Hangi sendikaya üyeyim?

Sendika, işci-işveren, memur-hükümet arasında köprü vazifesi gören örgüttür. Sendikanın amacı emekçi sınıfın çıkarlarını savunmaktır. Çalışanların bir sendikaya üye olup, olmaması kendi insiyatiflerindedir. Yanlız, çalışanın haberi olmadan da sendikaya üye kaydı açıldığı yada üyeliğinin iptal edilmesini istemesine rağmen, iptal edilmediği iddiaları hep duyulur. Bu gibi söylentiler eminiz sizleride endişelendiriyordur. Günümüz teknolojisinden bu soruya cevap bulmak çok kolay. İşte size kısa sürede “hangi sendikaya üyeyim?” sorusunun yanıtı.

Devlet, Türk vatandaşların kendi verilerine rahatlıkla ulaşabilmesi için turkiye.gov.tr adlı bir internet adresi oluşturdu. Bu siteden kendinizle ilgili bilgilere ulaşmak için E-devlet sistemine giriş yapmalısınız.

E-Devlet sistemine giriş yapmanız için TC. kimlik numaranızı ve E-devlet şifrenizi biliyor olmanız gerekiyor. E-Devlet şifreniz yoksa, Merkez PTT şubelerinden küçük bir ödeme karşılığında E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi biliyorsanız yada öğrenmişseniz buraya tıklayarak ilgili siteye ulaşıp sorgulamalar bölümüne giriniz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı seçeneğinden “İşçi Sendikaları Üyelik İşlemleri” bağlantısından bir sendikaya üye olup olmadığınız, üye iseniz hangi sendikaya üye olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir