İnanmayacaksınız Belki ama Tuvaletten Bile Kirli 19 Eşya!

Tuvaletlerimizi belki de her gün çeşitli kimyasallar ile temizliyoruz. Ama nedense tuvaletlerden daha kirli ve her gün dokunduğumuz eşyaların temizliğine gereken önemi vermiyoruz! Belki de o kadar kirli olduklarını tahmin edemiyoruz.. İşte size tuvaletten bile kirli 19 eşya…

Banknot


Kağıt ve bozuk paralar, hayatımızdaki belki de en çok el değiştiren nesne diyebiliriz. Parayla gerçekleşen her temastan sonra ellerimizi yıkamak aslında hiç de fena bir fikir olmayabilir.

Kapı kolu


Bir kapı kolu sık sık siliniyor bile olsa kalabalık mekanlar ve umumi tuvaletlerin kapısını her gün yüzlerce kişi açıyor ve siz de farkında olmadan tüm mikropları avucunuza toplamış oluyorsunuz.Facebook’ta paylaşTwitter’da paylaş
Bir kapı kolu sık sık siliniyor bile olsa kalabalık mekanlar ve umumi tuvaletlerin kapısını her gün yüzlerce kişi açıyor ve siz de farkında olmadan tüm mikropları avucunuza toplamış oluyorsunuz.

Cep telefonu


Cep telefonlarımızda tuvaletin 10 katı daha fazla mikrop barındırıyor. Üstelik onlara her an yüzümüzü sürmekten vazgeçemiyoruz. Cep telefonlarımızda tuvaletin 10 katı daha fazla mikrop barındırıyor. Üstelik onlara her an yüzümüzü sürmekten vazgeçemiyoruz.

Bilgisayar klavyesi


Siz de bilgisayarsız yapamam diyenlerdenseniz dikkat! Bilgisayar klavyeleri bir klozetten neredeyse 200 kat daha fazla mikrop barındırıyor olabilir. Siz de bilgisayarsız yapamam diyenlerdenseniz dikkat! Bilgisayar klavyeleri bir klozetten neredeyse 200 kat daha fazla mikrop barındırıyor olabilir.

Menüler

Menüler de göründüğü kadar masum değiller. Yemek yemek için gittiğiniz bir kafenin menüsü, o kafenin tuvaletinden yüzlerce kez daha fazla mikrop barındırabilir.Menüler de göründüğü kadar masum değiller. Yemek yemek için gittiğiniz bir kafenin menüsü, o kafenin tuvaletinden yüzlerce kez daha fazla mikrop barındırabilir.

Çanta


Hiç tahmin etmiyordunuz değil mi? Az önce bahsettiğimiz bir çok kirli eşyayı (cep telefonu, para, anahtar, vs.) içinde taşıdığınız çantanızın hijyenik olmasını bekleyemezsiniz. Hiç tahmin etmiyordunuz değil mi? Az önce bahsettiğimiz bir çok kirli eşyayı (cep telefonu, para, anahtar, vs.) içinde taşıdığınız çantanızın hijyenik olmasını bekleyemezsiniz.

Diş fırçası


Diş fırçası her sabah ve her akşam ağzımıza soktuğumuz bir eşya iken, sık sık değiştirilmeyi hak etmiyor mu sizce? Unutmayın, karanlık ve ıslak tuvalet ortamında bakteriler oldukça hızlı ürerler. Diş fırçası her sabah ve her akşam ağzımıza soktuğumuz bir eşya iken, sık sık değiştirilmeyi hak etmiyor mu sizce? Unutmayın, karanlık ve ıslak tuvalet ortamında bakteriler oldukça hızlı ürerler.

Uzaktan kumanda


Özellikle kalabalık mekanlarda ortaklaşa kullanılan uzaktan kumandalar tam bir bakteri yuvası! Özellikle kalabalık mekanlarda ortaklaşa kullanılan uzaktan kumandalar tam bir bakteri yuvası!

Elektrik düğmeleri


Elektrik düğmeleri, tahmin edebileceğiniz gibi, en sık dokunulan nesnelerdir ve sık sık dezenfekte edilmesi gerekir.Elektrik düğmeleri, tahmin edebileceğiniz gibi, en sık dokunulan nesnelerdir ve sık sık dezenfekte edilmesi gerekir.

Buzdolabı


Buzdolabı, görünüşte size çok temiz gelebilir. Ancak gözle görülemeyen mikrop ve bakterilerin dolabınızı ele geçirmesi hiç de zor değil. Buzdolabı, görünüşte size çok temiz gelebilir. Ancak gözle görülemeyen mikrop ve bakterilerin dolabınızı ele geçirmesi hiç de zor değil.

Bulaşık süngeri


Bulaşık süngeri hiç tartışmasız evdeki en kirli eşyadır. Tuvaletten milyonlarca kez daha pis olan bulaşık süngerinizi sık sık değiştirmelisiniz, mesela şimdi… Bulaşık süngeri hiç tartışmasız evdeki en kirli eşyadır. Tuvaletten milyonlarca kez daha pis olan bulaşık süngerinizi sık sık değiştirmelisiniz, mesela şimdi…

Kesme tahtaları


Mutfağınızın baş köşesine yerleşmiş olan kesme tahtaları tam bir bakteri yuvası! Her tür gıdayı (et, sebze, balık..) üzerinde doğradığımız tahta tezgahlarda zamanla incecik kesikler oluşur ve buralarda toplanan mikropları temizlemek oldukça zordur. Mutfağınızın baş köşesine yerleşmiş olan kesme tahtaları tam bir bakteri yuvası! Her tür gıdayı (et, sebze, balık..) üzerinde doğradığımız tahta tezgahlarda zamanla incecik kesikler oluşur ve buralarda toplanan mikropları temizlemek oldukça zordur.

Duş başlığı


Banyo yaparken duş başlığından her zaman tertemiz su aktığını düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Rutubetli ve karanlık ortamlarda bakteriler sandığınızdan çok daha çabuk üreyebilirler. Banyo yaparken duş başlığından her zaman tertemiz su aktığını düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Rutubetli ve karanlık ortamlarda bakteriler sandığınızdan çok daha çabuk üreyebilirler.

Küvet


Köpük banyosu hiç fena sayılmaz ancak küveti de sık temizlemekte fayda var. Tahmin ettiğiniz gibi; karanlık ve ıslak tuvalet/banyo ortamında bakteriler oldukça hızlı ürerler.
Köpük banyosu hiç fena sayılmaz ancak küveti de sık temizlemekte fayda var. Tahmin ettiğiniz gibi; karanlık ve ıslak tuvalet/banyo ortamında bakteriler oldukça hızlı ürerler.

Ofis masası


Ofis masası da tam bir mikrop dostu! Siz de ofis içinde çalışıyorsanız, masanızı sık sık ıslak bir bezle silmeyi ihmal etmeyin. Ofis masası da tam bir mikrop dostu! Siz de ofis içinde çalışıyorsanız, masanızı sık sık ıslak bir bezle silmeyi ihmal etmeyin.

Mutfak evyesi


Mutfak evyenizi sabah akşam temizliyor bile olsanız, tuvaletinizdeki hijyeni sağlayamamış olabilirsiniz. Bir mutfak evyesinin içindeki bakteri oluşma hızı oldukça yüksektir. Mutfak evyenizi sabah akşam temizliyor bile olsanız, tuvaletinizdeki hijyeni sağlayamamış olabilirsiniz. Bir mutfak evyesinin içindeki bakteri oluşma hızı oldukça yüksektir.

Yatak şiltesi


Yaklaşık 10 yıl kullanımdan sonra yatak şiltelerini değiştirmekte fayda var. Çünkü şiltenin içinde biriken maytları (akar) temizlemenin başka bir yolu yok. Yaklaşık 10 yıl kullanımdan sonra yatak şiltelerini değiştirmekte fayda var. Çünkü şiltenin içinde biriken maytları (akar) temizlemenin başka bir yolu yok.

Halı


İnsanlardan dökülen ölü deriler, maytlar (akarlar), mantar sporları, saç ve kıllar halınızda mikrop üremesi için neredeyse en elverişli durumu oluştururlar. Ara sıra halınızı deterjanla temizlemeyi ihmal etmeyin. İnsanlardan dökülen ölü deriler, maytlar (akarlar), mantar sporları, saç ve kıllar halınızda mikrop üremesi için neredeyse en elverişli durumu oluştururlar. Ara sıra halınızı deterjanla temizlemeyi ihmal etmeyin.

Perdeler


Perdeler ve tutma yerleri hem pek çok kişinin sürekli dokunduğu eşyalardır, hem de bulundukları ortamın havasındaki tüm mikrobu, dumanı, bakteriyi üzerlerine toplarlar.
Perdeler ve tutma yerleri hem pek çok kişinin sürekli dokunduğu eşyalardır, hem de bulundukları ortamın havasındaki tüm mikrobu, dumanı, bakteriyi üzerlerine toplarlar.

Alaturka tuvalet, çömelerek kullanılan tuvalet türüdür. Bu tuvalet türünün olduğu yerde “hela taşı” adı verilen seramik bulunur. Güney Çin , Japonya , Fransa , İtalya , Türkiye , İran , Pakistan , Hindistan , ve çoğu Ortadoğu ülkeleri ile eski SSCB devletlerinde kullanılmaktadır.

İnanmayacaksınız Belki Ama Tuvaletten Bile Kirli 19 Eşya! Özet Bilgiler

  • Ana Sayfa Yasam İnanmayacaksınız Belki ama Tuvaletten Bile Kirli 19 Eşya !  Belki de o kadar kirli olduklarını tahmin edemiyoruz..
  • Bu eşyalar tuvaletlerinizden bile daha çok bakteri barındırıyor.  İşte inanması zor olsa da, günlük hayatımızın vazgeçilmesi olan bakteri yuvası eşyalar .
  • Belki de o kadar kirli olduklarını tahmin edemiyoruz.. İşte size tuvaletten bile kirli 20 eşya …  Cep telefonlarımızda tuvaletin 10 katı daha fazla mikrop barındırıyor.
  • Belki de o kadar kirli olduklarını düşünemiyoruz. İşte size tuvaletten bile kirli 17 eşya …  Cep telefonlarımız tuvaletin 10 katı daha fazla mikrop barındırır.
  • Tuvaletten daha fazla mikrop taşıyan gündelik eşyalar .  Öğle 12:17. İkindi 12:18. Akşam 12: 19 . Yatsı 12:20.
  • Muş’un Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı ; belediye çalışanları ve merkez mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. İHA, 14 Şubat 2017 Salı.
  • " Tuvaletten bile daha pis" olarak nitelendirilen, " kirli top 10" şeklinde açıklanan ürünler şöyle: 4.
  • Ancak şaşırtıcı bir şekilde, günlük hayatta kullandığımız pekçok eşya , tuvaletten onlarca, yüzlerce kat daha kirli .
  • Tuvaletten bile kirli ve mikroplu olan eşyaları biliyor musunuz?  18 Halı. 19 Perdeler. Tuvaletten Bile Daha Kirli Olan 20 Eşya Reviewed by HB Tv on Ocak 24, 2016 Rating: 5.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir