Hiç Görmediğiniz Doğa Mucizeleri

Doğanın birçok olayını görüyoruz. Bunları aslında çoğu zaman küçümsüyoruz. Ama bu göreceğiniz görüntülerden sonra doğayı asla küçümsemeyeceksiniz. İşte doğanın mucizeleri.

Catatumbo Yıldırımları


Catatumbo’ya yılın en az 140 günü böyle büyük yıldırımlar düşmektedir. Bu yüzden kendisine yeryüzünün jeneratörü deniliyor. Bu yıldırımların büyüklüğü inanılmaz!

Cehennem Kapısı


Türkmenistan bölgesinde, tesadüfen bulunmuş bir yer. Metan gazı tehlikesine karşı bilim adamları kuyuyu ateşe vermeye karar verirler. Sonuç olarak oradaki ateş hiç sönmez, hala yanmaya devam etmektedir.

Natron Gölü


Dünyanın en tuhaf doğa olaylarından birini bize sunan bu göl, 10’un üstünde ph seviyesindedir. Yani aşırı baziktir. Bu göl içinde çok fazla sodyum karbonat bulunduruyor. Bu madde, Mısırlıların mumyalamak için kullandıkları maddedir. Bu yüzden bu bölgede ölen hayvanların hiçbirinin vücudu bozulmamaktadır.

Kar Bacaları


Antartika’da bulunan bu volkanlar, buz içinde yanardağı oluşturuyor. Bunların bazıları sönmüş, bazıları hala yanmaya devam ediyor.

Kırmızı Yengeç Göçleri


Her yıl milyonlarca kırmızı yengeç, üremelerinden dolayı yılın belirli zamanları denize doğru göç yaşıyorlar.

Kral Kelebeklerin Göçü


Kuzey Amerika ve Meksika arasında göç yaşayan kelebekler, soğuk iklimden sıcak iklime doğru her yıl göç yaşamaktadırlar.

Peri Halkaları


Yıllardır gizemi çözülememişti. Çölde oluşan bu olayın sebebi meğer beyaz karıncalarmış.

Merceksi Bulut


Bu bulutlar, herhangi bir doğa olayını beklemezler. Şekilleri ufoya benzer.

Işık Sütunları


Işık Sütunları, buz kristalleriyle ışığın birleşmesinden oluşuyor. Bu görüntü genellikle güneş ve ayın hareketine bağlı daha belirgin olur.

Buz Çiçekler


Göl veya Denizler donmaya başladığında bu çiçekler ortay çıkar. Ortalama 3-4 santim çapındadırlar.

 

Hiç Görmediğiniz Doğa Mucizeleri

Deizm veya Yaradancılık, mantık ve doğal dünyaya dair gözlemlerin kaynağını oluşturduğu; dinsel bilgiye dolaysız biçimde sadece akıl yoluyla ulaşılabileceği ilkesini esas alan, bu sebeple vahiy ve esine dayalı tüm dinleri reddeden tek Tanrı inancıdır.

İnanışın tanımlanmasında kullanılan doğal din ya da doğal inanç kavramları, hiçbir aracı olmaksızın sadece akıl yoluyla kavranabilecek yalın bir Tanrı inancını belirtir. Bu inancı benimseyen kişiye Deist denir. Deizm kavramı ilk olarak 17. yüzyılda özellikle İngiltere ’de kullanılmaya başlanmıştır. Deist kavramı yazılı olarak belki de ilk kez Piere Viret’in İnanç ve İncil Öğretisi Eğitimi adlı 1564 tarihli yapıtında kullanılmış olup; Pierre Bayle ‘nin Tarih ve Eleştiri Sözlüğü adlı yapıtında Piere Viret maddesinde ilgili bölüm yeniden basılmıştır. Terim Lâtince Tanrı anlamındaki Déus sözcüğünden türetilmiş ve özgür düşüncelilerin Tanrı inancını belirtmede kullanılmıştır.

dünyadaki ilahi mucizeler, dünyadaki mucize olaylar, dünyadaki en büyük mucizeler, dünyanın en güzel mucizeleri, dünyadaki mucizeler izle, dünyadaki mucizeler video, allah’ın dünyadaki mucizeleri, allahın mucizeleri

Hiç Görmediğiniz Doğa Mucizeleri Özet Bilgiler

  • Hiç Görmediğiniz Doğa Mucizeleri Doğanın birçok olayını görüyoruz .  Ama bu göreceğiniz görüntülerden sonra doğayı asla küçümsemeyeceksiniz.
  • Hiç Görmediğiniz Doğa Mucizeleri Doğanın birçok olayını görüyoruz .  Ama bu göreceğiniz görüntülerden sonra doğayı asla küçümsemeyeceksiniz.
  • Hiç Görmediğiniz Doğa Mucizeleri .  İşte doğanın mucizeleri . Catatumbo Yıldırımları Catatumbo’ya yılın en az 140 günü böyle büyük yıldırımlar düşmektedir.
  • İnanılmaz bir doğa mucizesi ,inanılmaz bir doğa harikası,inanılmaz bir doğa manzarası,inanılmaz bir doğadan gelen mucize ,inanılmaz bir doğa mucizevi buharı.
  • İsim: Büyük Bariyer Resifi / Great Barrier Reef Bölüm: Doğanın Mucizesi / Nature's Miracle Yapım: BBC Konu: Gezegenin en büyük canlı yapısı, hiç görülmemiş .
  • Aslıhan Doğan ve Arda Turan, hemen her gün farklı bir haberle gündeme geliyorlar.  Hiç Görmediğiniz Doğa Mucizeleri . 31/12/2016.
  • 9 Etkileyici Doğa Mucizesi . Doğanın ne kadar büyük mucizelerle dolu olduğunu bize yeniden hatırlatacak, birbirinden etkileyici resimleri sizin için derledik.
  • Doğanın Mucizeleri ve En Çok Izlenen Hayvan Videoları Vidivodo'da.
  • Doğanın mucizeleri . 09 Ağustos 2014 11:18 18,399 kez görüntülendi.  Ömer Halisdemir'in hiç görmediğiniz fotoğrafları 140,319 görüntülenme.
  • Daha önce hiç görmediğiniz 25 şey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir