Hangi Marka Kablosuz Modem?

Çağımızın en büyük buluşu hiç şüphesiz internettir. 1969 yılında Arpanet ilk internet alt yapısını kurduğunda eminiz bu kadar büyüyeceğini tahmin etmemiştir. Günümüzde neredeyse internetsiz ev kalmamıştır. Artık günümüzün sorunu internete bağlanma değil, nasıl en hızlı bağlanırım oldu. Bunun için fiber internet altyapıları oluşturuldu. Altayapınız ne kadar iyi olursa olsun son sözü modem söyler. Bilgisayarı besleyen son alet olan modeminizin kalitesi internetinizin kalitesi ile doğru orantılıdır. Hele bir de kablosuz ( WİFİ ) bir modem kullanıyor ve evinizin her yerinde bilgisayarınızdan rahatlıkla ve hızlı bir şekilde internete girmek istiyorsanız modem konusunda iki kere düşünmelisiniz. Kablosuz modem alanlar için okunmasını şiddetle tavsiye edeceğimiz bir liste hazırladık.

En iyi kablosuz modem markaları hangisidir? Çekiş gücü en iyi modem hangisidir? İşte size önerilerimiz…

Netis Modem


 

Standart bir kablosuz modem ihtiyacınızı karşılayacak bir ürün. Uygun fiyatının yanında kolay kurulumu ve ev içi başarılı performansı ile tavsiye ettiğimiz markalardan bir tanesi. USB ve kutu içeriğinde Splitter’ı olmaması ürünün devzavantajları arasında.

INCA Modem


Standart modemler arasında en uygun fiyata sahip modem markasıdır. Tasarımları ile evinizin her köşesine yakışacak olan Inca, ev içerisinde kullanımı bakımından başarılı bir cihazdır. Türkçe’ye dönüştürülebilen arayüzü ile kolay bir kullanım sunmaktadır.

TENDA Modem


Çin teknolojisinin ürettiği en başarılı modemlerinin başında gelen Tenda, güçlü çekim gücü ile dikkat çekiyor. Kalitesinin yanında uygun fiyatları ile başarılı bir modem markası. İngilizce arayüze sahip Tenda, görsel anlatımı ile size kullanım kolaylığı sunuyor.

GEEK Modem

GEEK, yüksek güvenlik standartları ve tamamen Türkçe arayüzü ile karşımıza çıkıyor. Hız performansı ve ev içerisinde ideal çekim gücü bu ürünü tercih etmenizdeki en büyük etken olacak.

NETGEAR Modem


Çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği modemlerden birtanesi. Nedenine gelecek olursak, ebeveyn kontrolü sistemiyle internetinizi devamlı kontrol altına alabilirsiniz. Ayrıca üstün performansı ve güçlü çekim gücü ile en iyi markalar arasında yer almaktadır.

ASUS Modem


Teknoloji devi Asus, modem konusundaki başarısı ile adından söz ettiriyor. Özellikle kablosuz modemlerindeki çekim gücü yüksekliği ile dikkat çeken Asus, farklı tasarımdaki modelleri ile evinizde güzel bir aksesuar görüntüsü sağlıyor.

AIRTIES Modem


Kablosuz modemin öncü firmalarından AIRTIES, güçlü çekimi ve internet hızındaki başarısı ile ön plana çıkıyor. Yerli malı bir marka olması sebebiyle, servis ağı konusunda en başarılı marka. Kolay kurulumu ve basit arayüzü ile kullanıcıların ilk tercihleri arasında.

ZyXEL Modem


Kablosuz modemler arasında sinyal gücünü en iyi olduğu marka. Özellikle katlar arasında sinyal kaybı yaşamaması ile ünlenen ZyXEL, ısınma problemi en az olan cihazlardan bir tanesi. Uzun ömürlülüğü, kullanım kolaylığı ile tercih edebileceğiniz bir ürün.

TP-LINK Modem


Düşük fiyatı ve kalitesi ile en çok tercih edilen markadır. Dayanıklı ve türkçe menüsü ile kolay ve hızlı kuruluma sahip TP-LINK, çekim kuvvetindeki başarısı ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Yaygın servis ağı ve hızlı servis süreleri ile size önerebileceğimiz bir ürün.

Linksys Modem


Yanlızca ülkemizde değil, dünyada da yaygın olarak kullanılan Linksys, en başarılı kablosuz modem markalarından bir tanesidir. Amerikan menşeyli olan Linksys, hız performansı ve çekim gücü ile dünya pazarında ki önemli modem markalarının başında gelmektedir. Az ısınması ve dayanıklılığı en büyük avantajlarından bir tanesidir.

İnternet bilgisayar sistemlerini birbirine bağlayan elektronik iletişim ağıdır . TDK , İnternet sözcüğüne karşılık olarak genel ağı önermiştir. İnternet yerine zaman zaman sadece net sözcüğü de kullanılır.

İnternet, çok protokollü bir ağ olup birbirine bağlı bilgisayar ağlarının tümü olarak da tanımlanabilir. Binlerce akademik ve ticari ağ ile devlet ve serbest bilgisayar ağının birbirine bağlanmasıyla oluşmuştur. Bilgisayarlar arasında bilgi çeşitli protokollere göre paketler halinde transfer edilir. İnternet üzerinde elektronik posta ve birbirine bağlı sayfalar gibi çok çeşitli bilgiler ve hizmetler vardır. İnternet üzerinden oyunlar da oynanabilir.

İnternet’in kökeni, hataya dayanıklı, sağlam ve özel bir bilgisayar ağı kurmak isteyen Amerika Birleşik Devletleri hükümeti tarafından 1960 yılındaki araştırmalara dayanır. 1980’lerde Ulusal Bilim Vakfı tarafından yeni bir ABD omurgasının finansmanı için toplanan özel fonlar, Dünya çapında katılım ve birçok özel ağın birleşmesine neden olmuştur. 1990’larda uluslararası bir ağın yaygınlaşması ile İnternet, modern insan hayatının temelinde yer almıştır.

 • Cihazlar arasında ki fark, En iyi kablosuz modem , Hızlı kablosuz modem , Wifi alanı yüksek cihazlar, 5GHZ modemler , Hangi marka modem almalıyım.
 • bilgisayarınızdan rahatlıkla ve hızlı bir şekilde internete girmek istiyorsanız modem konusunda iki kere düşünmelisiniz.
 • Dostum,daha önce datron kullandım,zyxel marka kablosuz modem kullandım,yine airties rt204 kullandım airties ten memnun kalınca fiber ihtiyacı da olunca airties aldım yine.
 • Bugünlerde hemen her evde kablosuz geniş bant router modem var.  Router modem listemiz bu kadar.
 • 2014 03 03 21:17:12 Hangi marka modemi seçmeli ? Kablosuz Modem Tercihi.  Birkaç modem dikkatimi çekti sizlerden de fikir almak istedim.
 • ADSL Modem Tümü. Satın Alma Rehberi.  Kablosuz modemi 802.11ac standardına taşıyan Air 5760’ı inceledik.ADSL Modem / 19 Eylül 2014 10:00.
 • 3 ) TP LINK TD W8968 300Mbps N Kablosuz 4 Port Modem (107 TL). Açık konuşmak gerekirse Tp Link bu ülkede en çok satılan modem markası .
 • Gün geçtikçe değerini kaybeden kablolu modemler yerini kablosuz olanlara bırakıyor.  Dial up zamanından beri ismini duyuran bu marka uygun fiyatlarıyla dikkat çekmektedir.
 • Airties Air 5342 150 MBPS 4PORT 80TL Bunun gibi modeli oneririm isini gorur idealdir.
 • Mesela genellikle modem tanıtımlarında Kablosuz İletişim 802.11b/g deniliyor.
 • Ücretsiz araştırma.Yılların tecrübesi ile güvenilir hizmet.