İnanılmaz 3 Boyutlu Çizimler!

Bazı 3 boyutlu karakalem çalışmaları var ki görenleri kendine hayran bırakıyor. Bu listemizde size o resimleri hazırladık. İşte inanılmaz 3 Boyutlu Çizimler

İnanılmaz 3 Boyutlu Çizimler

İnanılmaz 3 Boyutlu Çizimler

İnanılmaz 3 Boyutlu Çizimler

İnanılmaz 3 Boyutlu Çizimler

İnanılmaz 3 Boyutlu Çizimler

İnanılmaz 3 Boyutlu Çizimler

İnanılmaz 3 Boyutlu Çizimler

İnanılmaz 3 Boyutlu Çizimler

İnanılmaz 3 Boyutlu Çizimler

SketchUp, mimarlar, mühendisler, film yapımcıları, oyun geliştiricileri ve 3 boyutlu modelleme gerektiren hemen her alandaki kullanıcılar için tasarlanmış bir 3B Modelleme yazılımıdır. Arayüzü diğer çizim programları kadar karmaşık olmayan, sade bir arayüze sahiptir. İlk olarak Boulder, Colorado kökenli @Last Software tarafından 2001’de üretilen yazılım , 14 Mart 2006, Salı günü Google ‘ın sözü geçen şirketi satın almasıyla birlikte Google şemsiyesi altına girmiştir. 2012 yılı nisan ayında Trimble Google’dan SketchUp satın alacağını duyurdu, 1 haziran 2012 tarihinde SketchUp Trimble’nin bir parçası olmuştur. Trimble son yayınladığı sürüm ile pek değişiklik yapmasa da yeni sürüm olan 2013 her türlü 3B çizim programının dosyasını açabiliyor ve değiştirebiliyor.

Yazılım, kullanımı kolay bir 3B görselleştirme yazılımı olarak pazarlanmaktadır. Bazı temel özellikleri şöyledir:

 • Push/Pull Diğer 3B yazılımlarda genelde “Extrude” adı ile geçen, bir yüzeye hacim kazandırma özelliğinin basitleştirilmiş ve kullanımı kolaylaştırılmış sürümü.
 • El Çizimi GörünümüYüzey çizgilerinin uzatılması, titrekleştirilmesi gibi etkilerle çizime eskiz görüntüsü verilmesi.
 • Referans Sistemi Çizim yaparken, var olan çizgi ve yüzeylerden referans/hiza alarak çizim yapabilme özelliği. Bu özellik de diğer 3B yazılımlarda, özellikle AutoCAD ‘de var olan “snap” gibi özelliklerin basitleştirilmiş ve kullanımı kolaylaştırılmış bir halidir. Benzer motorlardan en büyük farkı, herhangi bir komut girilmesine veya bir düğmeye basılmasına ihtiyaç duyulmamasıdır. Şirket tarafından, piyasadaki en gelişmiş referans motoru olduğu iddia edilir. Bu genelde kabul edilse de, kapatılamaması ve devamlı referans arayan motorun yazılımı yavaşlatması gibi nedenlerden dolayı eleştirilmektedir de.
 • Güneş-Gölge Analizi Yazılım, çizimi yapılan şeyin bulunduğu arsanın koordinatları ve gün-ay-saat girildiğine o belirli andaki gölge durumunu gerçek zamanlı olarak gösterebilmektedir.
 • Doku ve Materyal/Renk Atama Her yüzey basit bir “boya kovası” aletiyle istenen renk, doku veya istenilen bir resimle boyanabilir ve bunlar üzerinde oynama yapılabilir.
 • Diğer 3B Yazılımlarla Uyum Şirket, yazılımın asıl olarak fikir geliştirme aşamasında kullanılmak üzere tasarlandığını her fırsatta belirtmektedir. Bu nedenle sunum çıktıları için daha “profesyonel” görsellere ihtiyaç duyan kullanıcılar için SketchUp’ın halihazırdaki çoğu 3B modelleme ve görselleştirme yazılımlarıyla uyumlu olmasına çalışılmaktadır. Bunun için devamlı olarak yeni import/export eklentileri yayınlanmaktadır.
 • Ruby Console Google Sketchup’ta bulunan Ruby Console sayesinde yazdığınız kodları Sketchup’ın içerisinde çalıştırabilir, sık sık tekrar ettiğiniz çizimleri yeniden oluşturmakla zaman kaybetmeden Sketchup’a ekleyebilirsiniz.
 • 3 Boyutlu Inanılmaz Çizim ve En Çok Izlenen Amatör Videolar Vidivodo'da.
 • İnanılmaz 3 Boyutlu Çizim . Avare Mekan. Abone olAbone olunduAbonelikten çık.  28 May 2015 tarihinde yayınlandı. İnanılmaz 3 Boyutlu Çizim .
 • İnanılmaz 3 boyutlu çizimler . 20 yaşındaki Şilili sanatçı Fredo, etkileyici 3 boyutlu çizimlere imza atıyor.
 • İnanılmaz gerçekçi 3 boyutlu yer çizimleri . 163. PAYLAŞIM.
 • 3 Boyutlu İnanılmaz Gerçekçi At Çizimi ilk gördüğünüzde kesinlikle gerçek olduğunu düşüneceğiniz 3 boyutlu At çizimi .
 • 3 Boyutlu İnanılmaz Gerçekçi At Çizimiilk gördüğünüzde kesinlikle gerçek olduğunu düşüneceğiniz 3 boyutlu At çizimi .
 • Üç Boyutlu İnanılmaz Çizim ! Nis 19, 2015Videolar. Beğen.
 • Gerçekçilikte sınır tanımayan çizerler 3 boyutlu küp çizimine bizleri tanık ediyor.  İnanılmaz 3 boyutlu küp çizimi .
 • İnanılmaz 3 boyutlu Çizim . skip navigation upload. sign in. search.  3 boyutlu arı Çizimi . mükemmel, sanki uçup gidecek gibi. duration: 3 :38. yasin Özen 2,612 views.
 • Örümcek Çizimi . İnanılmaz Gerçekçi 3 Boyutlu Örümcek Çizimini İzliyoruz..

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir