Hyundai i20 Coupe WRC Tanıtıldı

Son yılların hem araba yarışlarında hem de pek çok araba yarışı liginde, başarılı takımlarından bir tanesi olmayı başarmış Hyundai ekibinin, 2017 FIA liginde kullanacağı yeni arabası Hyundai i20 Coupe WRC geçtiğimiz günlerde görücüye çıktı. Şık ve bir o kadar sert görünen bir tasarıma sahip olan, keskin hatlarıyla yarışlar için biçilmiş kaftan olarak bilinen bu modelin, 2017’de pek çok yarışta kullanılmasına kesin gözüyle bakılırken; Hyundai i20 Coupe WRC alanlarda ilk olarak Motorsport takımında kullanılacak. Thierry Neuville önderliğindeki pek çok pilotun yarışlarda kullanacağı bu üç kapılı ve gövdesi sert olarak nitelendirilen arabaya, biraz daha yakından bakalım.

Oldukça canlı renklerle karşımıza çıkan Hyundai ekibi bu arabasındaki canlı renkleri keskin hatlarla belirginleştirmeyi başarırken aynı düzeyde bir donanım da kullanmış ve eski modellerine nazaran geliştirmeye gitmiş gibi görünüyor. Geçtiğimiz dönemde sızıntılar eşliğinde gelen haberler, aracın 350 beygir üzerinde kullanacağını söylüyordu ancak kesin bilgi olarak tanıtım günlerinde Hyundai i20 Coupe WRC’nin 380 Beygir olduğu belirtildi. Dünya Ralli Şampiyonası için bu oranın hayli iyi düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. İyi bir yol tutuşa sahip olduğu takdirde, kısa süre içerisinde yıldızı parlayacak güçlü pilotların gözde aracı olma yolunda, eminiz iyi bir adım atacaktır.

Dünya Ralli Şampiyonası içerisinde değişen kurallara olabildiğince uygun tasarlanan ve donanımı da yine kurallara uygun, uzman mühendislerce hazırlanan Hyundai i20 Coupe WRC’nin ağırlığı da olabildiğince düşürülmüş. Bu durumun, güce etki etmesi ve hem hafif hem de esnek bir araç olması için çalışıldığı belirtiliyor ancak pilotlarca bu değişiklik pek hoş da karşılanmayabilir. Zira; 380 beygir bir arabanın hafif olması, özellikle rallide pek çok probleme yol açabilir. Yine de, uzman pilotların mühendislerce hazırlanan Hyundai i20 Coupe WRC’ye kısa zamanda alışabileceği de zannediliyor.

Hyundai Motorsport’un kullanacağı bu araç, 2017’de kesin olarak pistte olacak ve herhangi bir biçimde değişiklik göstermeyeceği düşünülüyor. Yine de, pilotların isteğiyle pek çok değişikliğin yapılabileceğini ancak bunun ufak değişiklikler olacağını da belirtmekte fayda var. Hyundai Motorsport; geçtiğimiz 2016 yılında pek çok kez başarı elde eden bir takım olmayı başarmış; pek çok defa podyumda pilotlarıyla boy gösterip ligi ikinci sırada bitirmişti ancak bu yıl ne yapacağı merak konusu. Zira; Dünya Ralli Şampiyonası içerisinde değişen kurallar, hem pilotlara hem de araçlara pek çok değişiklik kattı. Bu radikal değişikliklerin, pilotları ne kadar olumlu, ne kadar olumsuz etkileyeceği ise bilinmiyor. Muhtemelen de, şampiyona başlamadan bu durum hakkında kesin bilgi sahibi olamayacağız.

Hyundai i20 Coupe WRC Tanıtıldı

The Hyundai i20 Coupe WRC is a World Rally Car built by Hyundai for use in the World Rally Championship starting in 2017 . It is based on the Hyundai i20 subcompact car, and is the successor to the Hyundai i20 WRC used between 2014 and 2015 . Three i20 Coupe WRCs will be entered in the 2017 season, where they will be driven by Thierry Neuville , Hayden Paddon and Dani Sordo .

Hyundai I20 Coupe Wrc Tanıtıldı Özet Bilgiler

  • Hyundai , 2017 FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nda kullanacağı i 20 Coupe WRC yarış otomobilini Monza, İtalya’da yapılan özel bir etkinlikte tanıttı .
  • Hyundai i 20 WRC 2017 tanıtıldı . Videoyu Göster >>. 2016 12 20 10 2 851.  Loading Working Add to.Monza launch for i 20 Coupe World Rally Car WRC .
  • Hyundai , yeni WRC yarışçısını resmen tanıttı . 06 Aralık 2016 / 05:44 Hyundai Motorsport yeni sezonda i 20 ’nin coupe gövdeli versiyonu ile podyum kovalayacak.
  • i 20 Coupe WRC . Hyundai , 2017 FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nda kullanacağı i 20 Coupe WRC yarış otomobilini Monza, İtalya’da yapılan özel bir etkinlikte tanıttı .
  • Hyundai , FIA’nın yeni yönetmeliklerine göre ürettiği i 20 Coupe WRC yarış otomobilini geçtiğimiz günlerde İtalya’da tanıttı .
  • Hyundai became the first manufacturer to show its 2017 FIA World Rally Championship contender when it unveiled its i 20 Coupe World Rally Car in Italy.
  • Hyundai , 2017 FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nda kullanacağı i 20 Coupe WRC yarış otomobilini Monza, İtalya’da yapılan özel bir etkinlikte tanıttı .
  • Hyundai , 2017 FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nda kullanacağı i 20 Coupe WRC yarış otomobilini Monza, İtalya’da yapılan özel bir etkinlikte tanıttı .
  • The Hyundai i 20 Coupe WRC (previously known as the Hyundai New Generation i 20 WRC ) is a World Rally Car built by Hyundai for use in the World Rally Championship
  • Hyundai , 2017 FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nda kullanacağı i 20 Coupe WRC yarış otomobilini Monza, İtalya’da yapılan özel bir etkinlikte tanıttı .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir