Harika SEO için en iyi 6 analiz aracı

Seo analizi kontrol listesi için script, bir program ya da online internet raporlama servisi arıyorsanız bu haber tam size göre. Ücretsiz site içi ve dışı SEO punanınızı görüp eksiklerinizi hızlıca gidermek için tam fonksiyonlu araçlar bu listede.

Yeni Google algoritması güncellemelerini, analiz programları arasındaki farkları ve nelere ihtiyaç duyacağınızı bir SEO’cu  gözünden değerlendirdim.

Google Webmasters


Google webmaster araçları ile, sitenizin Google tarafında pozitif ve negatif nesi varsa görebilirsiniz diyemeyiz. Ama önemli bir kısmını takip edebilirsiniz.

Tarama hataları, Google link sayıları, sitenizin Google tarafından nasıl algılandığı, anahtar kelime analizi, tarama hataları, site haritaları, site hızı, v.s. Ürün Google’ın olunca ve Analytics, Adwords gibi servisleri ile birlikte çalıştığını düşünürsek hayli önemli bir özelliğe sahip.

SEMRUSH


En iyi Seo araçlarından birisi olan Semrush  ile; Organik aramalarınızı, kelime sıralamalarınızı, rakipleriniz ile karşılaştırmalarınızı görebilirsiniz. Rakiplerinizin arama motorlarına verdiği reklamlarını, bütçelerini ve reklamlarını da takip etmeniz mümkün. Backlink analizi, video reklamı yapıyorsanız analizlerinizi, ürün ve markaların reklamlarını ve harcama değerlerini, Anahtar kelime (keyword) araştırması ve zorluk derecelerini takip edebiliyorsunuz. Site Audit check yaparak sitenizin teknik analizini de yapabilirsiniz. Sosyal Medya aracı ile sosyal verilerinizi takip etmenize de imkan var. Rakip sitelerle anahtar kelime karşılaştırması yapabilmenin yanında tüm bu verileri grafiksel görsel rapor olarak çıktı alabilmenize de olanak sağlıyor. Örnek ücretsiz inceleme için tıklayın. Ücretli kullanım 69$’dan başlıyor.

Moz Pro Tools


Moz Pro Tools sitenizin arama motorlarında üst sıralara çıkması için birçok hizmet veren bir şirkettir. Siteler hakkında tespit raporları, optimize etmek için ihtiyaç duydukları araç ve kaynakları abonelerine sunuyor. Örneğin tarama testi aracı ile belirli bir URL adresini 3.000 bağlantıdan analiz eder. Analiz sonrası ayrıntılı raporu kullanıcılara e-posta ile gönderip bilgilendirir. En iyi seo analizi programında ilk 3’te her zaman yer alabilecek özelliklere sahip.Bir aylık deneme süresi sonrası aylık 99$.

searchmetrics.com


Kaliteli SEO araçlarından birisi de Search Metrics sitesi. İçerik analizinden, mobil, sosyal, local, backlink, keywords, PPC optimizasyonuna kadar analiz araçları sunuyor. Servis tam kapsamlı SEO analiz canavarı. 69$ başlangıç fiyatı var. Eğer profesyonel bir yazılım arıyorsanız ve aylık ödemelerinde zorlanmayacaksanız kullandıkça keyif alacağınıza eminim.

Ahrefs


İsmi, kodlamada kullanılan “<a href=” etiketinden gelen ve Rusya merkezli olan Ahrefs, site içi SEO ve link analizi konusunda kısa sürede otoriter bir araç haline geldi.

Kullanıcı arayüzünün sağladığı kolay kullanım nedeniyle görmek istediğiniz pek çok veriyi tek ekranda görebiliyorsunuz. Özellikle “Backlink Analysis” ve “Crawl Analysis” kısımları en kullanışlı araçları arasında. Link profillerini karşılaştırarak rakip analizi de yapabiliyorsunuz. 99$ başlangıç fiyatı var ama 179$ olan paketin altında kalan özellikleri biraz yetersiz.

Majestic


Yakın zamanda Majestic SEO olan adını Majestic olarak güncelleyen otoriter SEO aracımız, sitelerin aldığı güncel linkleri, geliştirdiği Trust Flow değeri ile yaptığı sınıflandırma işlemini oldukça iyi bir şekilde yapıyor.

Link veritabanı en hızlı güncellenen SEO aracı olarak ün yapan Majestic ile sitenizin, rakiplerinizin veya incelemek istediğiniz bir sitenin aldığı linkleri ve güncel durumu takip edebilirsiniz.

Detaylı link analizleri yapabileceğiniz Majestic ile anchor text dağılımlarını, link profilini görebiliyorsunuz. Bunun dışında CliqueHunter, sunucu tarama, yeni ve silinmiş linkler gibi araçları da kullanabilirsiniz. Yüksek trafikli sitelerin verilerini analiz edecekseniz 99$ olan paketini öneririm.

Bonus: CYFE Monitor


Eğer tüm sosyal medya, email marketing ve reklam çalışmanızı ve SEO çalışmalarınızı tek bir ekranda görsel grafikler halinde görmek isterseniz o zaman da Cyfe‘ın bu harika aracını tavsiye ediyorum. Gelirlerinizi, reklam harcamalarınızı, Sosyal medya hesaplarınızı görsel raporlar halinde görebilmenizi sağlaması oldukça etkileyici. Raporlamaların PDF, Excel ve CSV formatlarında çıktısını alabiliyorsunuz

 

Ayrıca online olarak SEO skorunuzu ücretsiz öğrenmek (bazı kısımları kısıtlı) istiyorsanız aşağıdaki servislerden yararlanabilirsiniz.

http://www.fuub.net/seo-analizi/
http://tools.thrudigital.com/seo_validator
http://www.webtoolhub.com/
http://www.port80software.com/support/p80tools.asp
http://www.seoscores.com/
http://tools.pingdom.com/
http://www.seohocasi.com/tools/
http://websiteoptimization.com/services/analyze/
http://www.gorank.com/analyze.php
http://analyzers.pearanalytics.com/
http://www.instantposition.com/seotest.php
http://www.megafoo.com/free-links/
http://www.metafever.com/free-seo-report/
http://raven-seo-tools.com/
http://websitegrader.com/
http://www.seositecheckup.com/
http://spydermate.com/
http://www.reactionengine.com/
http://www.linkvendor.com/
http://www.seoworkers.com/tools/analyzer.html
http://www.webseoanalytics.com/free/
http://www.w3optimizer.com/
http://www.the-escape.co.uk/tools/pageanalyzer/
http://website-seo-tools.com/website-seo-analyzer.html

Harika SEO için en iyi 6 analiz aracı

Arama motoru optimizasyonu, amacı web sitelerinin, arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek hedeflenen aramalarda yükseltilmesidir. İngilizcede ve Türkçede kısaca SEO olarak ifade edilmektedir. Bununla birlikte arama motorları, arama sonuçlarını listelerken algoritmik bir yapı kullanmaktadır. Bu nedenle web geliştiricileri; yazmış oldukları sayfaları bu ayrıntıya dikkat ederek oluştururlar. İnternetin ekonomik anlamdaki gücünün artması neticesinde hızla yaygınlaşmaya başlamıştır.

Harika Seo Için En Iyi 6 Analiz Aracı Özet Bilgiler

  • Ana Sayfa Teknoloji Harika SEO için en iyi 6 analiz aracı .  gelen ve Rusya merkezli olan Ahrefs, site içi SEO ve link analizi konusunda kısa sürede otoriter bir araç haline geldi.
  • SEO Analiz Araçları . 1) WooRank.  kullanıcı deneyiminin sayısal puanını, hızın sayısal puanını, kullanıcı deneyimi ile ilgili en iyi uygulamaları ve hızla alakalı en iyi uygulamaları.
  • Bu kategoriler; • Anahtar Kelime Analiz Araçları • SEO Sıralama Araçları • İçerik Verimliliği Araçları • Link Building Araçları • Link Kaldırma Araçları • Teknik SEO Araçları .
  • Konular, SEO & SEM 07 Haz 2016. Smartinsights’dan Alexander Clark, etkin bir içerik pazarlama için popüler ve kolay erişiebilir SEO analiz araçlarını anlatıyor.
  • ve site içi SEO analizi konusunda özelleştirilmiş araçlardır .  için yaratılmış harika alternatiflerden faydalanmak mümkün.  için crawl analiz araçlarına ihtiyacınız olacaktır.
  • Site Analyzer da ücretsiz SEO analiz aracıdır , bu araç 5 gruptan oluşan 71 veri noktası sunuyor.  En İyi 6 SEO Analiz Aracı . Niche Domain için Kötü Haber.
  • Hem ülkemizde hemde yabancı sitelerden oluşturduğum “ En İyi 5 Website Analiz ve SEO Araçları Bulunan Siteler” adlı listemi okuyabilirsiniz.
  • SEO günümüzün en etkili silahlarından birisi haline geldi.  aracı , Site İçi SEO aracı , Rakip analiz araçları bulunuyor.  sınıflandırma işlemini oldukça iyi bir şekilde yapıyor.
  • SEO Araçları .  SEO Analiz .  yoast eklentisini kullanıyorum sitemde. memnun gibiyim. all in SEO daha mı iyi bilemedim ama.
  • Kurumsal SEO Danışmanlığı ile satışlarınızı arttırın.

En iyi Seo araçlarından birisi olan Semrush ile; Organik aramalarınızı, kelime sıralamalarınızı, rakipleriniz ile karşılaştırmalarınızı görebilirsiniz Seo analiz aracı 50’den fazla seo kriterine bakarak sitenizin seo analizini yapmaktadır. Detaylar için TIKLAYIN! Forumdan Konular Seo Analizi servisi ile sitenizi 50’nin üstünde seo kriteri açısından ücretsiz analiz edin Analiz İçin Kullandığım SEO Yine ücretsiz üye olarak kullanabileceğiniz harika bir backlink ve anahtar kelime analiz aracı En iyi 9 backlink analiz & kontrol sitesini bir araya getirdik. Web sitenizin ve rakiplerinizin backlinklerini sorgulamak için bu siteleri 6 . Cognitive SEO En İyi SEO Analiz Araçlar Herhangi bir sitenin organik olan aramalardaki performansı söz konusu SEO analiz aracı sayesinde rahatlıkla öğrenilmektedirGoogle Disavow Link aracı ; negatif seo çalışmalarından doğabilecek sorunları öngörerek, En İyi 8 Backlink Analiz Aracı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir