Hangi Marka Laptop Daha İyi?

Dünya’nın en zor tercihlerinden biri alınabilecek laptop markalarının ve modellerinin ne olacağı konusudur. Son dönemlerde birçok laptop kullanıcısı çıkan sayısız model ve markalardan dolayı akılları karışmış durumda. Gün geçmiyorki yeni modeller çıkmasın.. Bu zorlu ve stresli tercih alanını sizin için araştırarak daha anlaşılır hale getirdik. Aşağıda belirteceğimiz laptop markaları ile ilgili yaptığımız araştırmaların sizin daha iyi tercihlerde bulunmanıza yarayacağından eminiz. İşte sizin için seçtiklerimiz..

Apple


Son dönemlerde iPhone adlı akıllı telefonlarla büyük bir ilerleme kaydeden Apple laptoplarda da aynı başarıyı elde etmiş durumda. Hızını OS işletim sistemi sayesinde en yükseklere çıkaran Apple laptoplar profesyonel işler için vazgeçilmez durumda. Birçok laptop üreticilerinin aksine, bugüne kadar çıkardığı 7-8 versiyon ile halen yüksek satışlara devam ediyor. Profesyonel çalışmaların vazgeçilmezi halinde olan Apple laptopları, işletim sistemi sayesinde neredeyse kusursuz bir kullanım sunuyor. İşletim sisteminin hızı, ekran çözünürlüklerinin kalitesi, uzun ömürlü bataryaları, güzel bir kullanım sunan touchpadi ve mükemmel tasarımı ile halen dünyada 1 numara..

Asus Notebook


Çin tabanlı Asus laptoplar son dönemlerde adından sıkça söz ettirir oldu. Gelişmiş donanım ekipmanları ile kullanıcılarına mükemmel bir kullanım sağlamakta. Asus laptoplarda özellikle en fazla tercih edilen modelleri mini laptoplar. Ekran çözünürlüklerinin kaliteli olması ise neredeyse birçok laptop markalarını geride bırakmış durumda. Apple laptoplar kadar olmasa bile karışık işlemler ve profesyoneller için tercih edilebilecek konfigürasyonlara sahip. Ayrıca son modellerinde çok ince laptop tasarımları ile görselliğini arttırmış durumda.

Lenovo Notebook


Lenova Windows işletim sistemi kullanan ve bu işletim sistemi ile yüksek performans sunan dünyanın şuan ikinci markası konumunda. Fiyatları diğer birçok markaya göre biraz daha pahalı olsada, müşterilerine sunduğu iyi performans ile satışları gayet başarılı. Birkaç sene önce IBM ile ortak üretim yapmaya başlayan Lenova, laptoplarındaki bu gelişmiş teknolojileri birazda olsa IBM’in yıllardır süre gelen tecrübesine bağlamak haksızlık olmaz sanırım. Özellikle ideapad serisi ile ince, hafif touchpad serisi gerekli ilgiyi görmüş durumda. Levona laptoplarının özellikle ses, grafik ve servis konusundaki başarısı, bu gelişimin devam edeceği yönünde bizlere fikir sunabiliyor.

Sony Notebook


Sony özellikle televizyon, telefon ve Playstation ürünleriyle bir hayli popüler durumda. Japonya’nın en köklü teknoloji firmalarından olan Sony laptoplar konusunda da uzman sayılıyor. Her ne kadar laptop konfigürasyonları iyi olsada, diğer markalara ve eşit özellikteki laptoplara göre biraz daha pahalı malesef. Sony Vaio serisi ile iyi bir ivme kazanan Sony özellikle son dönemlerde piyasaya sunduğu ” dönüşebilen bilgisayar ” modelleri ile ilgi çekmeyi başardı. Sony laptop ekranları yine Sony’nin ürettiği muhteşem televizyonları ile aynı kalitede yapılıyor. Bu ekran kalitesi ile rakiplerine( Apple hariç ) birazda olsa fark atmiş durumda. İlgi çeken teknik özellikleri diğer markaların bir çoğuna göre daha iyi durumda. Başarılı olan özellikleri ise uzun batarya ömürleri, ses teknolojisi ve klavye ergonomisi.

Alienware Notebook


Alienware muhtemelen çok fazla duyduğumuz markalar arasında değil. Bunun sebei piyasaya yeni yeni yayılmaya başlaması ve özellikle ‘oyun’ amaçlı konfigürasyonlar oluşturması. Dell markasının yan ürünü olması bilinmelidir. Ekran kartı, yüksek çöznürlük, kalitesi ses veözel faresi ile muhteşem bir oyun oynama imkanı sunuyor. Normal kullanıcılar için pek tercih edilen laptop değildir. Alienware modellerini oyun tutkunu iseniz kesinlikle incelemelisiniz.

MSI Notebook


MSI laptoplarının birçok laptop firması kadar fazla modelleri olmamasına rağmen, yüksek performansıyla göz kamaştırmaya devam ediyor. Özellikle oyun düşkünleri ve profesyonel çalışma yapmak isteyenler için gönül rahatlığıyla alınacabilecek markalar arasında. Fiyat konusunda rakiplerine göre biraz pahalı olması her nekadar bir eksiymiş gibi düşünülsede tam aksine satışları sürekli ivme kazanarak yukarıya çıkmakta. Bugüne kadar ürettiği tüm laptop modellerinde Super Fan özelliği ile ısınma sorununu büyük oranda çözmüş gözüküyor. Özellikle profesyonel çalışmlarda ve oyun oynanma esnasındaki laptop ısınmalarını en aza indirgemiş durumdalar.

Toshiba Notebook


Eğer günlük ihtiyaçlar için laptop almayı düşünüyorsanız kesinlikle Toshiba ürünlerini incelemenizi tavsiye ediyoruz. Basit işlemler için oldukça uygun olan Toshiba laptoplarının bir dönem klavye ve touchpad sorunları yaşadığını hatırlıyorsunuzdur. Ama son dönemlerde ürettikleri laptoplarda bu sorunları tamamen ortadan kaldırmış durumdalar.

HP Notebook


Efsane markalar arasında olan HP son dönemlerde ciddi bir düşüş yaşamaya başladı. Amerika tabanlı HP firması dünyanın en eski bilgisayar üreticilerinden biri. Son dönemlerdeki kullanıcı tercihlerinin karmaşası dolayısıyla, istenilen kıvamda ürünler üretememesi satışlarının bir hayli düşmesine sebep oldu. Yüksek performans isteyen kullanıcılar için HP laptoplarını malesef pek öneremiyoruz. Normal kullanıcılar için ideal olan HP laptoplarda en büyük artı ise servis ağının tüm dünyada yaygın olması. Profesyonel takılmak istiyorsanız HP dışındaki ürünleri incelemenizi tavsiye ederiz.

Dell Notebook


Bir dönemlerin efsane laptopları ile dünyada 3 kez ardarda birince seçilen Dell laptopları o eski günlerini aramaya başladı bile. Amerikan firması olan Dell, özellikle birincilik aldığı dönemlerde yaptığı uyumlu konfigürasyonlarla adından sıkça söz ettirmişti. Fiyatları uygun olan Dell laptopları halen Türkiye’de satışlarına devam ediyor. En büyük avantajı ise mükemmele yakın olan servis desteği olsa gerek. Yerinde servis ile bir dönem dünyada çığır açan Dell’in son zamanlardaki düşüşü bu özelliğini unutturmuş durumda. Özellikle gelişmiş klavye ve touchpad özellikleri ile rakiplerinin bir adım önünde olan Dell’in tutkulu kullanıcıları merakla yeni teknolojilerini bekliyor.

Acer Notebook


Acer laptopları genel itibariyle eksisi ve artısı eşit olan markalardan biri olma konusunda iddialı. Son 5 yıldır her ne kadar satışlarını ve marka değerini yükseltse de tam bir başarıya ulaşmış durumda değil. Normal ve günlük işler için yeterli olan Aspire serileri kesinlikle profesyonellere hitap etmiyor. Çin firması olan Acer özellikle uygun fiyatları ile dikkat çekmekte. Görsel olarak kullanıcıları belli bir oranda tatmin etse de ses ve touchpad konusunda ki teknolojik yetersizlikleri göz ardı edilmemeli.

Hangi Marka Laptop Daha İyi?” için bir yorum

 • 20/12/2016 tarihinde, saat 15:46
  Permalink

  Alacaksanız şu 5 laptop’tan birini alın
  1-Sony
  2-Toshiba
  3-Lenovo
  4-Dell
  5-Asus
  Diğerlerini boşverin.Ben şahsen Lenovo kullanıyorum ve çok memnunum.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir