İngilizce Hayvan İsimleri, Anlamları ve Okunuşları

Temel İngilizce bilgilerinden olan İngilizce hayvanların isimleri ve anlamları aşağıda belirtilecektir.

İngilizce hayvanların isimleri, anlamları,okunuşu,telaffuzu, tanıtımı ve türkçe karşılıkları nelerdir?, İngilizce hayvanlar nasıl yazılır ve okunur?

Alfabetik sıraya göre İngilizce hayvanların Türkçe çevirileri ve anlamlarını haberimizin detayında bulacaksınız.

İngilizce Hayvan İsimleri Yazılışı ve Okunuşları

Yazılışı Okunuşu
Köpek DOG dog
Kedi CAT ket
Hamster HAMSTER hemstır
Papağan PARROT perıt
Balık FISH fiş
Kuş BIRD börd
Tavşan RABBIT rabit
Kaplumbağa TURTLE törtıl
İnek COW kav
Eşek DONKEY danki
At HORSE hors
Koyun SHEEP şiip
Keçi GOAT goot
Domuz PIG pig
Horoz ROOSTER ruustır
Tavuk CHICKEN çikın
Kaz GOOSE guuz
Ördek DUCK dak
Hindi TURKEY törki
Kelebek BUTTERFLY batırflay
Arı BEE bii
Kurbağa FROG fırog
Penguen PENGUIN pinguin
Koala KOALA Kovala
Yazılışı Okunuşu
Geyik DEER diir
Kurt WOLF wulf
Panda PANDA panda
Tilki FOX faks
Kanguru KANGAROO kangru
Sincap SQUIRREL sikurıl
Kirpi HEDGEHOG hechog
Maymun MONKEY manki
Tavuskuşu PEACOCK pikak
Gergedan RHINO rayno
Su aygırı HIPPO hipo
Ayı BEAR ber
Zebra ZEBRA zibra
Kertenkele LIZARD lizırd
Timsah CROCODILE kırokodayl
Yunus DOLPHIN dolfin
Köpek balığı SHARK şark
Yılan SNAKE sineyk
Fil ELEPHANT elıfınt
Zürafa GIRAFFE ciraf
Kaplan TIGER taygır
Aslan LION layın
Kutup ayısı POLAR BEAR polırber

İngilizce Hayvan İsimleri, Anlamları ve Okunuşları

Hayvan, canlılar dünyasının ökaryotlar üst âlemindeki hayvanlar âleminde sınıflanan canlıların ortak adıdır. “Hayvan” sözcüğü, günlük kullanımda esasen insan dışı nefes alan ve hareket eden şeyleri ifade etmek için kullanılırsa da biyolojik bağlamda insanı da içerir. Hayvanlar âleminin bilimsel ve Latince adı olan “Animalia” terimi ise yine Latince olan ve “yaşayan” ya da “ruh” anlamına gelen animadan türetilmiş animal sözcüğünün çoğuludur. Hayvanlar âlemini tanımlayan bir başka Latince bilimsel terim de Metazoa‘dır.

Genellikle çevrelerine uyum sağlayan ve diğer canlılarla beslenen çokhücreliler âlemidir. Vücutları, embriyonun bazı metamorfozlar geçirmesiyle gelişir. Ökaryotik çok hücreli organizmalardır. Besinlerini genel olarak sindirerek alırlar.

Hayvanların birçoğu hareketlidir ve bitkilerde tipik olan kalın hücre duvarları genellikle yoktur. Embriyonik gelişim esnasında büyük ölçülerde hücresel göçler ve doku organizasyonları görülür. Üremeleri primer olarak seksüeldir; diploit kromozom taşıyan dişi ve erkekler mayozla haploit kromozomlu gametleri , bunlar da birleşerek diploit zigotu oluşturur.

1,5 milyondan fazla yaşayan türü tanımlanmıştır fakat gerçek miktarın bazılarına göre 20 milyon, bazılarına göre de 50 milyondan fazla olduğu sanılmaktadır.

Dünyadaki hayvanların sistematik dağılışı.

İngilizce Hayvan İsimleri, Anlamları Ve Okunuşları Özet Bilgiler

  • İngilizce hayvan isimleri , Türkçe karşılıkları ve okunuşları / telaffuzları resimli olarak aşağıdaki tabloda verilmiştir.  domuz. İngilizce Vahşi Hayvanlar Wild Animals .
  • Temel İngilizce bilgileri İngilizce hayvanlar resimli olarak yazılışı ve okunuşları ile birlikte bütün hayvanlar evcil, çiftlik ve vahşi.  İngilizce Hayvan İsimleri Yazılışı ve Okunuşları .
  • İngilizce Hayvan İsimleri . Animals . Sayfamızda İngilizce hayvan isimleri konusu, yazılışı, okunuşu ve Türkçe anlamı ile birlikte gösterilmektedir.
  • İngilizce hayvan isimleri türkçe anlamları ile birlikte verilmiştir.  Aşağıda tüm ingilizce hayvanlar , yazılışı, okunuşu ve Türkçe anlamı ile birlikte gösterilmektedir.
  • İngilizce hayvan isimleri ve Türkçe anlamları ( Hayvanlar listesi).  İngilizce hayvan isimlerinin okunuşları için yandaki sesli telafuzu kullanabilirsiniz.
  • Belgesellerde çok sık geçiyor ingilizce hayvan isimleri , alty yazılardan türkçelerini ezberlemeye çalıştım ama olmadı. Sizin verdiğini okunuşlar ve telaffuzlar gayet yararlı.
  • İngilizce Hayvan İsimleri ve Türkçeleri. Yabancı Dil bölümünde yer alan bu konu cicozz tarafından paylaşıldı.  Hayvan İsimleri Alfabetik. İngilizce Bayan İsimleri ve Anlamları .
  • İngilizce hayvanların isimleri , anlamları , okunuşu ,telaffuzu, tanıtımı ve türkçe karşılıkları nelerdir  Hayvan isimlerinin ingilizceleri , türkçe karşılıkları, yazılışları ve okunuşları .
  • Alfabetik sıraya göre ingilizce hayvan isimlerinin listesi ve isimlerin türkçe karşılıkları.  Ulaşabilirsiniz:Ana Sayfa»BİLGİ DÜNYASI» İngilizce Hayvan İsimleri ve Anlamları .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir