermek gerçekten hayatın en zor kısımlarından.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir