Hangi Marka Saat Almalı?

Hangi marka saat almalı? Erkek ve kadınlar için kol saati alırken tercih edebileceğiniz markaları ve saat seçiminize yardımcı olabilecek önerileri bu en son haberimizde bulacaksınız. Erkek kol saati alacağım hangi marka tavsiye edersiniz? sorusuna cevap olarak bizim önereceğimiz 10 saat markasına ait liste yaptık. Katkılarınızı bekliyoruz.

Casio


Casio elektronik endüstrisi konusunda uzmanlaşmış 1496 yılında kurulmuş bir firma. Firma özellikle 83 yılında çıkardığı şoka dayanıklı, tüm hava ve doğa şartlarında çalışabilen G-Shock’larıyla piyasada kendine yer edindi ve edinmeye devam ediyor.

Tag Heuer


1860′da faaliyete geçmiş ve hala atölyede üretim yapan (tabii fabrikaları da var) en çok arzu edilen lüks markalarından biri. Bir tanesine sahip olmak aynı zamanda bir statü simgesi.

Seiko


1881′de küçük bir atölyede işe başlayan bu firma en çok tanınan saat markalarından biri. Saat denince Seiko, Seiko deyince akla saatin gelmesi markanın başarısını gösteriyor. Özellikle quart segmentinde çıkardığı saatler mükemmeliyetin simgesi gibi.

Timex


Amerika’nın en büyük saat üreticisi. Keskin dizaynı, fonksiyonelliği, teknolojisi ve modernliğiyle ön plana çıkıyor. Times, Dünya’nın bir çok ülkesinde 33 binin üzerinde bayisiyle satışlarını sürdürüyor.

Citizen


Çalışmak için sadece ışığa ihtiyaç duyan Eco-Drive serisi, Japonya’daki radyoların saatleriyle saat ayarı yapan Atomic-Timekeeping gibi teknolojileri icat eden Dünya’nın en büyük saat üreticilerinden olan Citizen 1924 yılında kuruldu. Modern hayatta saati bu kadar çok kullanmamamızın temel sebeplerinden biri bu marka.

Titan


Hindistan’ın en büyük Dünya’nın en büyük 5. saat üreticisi. Modern Quartz teknolojisini sunduklarında böylesine bir büyüme gerçekleştirdiler.

Patek Phillippe


Varlıklı insanların markası Patek Philippe üretimin tüm aşamasında mükemmelliği ön planda tutuyor. Üretilen her saat eşsiz olurken herhangi bir zaman kaybı geri kalma ileri gitme gibi sorunlar mümkün olmuyor.

Vacheron Constantin


1735 yılında İsviçre’de kurulmuş olan bu firma şu an aslında saat adına ne biliyorsak hepsinin sahibi gibidir. Çoğu modeli kusursuz bir el işçiliğiyle yapılan bu markanın bazı saatleri 4 milyon dolar gibi bir rakama satılıyor. Silvio Berlusconi’de bu firmanın müşterilerinden.

Omega


Özellikle Çin ve Hint marketlerinde (yaklaşık Dünya nüfusunun yarısı kadar) büyük olan Omega Ay’a giden ilk saat olma ve denizcilerin en çok kullandığı marka olma özelliğini taşıyor. Özellikle zaman tutma konusunda neredeyse rakibi yok.

Rolex


En prestijli saat markası olmasının yanında kendisi Dünya’nın en prestijli 100 markası içinde yer alıyor. Lüks saat dendiği zaman akla ilk gelen saat markası Dünya’nın bir çok yerinde aynı, Rolex.

Moda Saat

 

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir