Hangi Marka Navigasyon Cihazı Almalıyım?

Hangi marka navigasyon cihazını almalıyım? sorusunu son yıllarda sık sık duymaktayız. Geçte olsa ülkemize gelen ve oldukça çok yaygınlaşan navigasyon cihazları, büyükşehirlerde yaşayanlar ve tatilciler için tam bir yol arkadaşı oldu. Son 50 yılın en önemli icatlarından olan navigasyonlar en yeni gelişmelerle birlikte sadece adres bulmuyor ayrıca en kısa yol güzergahı, trafik durumu, en yakın hastane, eczane, otel, benzin istasyonu önemli yerlerin noktalarını belirtmektedir. Gprs özelliği ile bulunduğunuz yeri kısa sürede bulan cihaz, yazdığınız adresi saniyeler içerisinde hesaplayarak bulmaktadır. Navigasyon sisteminin bu kadar yaygınlaşması tabiki bir çok firmanında iştahını kabarttı. Bu kadar marka arasında seçim yapmak ise müşterileri zor durumda kalmasına sebep oldu. Sıklıkla duyduğumuz hangi marka navigasyon cihazı almalıyım? sorusunu sizler için araştırdık…

Navigasyon cihazları, belkide teknoloji çağının en sıradışı icatlarından birtanesi. Saniyeler içerisinde bulunduğunuz yer ile gideceğiniz adres arasında rota çizen, hatta bununla kalmayıp en kısa yol, en ekonomik gidiş gibi alternatif sunan bu teknoloji harikası insanoğlunun en büyük ihtiyaçlarından birisini karşıladı. Ülkemizin, Avrupa’ya göre biraz geç tanıştığı navigasyon cihazları hızla yaygınlaştı. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük ve karmaşık şehirlerde vatandaşların en büyük yardımcısı oldu. Bir çok markanın boy gösterdiği ülkemizde navigasyon cihazı alırken acabalar bitmek bilmiyor. Bu sorununuzu gidermek için bizde sizler için detaylı bir çalışma yaptık.

Hangi navigasyon cihazını almalıyım?

1- Garmin


ABD’de üretilen marka helikopter ve ABD askeri cihazları için kullanılmaktadır. En iyi navigasyon markaları sıralamasında ilk sıralarda yer alan Garmin, harita bilgisi ve hızlı bağlanması ile öne çıkarken, türkçeye çevirme konusunda başarısız kalmaktadır. Bir çok kelime yerine rampa kelimesini kullanması kimi zaman sürücülerin kafasını karıştırmaktadır. Bu eksikliğine rağmen Garmin, navigasyon cihazları arasında en iyisi diyebiliriz.

 

2- Tomtom


Ülkemizde en çok satan navigasyon cihazıdır. Garmin kadar başarılı bir cihaz olmasa da kolay kullanımı, ucuz fiyatlarıyla en çok tercih edilen marka haline geldi. Tomtom markasında en çok şikayet edilen konu ise güncelleme sıkıntısıdır.

 

3- Goldmaster

Garmin ve Tomtom markasının gerisinde kalan Goldmaster navigasyon, mp3 ve tv özelliği ile müşterilere farklılık sunmaktadır.

 

4- Piranha

Son yıllarda servis ağı ve çabuk bozulması nedeniyle eleştirilerin odak noktasında olan Piranha, 5 yıllık garanti ve en geç 7 gün tamir vaatleri ile olumsuz imajını silmek için piyasaya iddialı bir giriş yaptı.

 

GPS , Dünya üzerinde herhangi engelsiz bir görüş hattında, dört veya daha fazla uydusu ile her türlü hava koşulunda yer ve zaman bilgileri sağlayan uzay tabanlı uydu navigasyon sistemidir. Düzenli olarak kodlanmış bilgi yollayan bir uydu ağıdır ve uydularla arasındaki mesafeyi ölçerek Dünya üzerindeki kesin yeri tespit etmeyi mümkün kılar. Küresel ölçekte çalışır bu tür sistemlerin öncülüdür. Bu sistem, Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı ‘na ait, yörüngelerinde sürekli olarak ilerleyen uydulardan oluşur. Savunma Bakanlığı tarafından desteklenen sistem, bir GPS alıcısı ile kullanılacak şekilde herkes tarafından erişilebilirdir. Uydular bir tür radyo sinyali yayarlar ve yeryüzündeki GPS alıcıları bu sinyalleri alıp yorumlayarak konum belirlenmesini gerçekleştirir.

GPS projesi, öncelindeki navigasyon sistemlerinin kısıtlı işlevselliklerini aşabilmek amacıyla 1960’lardan gelen bir dizi gizli mühendislik çalışması da dahil olmak üzere ilk denemelerde ortaya çıkan birkaç görüşün de bütünleştirilmesi ile, 1973 yılında geliştirilmişti. GPS, ABD Savunma Bakanlığı tarafından esas olarak 24 uydu ile çalışacak şekilde tasarlanıp yapılmış ve devreye alınmıştı. 1994 yılında tam olarak işler hale gelmiştir. Sistem, Bradford Parkinson, Roger L. Easton ve Ivan A. Getting’in icatları ile güçlendirildi.

GPS sistemi, var olan sistem üzerinde teknoloji ilerlemeleriyle ve yeni taleplerle artık yenileştirilme ve Yeni Nesil Operasyonel Kontrol Sistemi destekli, gelişmiş GPS III uydularının hayata geçirilmesi çabalarına yol açmıştır. Beyaz Saray ve Başkan Yardımcısı Al Gore 1998 yılında duyurular ile bu değişimi başlattı. 2000 yılından beri, GPS III yenileştirilmeleriyle ilgili kararlarda ABD Kongresi yetkilidir.

Ek olarak diğer sistemlerin kullanımında GPS geliştirilme aşamasındadır. Rus navigasyon sistemi GLONASS , GPS ile birlikte çağıldaşı olarak geliştirilmektedir; ama O, 2000’li yılların ortalarına kadar dünyayı tam olarak kapsamadan çalışmıştır. GPS’in yanı sıra AB tarafından geliştirilen Galileo , Çin tarafından geliştirilen Compass ve Hindistan tarafından geliştirilen IRNSS adlı konumlandırma sistemleri de vardır.

  • Ücretsiz araştırma.Yılların tecrübesi ile güvenilir hizmet.
  • Sıklıkla duyduğumuz hangi marka navigasyon cihazı almalıyım ? sorusunu sizler için araştırdık…  Hangi navigasyon cihazını almalıyım ? 1 Garmin.
  • ForumBu Bölümde Ara. Hangi navigasyonu almalıyım ?  Cihazı Bu modelde AV Video girişi yok malesef ve sesli adres giremiyoruz fakat markasının iyi olduğunu biliyorum.
  • Hayatınıza kattıklarını gördükten sonra navigasyon cihazınız olmadan bir daha yola çıkmayacaksınız.  hangi marka navigasyon cihazı almalıyım .
  • Hangi navigasyon aletini ve hangi özelliklerinden dolayı almalıyım .  iyi olan nevigasyon cihazı hangileri car,kullnan varsa tavsiye edebielcek bir marka var mı.
  • Ynt: Hangi Marka Navigasyon ?Neden? Goldmasteri tavsiye etmem.  , hangi navigasyonu almalıyım .
  • Gönderen. Konu: sizce hangi navigasyonu almalıyım ? (Okunma Sayısı 12348 defa).  Navitech Bilinen Marka Satmak İStersen Satarsın Rahat Ayrıca SErvis Ağı Geniş.
  • garmin navigasyon dedim hepsiburadaya baktım el tipi yazıyo babam onları kullanamaz çok küçük.
  • Son 1 ayda en çok satılan 10 araç navigasyon cihazları .  Şerit gösterimi ( Navigasyon için uygun şerit). Gerçek görünümlü navigasyon ve sesli yönlendirme.
  • Neden navigasyon cihazı almalısınız ? Navigasyon cihazları üç ana unsurdan oluşuyor. Bunlar donanım ( cihazın kendisi) harita sağlayıcı ve harita okuyucu yazılım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir