Haziran’da Vize Muafiyeti Zora Girdi!

Vize Muafiyeti Zora Girdi! Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz Türkiye’ye kötü haber verdi. Schulz, Vize serbestisi yönündeki beklentilere noktayı koydu. Schulz, Türkiye’nin şartları yerine getirmemesi halinde Avrupa Parlamentosu’nun vize konusunu görüşmeyeceğini söyledi.


Vize serbestisi için gözler bugün Avrupa Parlamentosu’na çevrilmişti.

AB-Turkıye

Ancak AP Başkanı Martin Schulz’un yaptığı açıklama beklentileri boşa çıkardı. Schulz, şartlar yerine getirilmeden parlamentonun konuyu ele almasının söz konusu olmayacağını açıkladı.

1592469_h

Schulz, bu sebeple kendisinin konuyu komisyona havale etmediğini de söyledi.

AB 5 kriter dayatmasına giderken Cumhurbaşkanı Erdoğan son kararını ‘değiştirmiyorum’ diyerek ilan etti. Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz ise şu açıklamalarda bulundu.
TÜRKİYE’NİN BUNU YAPABİLECEĞİNİ GÖREMİYORUM

110520161304513851771-2jpg

Zaman olarak hala her şeyin mümkün olduğuna dikkat çeken Schulz, Türkiye’nin istenilen değişiklikleri henüz ele almadığına vurgu yaptı. Schulz, “Ben Türkiye’nin bunu yapabileceğini göremiyorum” dedi.

TÜRKİYE 5 ŞARTI YERİNE GETİRMEDİ

Türkiye’nin vize serbestisi için gerekli 72 şartın, aralarında terör yasası ve kişisel bilgiler konusundaki düzenlemelerin de yer aldığı beşini yerine getirmediğini belirten Martin Schulz, Türkiye’nin bu konuları ne zaman parlamentoda ele alacağına karar vermesi gerektiğine vurgu yaptı.

Bu sayfada Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları listelenmiştir. Listede ülkeler kıtalarına göre ayrılmıştır ve kendi içlerinde alfabetik sıraya göre dizilmiştir. Bu liste en son 17 Mart 2015 tarihinde güncellenmiştir. Umuma Mahsus Pasaport sahibi Türk vatandaşları, 63 ülkeye herhangi bir vize uygulamasına tabi olmadan, 30 ülkeye kapıda vize alarak ve 8 ülkeye internetten vize alarak girilebilmektedir. Böylelikle Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları, toplam 101 ülkeye vizesiz ya da kapıda vize alarak seyahat edebilmektedirler. 146 ülke ise hususi pasaport ve Hizmet Pasaportu sahiplerine vize uygulamazken 9 ülke kapıda vize vermektedir. Bu sebeple Hususi pasaport ve Hizmet Pasaportu sahipleri toplamda 156 ülkeye seyahat edebilmektedirler. Diplomatik Pasaporta ise 164 ülke vize uygulamamakta, 9 ülke kapıda vize vermektedir.

Böylelikle Diplomatik Pasaport sahipleri toplamda 173 ülkeye seyahat edebilmektedirler. Kuzey Kıbrıs ve Gürcistan ‘a ise nüfus cüzdanı ile giriş mümkündür. .

Umuma Mahsus Pasaportun , diğer resmi pasaportlar karşısında ayrıcalıklı olduğu tek ülke Ermenistan ‘ dır. Bordo pasaport sahipleri, ülkeye varışta 120 günlük vize alabilirken, resmi pasaport sahipleri, Ermenistan’ın dış temsilciliklerinden vize almalıdır.

Türk pasaportu sahiplerinin vize gereksinimlerini gösteren harita
   Türkiye Cumhuriyeti
   Vizesiz
   Varışta vize alınabilir
   Vize gerekli
   ETA veya E-vize

  • Vize Muafiyeti Zora Girdi ! Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz Türkiye’ye kötü haber verdi.  Vize serbestisi için gözler bugün Avrupa Parlamentosu’na çevrilmişti.
  • Başkanı Elmar Brok haziran ayı için hedeflenen vize muafiyetinin ekime kalabileceğini söyledi.  Brok, “Uzlaşamayacağımızı düşünmüyorum” dedi. “Temmuza kadar zor ”.
  • Türkiye ve Avrupa Birliği arasındaki vize muafiyeti anlaşması zora girdi .  11 Haziran 2016 Cumartesi 16:32 0 A + A Yazdır.
  • Avrupa ile vize muafiyetinin Haziran ayında başlayacağını belirten Davutoğlu, “Gereken adımları ve yasaları çıkaracağız.  Göçmen konusunda ise NATO araya girdi .
  • Vatandaşlarına vize muafiyeti sağlaması için yıllardır AB’nin kapısını çalan Türkiye, kritik bir döneme girdi .
  • Ana Sayfa > HABERLER > Moldova’ da Vize Muafiyeti 1 Haziran ’ da Yürürlüğe Girdi .
  • Terörle mücadele kanunu değişmeden anlaşmayı oylamayacağını açıklayan AP’nin bu kararıyla haziran sonunda vizelerin kaldırılması zora girdi .
  • Vize muafiyeti yalnız Schengen bölgesindeki ülkeler için geçerli olacak.  1 Ekim 2017 tarihi yerine, Haziran 2016 tarihinden itibaren geri alınmaya başlanması öngörülmektedir.
  • AP Dış ilişkiler Komisyonu Başkanı Elmar Brok, " Vize muafiyeti haziranda zor , ekime kalır" dedi.  ‘ Vize muafiyeti kararının temmuza kadar bağlanması zor ’.
  • çıkaracağımız yasalar var vize muafiyeti için en geç haziran sonunda vize muafiyeti   Gazetecilerin bile vize alması ne kadar zor değil mi?  Bu da ilk defa AB metinlerine girdi .

Tags:,

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir