İktisat ve Mizah Birleşince Ortaya Çıkan Komik Tweetler!

Twitter’da “Bir İktisatçının Beyni” ismiyle tweetler atan ve iktisat ile mizahı ok güzel birleştiren bu hesap sizi gülme krizine sokacak.

Ekonomi ve iktisat gibi kavramlar belki size sıkıcı gelebilir. Ama sosyal medyada öyle bir hesap var ki esprileri ile ekonomiyi ve iktisatı insana sevdiriyor.

 

İşte “Bir İktisatçının Beyni” adlı Twitter hesabından atılan birbirinden komik tweetler.

Bu devirde zor 🙂

Utangaç İktisatçı 🙂

Cevap ver gardaş 🙂

Kıt Kaynağı mı? O da ne?

Seçim zamanı 🙂

Güzel bir türkü potansiyeli var 🙂

Çok doğru

O kadar kalabalık yani 🙂

Yine mi Emrah ?

Ah ahh

Çok karışık çok

Güzel bir tekerleme olabilir

İktisatçının evlilik teklifi böyle olur 🙂

Net ol bize 🙂

https://twitter.com/iktisadibeyin/status/546774361638993920?ref_src=twsrc%5Etfw

Mizah, hayatın güldürücü yönünü ortaya çıkaran sanat türüdür. İnsanı gülmeye sevk eden resim, karikatür, konuşma ve yazı sanatıdır. Mizah eserleri sadece şaka, güldürme maksadıyla söylenip, yazılıp, çizilmediği gibi belli fikirleri ifade etmek için de ortaya konulabilir.

Hikâye , roman , komedi , nükte, fıkra, hiciv, taşlama gibi şekillerde karşımıza çıkan bu eserlerin en önemli özelliği espri adı verilen can alıcı noktanın eserin ayrıntıları arasında büyük bir yetenekle gizlenmesi, tam sırası gelince de beklenmedik bir anda söylenmesidir.

En kaba şakadan en ince espriye kadar bütün mizah örnekleri, birbiri ile uyum içindeki olaylar arasındaki çelişkinin birdenbire ortaya çıkarılmasına dayanır. Mizah gelenek ve kuralların sorgulanmasında önemli bir rol oynar. İki amacı vardır, saldırma ve savunma. İnsanın topluca yaşamaya başladığı dönemle birlikte mizah da otaya çıkmıştır. Kentleşmeyle birlikte daha soyut ve dolaylı bir özellik kazandı.

Mizahı bedensel şiddetten ayırıp keskin dilli bir sanata dönüştüren Atinalılar olmuştur. Ortaçağda kilise ve kralları alaya alan masallarıyla şenliklerde halkı eğlendiren öykü anlatıcıları jonglörler ve gezgin minstrel’le birlikte açık cinsel çağrışımları da olan yeni bir mizah türü yaygınlaştı. 20. yüzyılda yeni bir mizah türü doğdu. Komik öğelerin yanı sıra ürkütücü ve korkunç öğelere de yer veren kara mizah ortaya çıktı. Siyasal mizah da bu dönemde önem kazandı.

Türk mizah ustalarından Rıfat Ilgaz mizah için şöyle der: Mizah diye bir yazı türü yoktur. Yazı türü romandır, öyküdür, köşe yazılarıdır, anılardır. Mektup bile bir yazı türüdür de, mizah bir yazı türü değildir. Tür olsaydı tekniği olurdu.

Mizah bir biçemdir. Topluma bakış açısıdır. Mizah şiir, öykü, roman olabilir: Tür değil, biçimdir. Mizacımızdan gelen bir özelliktir, bir çeşnidir. Yazı türleri beceri ister, teknik ister. Bunları sağladın mı başarı tamdır. Mizah ne ister? Mizah insanın mizacından geldiği için bilgi değildir, edinilemez. Teknik de değildir. İnsanın yaradılışında bu özellik varsa mizah başarılı olabilir.

  • Ana Sayfa Böylesi Yok! İktisat ve Mizah Birleşince Ortaya Çıkan Komik Tweetler !  İşte “Bir İktisatçının Beyni” adlı Twitter hesabından atılan birbirinden komik tweetler .
  • Ama ben bu şarkıya komik bi klip hazirlamasaydim çatlardım Ece   Similar Articles Added Earlier.
  • Beyni ismiyle iktisat ve mizahı çok güzel harmanlayan hesaptan en komik tweetler .  İşte “Bir İktisatçının Beyni” adlı Twitter hesabından atılan birbirinden komik tweetler .
  • Ana Sayfa > Haberler > Onedio Özel > İlginç, Komik   16 mizah dolu tweeti sizler için derledik.  Kaybolup Brezilya’nın Amazonas Eyaletinde Ortaya Çıkan Kanadalı Adam.
  • Ana Sayfa Ağır Mizah Tabu Oynarken Ortaya Çıkan Komik Diyaloglar.  B: Heeee, okula. 3 ) Anlatılan Kelime : Çamur.
  • gerçek dışı bulduğu şeyleri denediğinizde ortaya çıkar.  (o zamanki adıyla) İktisat ve Siyaset Fakültesi’nden aldı.  bana karşı muhalefette birleşmiş görünüyorlar.  Mizah .
  • Hacettepe üniversitesi. Fakülte 1982 yılında Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde yer alan İktisat ve İşletme Bölümleri ile kurulmuştur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir