İETT’ye Siber Saldırı Oldu! Yolcular Neye Uğradığına Şaşırdı!

İETT sitesi ve metrobüs ekranları hacklendi. Yolcular araç içindeki ekranlardaki yazıyı görünce şoke oldu.

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü yani İETT sistemi bu sabah saatlerinde hacklendi.

İETT’nin sitesine girenler ve toplu taşıma araçlarındaki ekranlara bakanlar ilginç bir yazıyla karşılaştı. Sabah saatlerinde İETT’nin sitesine girenler ve toplu taşıma araçlarındaki ekranlara bakanlar ‘Ekber was here’ (Ekber buradaydı) yazısıyla karşılaştı.

Saat 09.00 itibariyle İETT’nin internet sitesi düzeldi.

İett’nin hacklenmesi sosyal medyada da geniş yankı uyandırdı. Binlerce kullanıcı ‘Ekber’ etiketi ile tweet attı. Sabah saatlerinden bu yana da Ekber etiketi Twitter’da TT listesinde yer alıyor.

İşte sosyal medyada bu konu ile ilgili atılan en dikkat çekici tweetler;

https://twitter.com/MisterNobadi/status/711818519596417024?ref_src=twsrc%5Etfw

  • Toplu taşıma araçlarını kullanan İstanbullular neye uğradığını şaşırdı ! İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü ( İETT )’nin sistemi siber saldırıya uğradı .
  • Toplu taşıma araçlarını kullanan İstanbullular neye uğradığını şaşırdı !  ( İETT )’nin sistemi siber saldırıya uğradı .
  • Samanyolu Haber /Gündem / Yolcuları neye uğradığını şaşırdı /12 Ekim 2013 11:02. Yolcuları neye uğradığını şaşırdı .
  • şoförün müdahalesiyle neye uğradığını şaşırırken , duruma sessiz kalmayan başka bir yolcu ise İETT şoförü tarafından darp edilmişti.  Siber saldırılar , Rusya'ya 1 trilyon.
  • Toplu taşıma araçlarını kullanan İstanbullular neye uğradığını şaşırdı !  İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü ( İETT )’nin sistemi siber saldırıya uğradı .
  • Yurtdışından gelen bu saldırı , yurt içindeki internet kullanıcılarından çok dışarıdan T   Türkiye 10 gündür sürekli bir siber saldırı ile karşı karşıya.
  • Türk Hacker grubu Ayyıldız TİM, elektrik kesintilerinin sebebinin siber saldırı olduğunu iddia etti.  12 yaşındaki çocuğa 'buluşalım' dedi, neye uğradığını şaşırdı .
  • İstanbul'a giden bir yolcu otobüsüne Muğla otogarında haciz konulunca otobüsteki 54 yolcu otogarda mağdur oldu.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir