Hangi Marka Spor Ayakkabıyı Almalıyım?

Hangi marka spor ayakkabıyı almalıyım? Güzel bir spor salonuna mı yazıldınız? Yada haftasonları yürüyüş mü yapacaksınız? Peki bunlar için hangi marka spor ayakkabı almalıyım? diyorsanız bu yazımız size baya yardımcı olacaktır. Günümüzde spor ayakkabı kullanımı sadece spor yaparken değil, gündelik yaşantımızın da vazgeçilmezi oldu. Hatta topuklu ayakkabı severler için spor ayakkabı markaları yüksel tabanlı modelleri bile ürettiler. Hal böyle olunca spor ayakkabı tercihlerimiz de zorlaştı. Hem tasarımı güzel, hem rahat, hem dayanıklı ayrıca sentetik ürünler kullanmayan modeller aramaya başladık. Aralarından seçip bu özelliklere yakın spor ayakkabıları sizler için derledik.

Merrell


Merrell dünyada Goretex ve Vibram’ın en büyük iş ortaklarından biridir. İnanılmaz rahat ve dayanıklı ayakkabıları ile meşhurdur. Örneğin dağcılar Merrell’den vazgeçmezler. Merrel marka ayakkabınız asla su geçirmez; her santimetrekaresinde 1,4 milyar adet gözenek vardır. Bu delikler o kadar ufaktır ki sıvı haldeki su zerreciği geçemez ama buhar molekülü rahatlıkla geçebilir, ayrıca Merrel, kadın ve erkek için aynı tabanı kullanmaz. Kadın- erkek ayağı farklıdır bu yüzden Merrel, kadınlar için ürettiği ayakkabılarında Qform teknolojisi kullanmıştır. (kadınların yere basış açılarını dengeleyip düzenleyerek daha konforlu bir yürüyüş sağlar) 47- 48 numaralara kadar da ayakkabı bulmanız mümkündür. Fiyat olarak diğerlerine göre yüksektir.

Adidas


Adidas, “spor ayakkabı” denilince ilk akla gelen marka. Kaliteli, şık ve rahat ayakkabı üreticisidir. Spor ayakkabıyı ne için kullanacaksanız ona göre alacağınız ayakkabıdan asla pişman olmayacaksınız. Yakın zamanlarda Porsche ile anlaşıp çıkardığı modeller gerçekten kusursuz. Hava alan ayakkabıları ile insanların ayağını terletmez, bu konuda çok gelişmiş bir markadır. Ayrıca renk konusunda da ciddi bir yelpazeye sahiptir.

Nike


Adını Yunan mitolojisindeki zafer tanrıçası Nike’dan almıştır. Diğer markalara göre Nike tasarım olarak kesinlikle çok önde. Sizin tarzınıza uyanını muhakkak bulabilirsiniz. Rahat ve sağlam ayakkabıları olan bir markadır. Bir çok farklı spor için model bulabilirsiniz.

Saucony


Saucony marka alacağınız ayakkabıyı kendi mağazasından alma şansınız var ise çalışanları size bir dizi ölçüm yapıp ayağınıza uygun olanı tavsiye edeceklerdir. Bu konuda çok gelişmiş bir firmadır. Ayağım rahat etsin ve çeşitli sıkıntılardan kurtulsun diyorsanız kesinlikle bu konuda bir adım önde bir markadır. Her çeşit spor için bir çok model bulabilirsiniz.

Puma


Puma öncelikle senelerce giyseniz de yıpranmayacak ayakkabı markalarının listelerinde üst sıralardadır. Sağlamlığı ile ilgili yorumları çok iyidir. Kaliteli, rahat ve çoğu kıyafetinize uyumlu ayakkabılar bulabilirsiniz. Ayrıca dünyanın en ünlü futbolcularının da tercihidir.

New Balance


Görünüşe önem verenler için düşünmeden alınacak bir ayakkabı. Renk renk modeller bulabilirsiniz. Taban sağlamlığından dolayı ve hafifliğinden dolayı tercih edebilirsiniz. Fakat kocaman “N” harfli logosundan dolayı açıkçası biraz alırken düşündürüyor.

Skechers


Türkiye’de yeni yeni pazara girmiş ve inanılmaz beğenilmiş bir markadır. Fiyat olarak biraz pahalı olsa da hafiflik, rahatlık konusunda verdiğiniz paradan dolayı asla pişman olmayacaksınız. Skechers kullanan biri kolay kolay başka marka spor ayakkabı kullanamaz. Ayakkabı içine yaptığı yastık gibi yüzeyi ile pamuklara basıyormuşsunuz gibi bir deneyim yaşatır. Ayakta biraz geniş görünümlü dursa da rahatlık için buna değer. Ayağınız içinde asla sorun yaşamayacaktır, yorumları gerçekten çok iyi.

Puma AG Rudolf Dassler Sport , Alman spor giyim markasıdır. 1924’te Adidas ‘ın kurucusu Adolf “Adi” Dassler ‘ın abisi Rudolf Dassler tarafından kurulmuştur. Şu anda dünyanın en büyük spor giyim markalarından biridir.

 • Bugün Puma fabrikasında 3200 işçi çalışmaktadır ve şirket 80’in üstünde ülkede satış yapmaktadır.
 • Formula 1 sektöründe de takımların giysilerini üreten Puma, F1’de iki büyük takım olan Scuderia Ferrari ve Renault F1 ‘in giysilerini üretmektedir.
 • 2006 FIFA Dünya Kupası şampiyonu İtalya ‘yı giydiren Puma, Dünya Kupası’nda 12 takımın forma üreticisi olmuştur. Turnuvadaki 64 maçın 36’sında en az 1 takım Puma forması kullanmıştır. Şu anda da Dünya’da birçok takımın forma üreticisi olmaya devam etmektedir.

 • Hangi marka spor ayakkabıyı almalıyım ? Güzel bir spor salonuna mı yazıldınız?  Aralarından seçip bu özelliklere yakın spor ayakkabıları sizler için derledik.
 • Herşeye uyum sağlayabilecek falan.
 • Sizce hangi marka ayakkabıyı almalıyım ? Bu iki markanın ayakkabıları kullananlar ayrıntılı yorum yaparlarsa çok sevinirim . Spor konusu altında soruldu.
 • Bu yazıda; doğru spor ayakkabıyı seçmekle ilgili genel bilgiler aktaracağız.  blog.yalispor .tr/hangi spor ayakkabiyi almaliyim /">.
 • Hangi Spor Ayakkabısını Almalı ? tarafından Gökhan Gerezlioğlu · Published  verilecek şimdilik maalesef bu hizmet Türkiye’deki hiç bir marka ve mağazada mümkün değil.
 • Şu tarz ayakkabılardan almayı düşünüyorum, düz renk olması lazım böyle.
 • Hangi Spor Ayakkabısını Almalı ? 19 Temmuz 2014 Yazan  Çünkü Yalı Spor , bilhassa İzmirliler daha çok bilir, çok sayıda marka ve modelde spor ayakkabı satan iyi bir firmadır.
 • Hangi SPOR AYAKKABISINI ALMALIYIM ? son zamanlarda öne çıkmış ve ciks bişey olursa sevinirim önerileriniz..  Hepsi mevcut bende ve 10 numara ayakkabı hepsi.
 • Oğlum 15 aylık, yürüme antremanları yapıyor henüz.
 • Ücretsiz araştırma.Yılların tecrübesi ile güvenilir hizmet.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir