İnanması Güç ama 20 yıldır Saçlarını Kesmiyorlar!

Evet yanlış okumadınız! 20 yıldır saçlarını hiç kesmediler. Upuzun saçlarla kameralara yansıyan bu kadınlar Çinli…  Saçlarının uzunluğu ortalama 3.5 metre olan kadınların amacı ise: Çin’in en büyük derdi AIDS’e dikkat çekmek…

Dünyada ses getiren en ilginç farkındalık projelerinden birine yine Çin, ev sahipliği yapıyor. ‘Çinli Rapunzeller’ olarak tanınan 8 kadın, dünyanın en büyük sıkıntılarından biri olan AIDS’e dikkat çekmek istediler. Ve 20 yıldır saçlarını kesmiyorlar.


AIDS’e karşı farkındalık oluşturmak isteyen Çinli Rapunzeller, Çin’de çeşitli ziyaretler gerçekleştiriyorlar.

O ziyaretler esnasında da ortaya ilginç görüntüler çıkıyor… Saçlarını 20 yıldır kesmeyen kadınların saçalrını yıkama sıklığı ise ortalama ayda bir… Amaçları “dünyaya geleneksel güzelliği göstermek” olduğunu söylüyorlar.

Aslında Çin’de saç uzatmak eski bir gelenek. Özellikle Çin’in Huangluo Köyü’nde bulunan Yao kadınlarının uzun saç takıntısı bulunmaktadır.  İnanışa göre uzun saç, uzun ömür ve zenginlik getiriyor. Ve yine inanışa göre, uzun saçlı kadınlar saçlarını hayatlarında yalnızca bir kez, evlenmeden önce kesebiliyorlar. Saçlarını çeşitli modellerde kullanarak evli, bekar, çocuklu ya da çocuksuz olduklarını gösterebiliyorlar.

Hatta Çin’de her yıl uzun saç festivali bile düzenleniyor.

 

Deizm veya Yaradancılık, mantık ve doğal dünyaya dair gözlemlerin kaynağını oluşturduğu; dinsel bilgiye dolaysız biçimde sadece akıl yoluyla ulaşılabileceği ilkesini esas alan, bu sebeple vahiy ve esine dayalı tüm dinleri reddeden tek Tanrı inancıdır.

İnanışın tanımlanmasında kullanılan doğal din ya da doğal inanç kavramları, hiçbir aracı olmaksızın sadece akıl yoluyla kavranabilecek yalın bir Tanrı inancını belirtir. Bu inancı benimseyen kişiye Deist denir. Deizm kavramı ilk olarak 17. yüzyılda özellikle İngiltere ’de kullanılmaya başlanmıştır. Deist kavramı yazılı olarak belki de ilk kez Piere Viret’in İnanç ve İncil Öğretisi Eğitimi adlı 1564 tarihli yapıtında kullanılmış olup; Pierre Bayle ‘nin Tarih ve Eleştiri Sözlüğü adlı yapıtında Piere Viret maddesinde ilgili bölüm yeniden basılmıştır. Terim Lâtince Tanrı anlamındaki Déus sözcüğünden türetilmiş ve özgür düşüncelilerin Tanrı inancını belirtmede kullanılmıştır.

  • Evet yanlış okumadınız! 20 yıldır saçlarını hiç kesmediler .
  • 20 yıldır saçlarını kesmeyen Çinli bir grup kadın, uzun saçlarıyla Çin'in en büyük derdi AIDS'e dikkat çekmeye çalışıyor.
  • Kıl Payı Kurtuldu. Sevgiliye hediyede yeni trend: Kadına kaş, erkeğe saç   Sık Sık Değiştirmeniz Gereken Eşyalar.
  • 20 . Peygamber devesi karidesi yüzgeçlerini (bacaklarını) o kadar hızlı sallar ki, etrafındaki sular kaynar ve bir flaş çakar. 19.
  • "Böyle Şeyler Sadece Sırlar Dünyası'nda Olur" Diyeceğiniz Türden İnanılması Güç 15 Tesadüfi Olay.  Ve takvimler 13 yıl sonra yine 20 Aralık gününü göstermektedir.
  • Evet hocam o bıcak hareketi inanılmaz faydalı ben 5 6 senedir saclarımı kendim kısa kesiyorum en kısa tarak ile yanları bir üst  20 yıldır kendim de onunla tıraş oluyorum.
  • insanları saç stilinin kişisel bir tercih konusu olduğuna inanmaya .   saçlarını uzattı ve bıyık bıraktı ve bir daha hiç kesmedi .  Memeli bedeni milyonlarca yıldır evrimleşmektedir.
  • Mersin'de 37 yıllık kuaför Yıldız Özlütaş Tutal, 20 yıldır düzenli olarak hiç kuaföre gitmeyen kız çocukların saçlarını kesiyor . 07 Şubat 2017 Salı 11:00.
  • Türkiye Mersin'de 37 yıllık kuaför Yıldız Özlütaş Tutal, 20 yıldır düzenli olarak hiç kuaföre gitmeyen kız çocukların saçlarını kesiyor .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir