Huawei Sanal Gerçeklik Gözlüğü Üreteceğini Açıkladı!

Sanal Gerçeklik teknolojisi ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Dünyaca ünlü marka Huawei Sanal Gerçeklik Gözlüğü Üreteceğini açıkladı! İşte Huawei VR detayları.

Akıllı telefonlar ile sanal gerçekliğe farklı boyut kazandıran Sanal Gerçeklik gözlüklerine bir yenisi daha ekleniyor! Huawei Sanal Gerçeklik Gözlüğü Üreteceğini açıkladı!

Huawei’yi bu zamana kadar ürettiği ucuz fiyatlı, üstün özellikli Akıllı telefonlar ile zaten tanıyoruz. Geçtiğimiz günler de şirketin 150 milyon akıllı telefon satış hedefi olduğunu şuradaki haberimiz de sizlere paylaşmıştık. Bugün Huawei tarafından Huawei Sanal Gerçeklik gözlüklerinin geleceği duyuruldu. Dünya da son 2 yıldır sıkça karşımıza çıkan Sanal Gerçeklik gözlükleri, önce Oculus’un başlattığı akım sonrasında, HTC Vive, Samsung Gear VR ve LG 360 VR olmak üzere farklı markalarla karşımıza çıkmıştı.

Huawei Sanal Gerçeklik Gözlüğü Üretecek!

http://www.teknovi.com haberine göre Huawei, Samsung, LG ve HTC’ye rakip oluyor! Oculus Rift ve HTC Vive Pre, kendi ekranlarına sahip olduğu ve bilgisayarla bağlantısı olduğundan dolayı şu anda her kesime hitap etmiyor. Firmalardan gelen, Google’ın başlattığı CardBoard sonrasında firmalardan gelen Akıllı Telefon bağlantılı sanal gerçeklik gözlükleri, hem ucuz olması, hem de portatif olması açısından bir çok kesime hitap edebiliyor.

Huawei’nin üreteceği gözlükte bu şekilde olacak. Yani Huawei VR Satın aldıktan sonra Akıllı telefonu girişe ekleyerek, gözlükle sanal gerçeklik tadını çıkarabileceksiniz. Huawei VR için henüz fazla bilgi yok. Ancak bazı kaynaklardan gelen bilgilere göre, USB-Type C bağlantılı bu gözlük, aynı zamanda 639 ppi ekran değeriyle de karşımıza çıkacak. Ayrıca başlangıç olarak Çin’de satışa sunulacak olan bu gözlük, daha sonrasında diğer ülkeler de satışa sunulacak

Huawei’nin geliştiği konusunda kimsenin şüphesi yok. 2015 yılında açıklanan rakamlara göre 100 milyondan fazla Akıllı telefon satışına sahip firma, hedefini daha da yükselttiğini açıklamıştı. Şimdiler de ise bu şekilde sanal gerçeklik gözlüğü üretilmesi, firmayı daha da yükseltir diye düşünüyorum. Çünkü sanal gerçeklik özellikle son 2 yılda gerçekten büyük bir ilerleme kaydetti ve artık insanların ilgisi bu yöne doğru kaymış durumda.

Sanal gerçeklik , bilgisayarlar tarafından simüle edilen ortamlara denir. Çoğu sanal gerçeklik ortamı bir bilgisayar ekranı yoluyla edinilen görsel tecrübelerden ibarettir. Bunun yanında bazı ortamlar duyma, hareket gibi başka duyulardan da yararlanır.

  • Ana Sayfa Giyilebilir Teknolojiler Huawei Sanal Gerçeklik Gözlüğü Üretecek !  fazla Akıllı telefon satışına sahip firma, hedefini daha da yükselttiğini açıklamıştı .
  • Çin’li Huawei firması da kendi sanal gerçeklik gözlüğünü üreteceğini duyurdu.
  • sanal gerçeklik gözlüğü Huawei VR olarak adlandırılırken bu ürün ile birlikte sanal gerçeklik   rağmen satış fiyatı ve çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.
  • VR cihazlarının yanında akıllı telefonlar için de birçok sanal gerçeklik gözlüğü piyasaya sunuluyor.
  • sanal gerçeklik gözlüğü Huawei VR olarak adlandırılırken bu ürün ile birlikte sanal gerçeklik   rağmen satış fiyatı ve çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.
  • huawei silikon vadisi.
  • bir çok ürün geliştiren ve bunları arka planda denemesini gerçekleştiren Huawei geçtiğimiz günlerde resmi olarak sanal gerçeklik gözlüğü Huawei VR ürününü tanıttı.
  • Yerli firmalardan Vestel de sanal gözlük üreteceğini açıklamıştı .  Ömer Temür [email protected] .tr.
  • Trendyol'a Özel İndirimli Modeller.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir