İlluminati Nedir? Gizli Örgüt Sembolleri

İlluminati, masonluk ve tavistock gibi örgütlerin kullandığı gizli semboller ve anlamları. Subliminal mesaj; başka bir objenin içine bir mesaj ya da işareti saklamaktır. İlk bakışta fark edilmezler ancak bu mesajların bilinçaltını etkiledikleri ileri sürülmektedir.

İlluminati Nedir? Gizli Örgüt Sembolleri


Reklamcılık ve propaganda alanlarında kullanılan Subliminal mesajın daha çok masonlar tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Subliminal mesajı kullananlardan biri de var olduğu iddia edilen illuminati isimli gizli örgüttür. Peki İlluminati nedir? İşte en yaygın görüşler:

İlluminati Nedir? Gizli Örgüt Sembolleri


İnanışa göre İlluminati adını ve üyelerini bir sır gibi saklayan ölümcül bir kuruluştur. Bugün hemen her ülkede mevcuttur. Özel eğitim, tören ve alt kültürlerden gelmeyenler İlluminati’ye kabul edilmezler.

İlluminati Nedir? Gizli Örgüt Sembolleri


İlluminati o kadar gizlidir ki, varlığından bile bahsedilmez. Bu gizli örgüte ihanet edenlerin cezası kayıtsız şartsız ölümdür.

İlluminati Nedir? Gizli Örgüt Sembolleri


İlluminati ağı içerisinde bir çok seçkin grup vardır, fakat bu “Yuvarlak Masa” organizasyonları, İlluminati Planı’nın gündelik politik, ekonomik, iş dünyası, ordu, eğitim ve diğer tüm alanlardaki beyin yıkamalarında anahtar rolü oynamaktadır.

İlluminati Nedir? Gizli Örgüt Sembolleri


İlluminati’nin güç şebekesi, dünyanın en güçlü kişilerinden, yatırımcılarından, şirket başkanlarından ve siyasilerden oluşuyor.

İlluminati Nedir? Gizli Örgüt Sembolleri


Yılda bir kez biraraya gelen İlluminati üyeleri, hedefledikleri dünya devletini kurmak için planlar yapıyorlar. Bu planların içinde çeşitli ülkelerde ekonomik krizler çıkararak, ülkeleri sömürmek, savaşlar çıkarmak, “Daha Fazla Savaş” ilkeleri gereği savaşların sürekliliğini sağlamak, çeşitli hastalıklar icat etmek, (AIDS ve HIV’in ABD’deki askeri araştırma laboratuvarlarından dünyaya yayıldığı iddia ediliyor.) nüfus azaltıcı çalışmalar yapmak, etnik temizliği desteklemek ve 11 Eylül örneğinde olduğu gibi terör ortaya çıkararak, “anti-terör yasaları” çıkarmak.

İlluminati Nedir? Gizli Örgüt Sembolleri


İlluminati’nin sembollerine baktığımızda, birçok yerde bu sembollere rastlamak mümkün. Bu da İlluminatinin varlığını daha da güçlü kılıyor. İlluminatinin sadece başka ülkelerde yaygın olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Türkiye’de de pekçok sanatçının bu örgüte bağlı olduğu iddiaları var. İşte illuminati sembolleri

İlluminati Nedir? Gizli Örgüt Sembolleri

Saklı Illuminati Sembolleri

İlluminati, çoğul bir sözcük olup tekili tarihteki adıyla « Bavyeralı İlluminati», batıl inanca , ön yargıya , dinin sosyal hayat üzerindeki etkisine, iktidarın kötüye kullanımına karşı Aydınlanma Çağı döneminde 1 Mayıs 1776’da kurulmuş bir topluluk olup modern illuminati; zihin kontrolü uygulayarak, hükümetleri ve kuruluşları ele geçirerek Yeni Dünya Düzeni ‘ni sağlamak amacıyla hareket ettiği iddia edilen, monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen; ancak faaliyeti ve varlığı kanıtlanamamış bir yapılanmadır. Bazı komplo teorisyenleri, İlluminati üyelerini ışığın insanları ya da aydınlanmışlar olarak addetmektedirlerdir.

  • 1 İlluminati Nedir ? Gizli Örgüt Sembolleri . Reklamcılık ve propaganda alanlarında kullanılan Subliminal mesajın daha çok masonlar tarafından kullanıldığı bilinmektedir.
  • İLLUMİNATİ SEMBOLLERİ ve ANLAMLARI. 1. Horus’un Gözü  Bu sembol ise Horus’un herşeyi gören gözü. Illuminati ve masonların sık kullandığı işaretlerdendir.
  • Kurulan bu örgüt aydınlanma çağı olarak da görülüyor. 1785'te Baveryan hükümeti tarafından dağıtılan grubun  O tarihten sonraki illuminati topluluğu sürekli gizli kalmıştır.
  • İlluminati , gizli bir örgüt olarak 1776’da, yani 239 yıl önce, Almanya’nın Bavyera bölgesinde kuruldu.  Yani aslında dini bir sembol .
  • Anasayfa » Din » İlluminati Nedir ? Sembolleri Nelerdir ?  Alumbradoslar üstün zekâya sahip, oldukça gizli özgün bir Hristiyan tarikatıdır.
  • İlluminati örgütü ile ilişkilendirilen semboller müzik ve film sektöründe fazlaca yer  Örgüt içinde bulunan üyelerin bilgileri tamamen gizlidir ve kimse tarafından öğrenilememektedir.
  • Ana Sayfa Yaşam Filmlerdeki gizli illuminati sembolleri (Transformers).
  • İlluminati Nedir ? illüminati Ne Demek?  ve dinin sosyal hayat üzerinde meydana getirdiği olumsuz etkilere karşı gelmek amacıyla kurulmuş olan bir örgüt olarak bilinir.
  • illuminati sembol . Şeytan ve Tapınak Şövalyeleri.  Gizli hiçbir örgüt deşifre olmak istemez. Yapacağımız ilk şey öğrendiğimiz şeyleri başkalarına aktarmaktır.
  • Hıristiyan sembollerinde pagan dinine ait izler vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir