Hangi kasko sigorta en iyisi? (Tavsiye)

En İyi Kasko Şirketi Hangisi? Ya da hangi kasko şirketi benim ihtiyaçlarıma daha uygun diye araştırma yaparak tavsiye arıyorsanız bu en son kasko araştırma haberimizi okuyun.

En İyi Kaskoya Ulaşmanın Yolları

Kasko sigortası alınacak her şeyde olduğu gibi güvenli yerden yaptırılmalıdır. Uygun fiyat sunan kasko şirketlerinin çok iyi olduğu düşünülmemelidir. Belki bu şirket, kapanacağından dolayı uygun fiyat sunuyor olabilir.

Uygun fiyatlı sunulan sigorta paketi sizin ihtiyacınızı karşılamıyor olabilir. Bu nedenle fiyattan çok poliçe teminat ve limitlerine önem verilmesi gerekir.

Hasar anında sigortanızın hasarınızı karşılamadığını öğrenmeniz paranızın boşa gitmesi demektir. Poliçenizin kapsadığı durumları mutlaka dikkatlice incelemelisiniz.

Bir kere kasko sigorta yaptırmak isteyenler çoğunlukla fiyata odaklanıyorlar. Hangi sigorta şirketinin fiyatı ucuzsa hemen ona yöneliyorlar. Oysa ucuz olmasının arkasında yatan düşünceyi anlayamıyor, belki de teminat olarak nelerden vazgeçtiklerini bilmiyorlar.


Hataya düşülen ikinci konu ise, sigorta yaptırmak isteyenlerin sigorta şirketleri ve ürünleri arasında bir araştırma yapmamaları. Bu belki sigortacılık konusunda bilgi birikiminin yeterli olmamasından kaynaklanıyor ama yine de bir bilen mutlaka bulunur. Ama insanlar bu konuda da işin kolayına kaçıyorlar.

Bir diğer hata konusu ise kasko yaptırmak isteyenlerin eşinden dostundan ya da yakın çevresinden duydukları ile hareket etmesi. Bir sigorta şirketinde hiç problem yaşamamış birisi için o sigorta şirketi iyidir. Ya da bir sigorta şirketi ile bir sorun yaşayan birisi için o sigorta şirketi kötüdür. Oysa şirketi kötüleyen belki kendisi haksız durumdadır, ama önemli değil. Ya da iyi denilen şirket bir olumsuz olayda hatalı davranacak olabilir. Aslında iyi olma ve kötü olma göreceli bir kavramdır. İnsanların beklentilerine göre değerlendirmeler de değişir.

Nihayet sıkça yapılan hatalardan biri de sigorta yaptırmak isteyen kişinin bir tanıdığının ya da yakınının çalıştığı şirkete veya acenteye kasko yaptırmaktır. Bunda ise hiç bir mantık yoktur. O çalışan bugün varsa yarın yoktur. Üstelik o şirkette çalışıyor olmak sigorta şirketi hakknında neyi teyit eder?

O zaman bir kasko sigorta yaptırmak isteyen kişi, kısaca şunları yapmamalıdır:

Fiyatı düşük olan sigorta şirketine hemen gidilmemeli

Tanıdık veya yakının çalıştığı sigorta şirketi tercih edilmemeli

Sigorta şirketleri ve ürünleri araştırılmalı

Eş, dost ve tanıdık sözüne kanmamalı

Aracınızın kasko bedelini de iyi biliyor olmalısınız. Kasko Değeri Hesaplama için tıklayın

Bunlar bir kasko poliçesi alınırken yapılmaması gereken davranışlardır. Peki kasko sigorta alırken nelere dikkat etmeli? Herşeyden önce şunu akıldan çıkarmamak gerekir ki en pahalı kasko sigorta, en iyisidir demek değildir.

 

İşte bazı ipuçları:

Öncelikle ihtiyacınız olan kasko poliçe tipine doğru karar vermeniz gerekir. Kasko, dar kasko, genişletilmiş kasko ya da tam kasko poliçe tiplerinden hangisine gerçekten ihtiyacınız var? Ardından hangi teminatlara ihtiyacınız olduğuna doğru karar vermelisiniz. Hiç gerekmeyen, risk ihtimali çok düşük teminatları almak boşuna yüksek prim ödemek anlamına gelir. Kasko poliçesinin genel ve özel şartları mutlaka okunmalıdır. Genelde okuma özürlü olduğumuz için bu şartlar hiç okunmaz ama gerektiği durumlarda çok şey ifade ettiği sonradan anlaşılır. Sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu araç servis ağının genişliği sorgulanmalıdır. Hasarsızlık indiriminin uygulanıp uygulanmadığı kontrol edilmelidir. Ayrıca poliçe döneminde küçük hasarlar için sigorta şirketine gidilmemesi, hasarsızlık indirimini kaybetmemek açısından önemlidir. Sigorta şirketinin primler için ödeme kolaylığı sağlayıp sağlamaması önemli bir konudur.

Kara taşıtları sigortası ya da kısaca kasko; bir aracın kaza geçirmesi, yanması, çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan bir sigorta sözleşmesi. Trafik sigortasından farklı olarak, poliçe sahibinin kendi aracının hasarını da kısmen veya tamamen karşılar. Trafik sigortasının aksine, zorunlu değildir.

Kasko sözcüğü Türkçeye İtalyanca casco sözcüğünden geçmiştir.

 • Kasko Kıyaslamaya Son! Ayda Sadece 9TL'ye Durdur Başlat Kasko Fırsatı.
 • En İyi Kasko Şirketi Hangisi? Ya da hangi kasko şirketi benim ihtiyaçlarıma daha uygun diye araştırma yaparak tavsiye arıyorsanız bu en son kasko araştırma haberimizi okuyun.
 • ForumBu Bölümde Ara. En iyi kasko şirketi hangisi ?  Mesaj Linkini Kopyala. Şikayet. Eureko, HDI, Euro Sigorta falan kimse tavsiye etmiyor.
 • En iyi sigorta ve kasko hangisi? 20 Şubat 2013 08:38. hüseyin_deniz.  sigortam 'e girip en uygun teklifi alabilirsiniz hem kasko hem sigorta için..
 • ( Tavsiye ) En İyi Kasko Şirketi Hangisi?  En İyi Kaskoya Ulaşmanın Yolları Kasko sigortası alınacak her şeyde olduğu gibi güvenli yerden yaptırılmalıdır.
 • En iyi kasko sigortasını satın almak poliçe süresi boyunca rahat etmenizi sağlar.  7/24 Yanınızdayız. En İyi Kasko Sigortası Hangisi? 17 Şubat 2015.
 • Re: Hangi Kasko şirketini seçmeliyim. 11 Eyl 2013, 10:34. Seçkin Üye.  kontrol edin..
 • Zorunlu Trafik Sigortası : Kaza durumunda karşı tarafın masraflarını güvence altına alan sigortadır .  tavsiye ederiz.  Etiketler: en iyi araç kaskosu , en kapsamlı kasko .
 • en iyi kasko ve sigorta şirketi hangisi parası mühim değil layıkıyla işini yapan.  Şu sıralar en büyük meselem hangi kasko olmalı.
 • Muhabbet Sohbet > Dostça Muhabbet Bölümü > En iyi sağlık sigortası hangisi ? tavsiye .
 • Generali Kasko ile Uygun Fiyatlarla.
 • Online kasko ve trafik sigortası teklifi al.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir