Hayalet Şehir; Humus

Savaş, gözyaşı ve ölüm… Yaşanan acıları belki de en iyi anlatan üç kelime… Bir zamanlar Ortadoğu’nun en hareketli şehirlerinden biri olan şehir, şimdi hayalet şehre dönmüş durumda..

Görüntülerdeki yer Humus. Suriye’nin 3. büyük şehri.

Taş üstünde taş kalmayan şehir drone kamera ile havadan görüntülendi. Ve görüntülerin her karesine savaşın izleri yansıdı.

İşte o dehşet verici ve ibretlik görüntüler;

Humus, savaşın ardından harabeye dönmüş durumda.

https://www.youtube.com/watch?v=rzdBJaE3mGU

Hayalet kasaba, çoğunlukla başarısız ekonomik yapı veya insan – doğa kaynaklı felaketler, savaş vb gibi sebepler yüzünden terk edilmiş olan kasaba veya şehirlere verilen isimdir. Deyim, nüfusları çok ciddi şekilde azalmış yerleşim yerleri için de kullanılır. Ayrıca özellikle belli zaman dilimlerinde nüfusunun arttığı örneğin Mısır’daki bazı harabe ören yerleri gibi normal şartlarda turizm dışında ayakta kalamayacak olan yerler için de kullanılır.

Gerçek hayalet kasabalar yerel sakinler tarafından tamamen terk edilmiş olan yerlerdir. Bazı örnekler Kaliforniya’daki Bodie ve İtalya’daki Craco kasabasıdır. Ayrıca halen bünyesinde bazı sanat ve mimari yapı özellikleri bulunan ama artık kimsenin yaşamadığı ören yerleri de olabilir. Bazı hayalet kasabalar turistler için ziyaret mekanları olarak kullanılırken bazı hayalet kasabalarına girmek tehlikeli hatta kanunlara aykırı olabilmektedir.

  • Suriye'de çatışmaların son adresi muhaliflerin kalesi konumundaki Humus . Şehrin sadece küçük bir kısmı Özgür Suriye Ordusu'nun elinde kaldı.
  • Humus artık hayalet şehir . Giriş Tarihi: 03.04.2012 16:38 Güncelleme Tarihi  Suriye'de operasyonların uzun süre devam ettiği Humus kentinden yeni görüntüler ortaya çıktı.
  • Bir zamanlar Ortadoğu’nun en hareketli şehirlerinden biri olan şehir , şimdi hayalet şehre dönmüş durumda.. Görüntülerdeki yer Humus . Suriye’nin 3. büyük şehri .
  • Amerikan CNN televizyonu, Suriye'nin hayalet kenti Humus 'a girdi. Kentin hali perişan, ortada tek bir kişi bile yok.
  • Hayalet şehir : Humus . 2014 02 26. Suriye'de çatışmaların son adresi muhaliflerin kalesi konumundaki Humus .  Suriye'nin Humus şehrinde muhaliflerin tahliyesi tamamlandı.
  • Hayalet şehir : Humus Published: 3 years ago By: HABERTURK. 386 views.  Şehrin sadece küçük bir kısmı Özgür Suriye Ordusu'nun elinde kaldı.
  • Hayalet şehir : Humus . Suriye'de çatışmaların son adresi muhaliflerin kalesi konumundaki Humus . Şehrin sadece küçük bir kısmı Özgür Suriye Ordusu'nun elinde kaldı.
  • Humus hayalet şehir ! Amerikan CNN televizyonu adına görev yapan muhabir Arwa Damon ve ekibi, Suriye’deki isyanın merkezi konumunda bulunan Humus ’a girdi.
  • Hayalet şehir Humus Exyi is the best Video Search Engine, you can find all of the videos, watch, share, upload, download, videos which you want.
  • DÜNYADAN. Hayalet şehir Humus şok etti. Paylaş. Twitter.  Hem Özgür Suriye Ordusu mensuplarının hem de Esad'ın askerlerinin ele geçirmek için uğraştığı Humus harab olmuş.

Tags:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir