İnstagram Zaman Akışı Algoritması Değişti!

İnstagram zaman akışı algoritmasını değiştirdi! Instagram da artık zaman akışı atılan içeriğin saatine göre değil popülerliğine göre şekillenecek… İşte ayrıntılar;

Dünyanın en yaygın fotoğraf paylaşma platformu olan İnstagram’da zaman akışının algoritması değişti.

 

İnstagram zaman akışı bugüne kadar atılan içeriğin saatine yani yeniden eskiye göre ilerliyordu. Ama artık zaman akışı kronolojik olarak değil, “popülerliğe” göre şekillenecek…
İInstagram, bir süredir denemekte olduğu algoritmasını tam olarak bütün kullanıcıları için devreye soktu. Artık kullanıcıların zaman akışı kronolojik olarak değil “popülerliğe” göre şekillenecek.

 

Şirket, bu yeniliği Mart ayında duyurmuştu.  Bu yenilik üzerinde çalışıldığını açıklamış, kullanıcılardan gelen tepkiler üzerine resmi Twitter hesabından, ”Sizleri dinliyoruz ve zaman tünelinizde şu anda hiçbir şey değişmeyeceğini garanti ediyoruz. Değişiklikler, bütün kullanıcılara açıldığında size haber vereceğimize söz veriyoruz” yazmıştı.

”Önemsediğiniz içerikleri kaçırmayacaksınız”

 

Instagram, algoritma değişikliğini kullanıcılarına şöyle aktardı:

”Mart ayında içerikleri zaman tünelinde yeni bir düzende gösterecek bir yol üzerinde çalıştığımızı bu sayede önemsediğiniz anları öncelikli olarak göreceğinizi duyurmuştuk. İnsanlar zaman tünellerindeki içeriklerin ortalama yüzde 70’ini kaçırıyor. Instagram büyüdükçe bütün fotoğraf ve videoları yakalamak daha zor bir hâl aldı. Geçen birkaç aydır üzerinde çalıştığımız yeni yol ile birlikte insanların daha fazla fotoğraf beğendiğini, daha çok yorum yaptığını ve topluluklarla daha çok etkileşime girdiğini gördük. Instagram’ı daha iyi yapmak için bu algoritmayı geliştirmeyi sürdüreceğiz.”

Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Ekim 2010’da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram’ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımıştır. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan Instagram Nisan 2012 yılında sosyal medya devi Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındı. Facebook ‘a satılmadan önce 30 milyon kullanıcısı olan Instagram’ın 2016 yılı itibariyle 500 milyon kullanıcısı var.

  • en yaygın fotoğraf paylaşma platformu olan İnstagram ’da zaman akışının algoritması değişti .
  • Instagram , bir süredir denemekte olduğu algoritmasını tam olarak devreye soktu. Artık kullanıcıların zaman akışı kronolojik olarak değil “popülerliğe” göre şekillenecek.
  • Instagram , bir süredir denemekte olduğu algoritmasını tam olarak devreye soktu. Artık kullanıcıların zaman akışı kronolojik olarak değil “popülerliğe” göre şekillenecek.
  • Instagram Akış Algoritması Değişti . Instagram hesabınızdan bilgi edinmek isteyen insanlar, artık sayfa akışınızın ortalama yüzde  Gönderen Tevfik Çalışkan zaman : 01:46.
  • Instagram , zaman akışını kronolojik olarak değil, “popülerliğe” göre şekillendirecek algoritmasını bütün kullanıcılarında devreye soktu.
  • Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram geçtiğimiz Mart ayında yaptığı bir duyuruyla algoritma tabanlı bir zaman   ve bu yeni zaman akışı kullanıcılara sunulmaya başladı.
  • Artık kullanıcıların zaman akışı kronolojik olarak değil “popülerliğe” göre şekillenecek.
  • Instagram Zaman Akışı Değişti . Zaman akışına müdahale edeceği konuşulan Instagram , sonunda dediğini yaptı ve kronolojik olmayan zaman akışını hayata geçirdi.
  • Instagram akış algoritması çok yakında değişecek. Bu değişim ise akış , tıpkı  Bu şekilde Instagram içerisindeki etkileşim artacak, zamana bağlı kayıpların önüne geçilecek.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir