Hangi Marka Jeneratör?

Jeneratör, basit tabiri ile elektrik üreten makinadır. Bilimsel olarak açıklarsak, mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürür. Böylece elektriklerin olmadığı ortamada Jeneratör size elektrik sağlar. Ev, apartman gibi yerlerde kullanıldığı gibi, hastane gibi hayati önem taşıyan yerler, Tv hizmeti veren kanallar ve irili ufaklı bir çok işyeri için önemli bir makinadır. Elektriğe muhtaç yerlerde ileri derece de önem arzeden Jeneratörleri yakından inceleyelim. Hangi Marka Jeneratör? En iyi Jenaratör markası hangisi? Hanji Jenaratörleri önerirsiniz? Jenatör Alırken nelere dikkat etmeliyiz? Jeneratör kaça ayrılır? sorularınızın cevabını bu yazımızda bulacağınızdan eminiz..

Elektrik üretimi sonrası tabiki sorunlar karşısında alternatif üretmekte de zaman kaybedilmiyor. 1880’de elektriğin üretimi başlamasından yaklaşık 15 yıl sonra Jeneratörler piyasadaydı. Çok kritik yerlerde hayati önem taşıyan Jeneratörler Alternatif akım (AC) ve Doğru akım (DC) olmak üzere ikiye ayrılır. Genellikle yaygın olarak kullanılanlar, Alternatif akım Jeneratörlerdir.
Jeneratör firmaları küçük ve büyük yerleşkelere hitap edebilmek için küçük ve büyük modeller olmak üzere çeşitli Jeneratörler piyasaya sürmüştür. Jeneratör çeşitleri 3’e ayrılır, bunlar; Bir fazlı, İki fazlı ve üç fazlıdır. Ayrıca Jeneratörler sürekli, prime ve standby diye sınıflandırılırlar.Jeneratörlerin çalışma yakıtlarıda benzinli ve dizel olarak iki farklı yapıdadır. fiyatlarda bunlarla doğru orantılıdır.

Jeneratör Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jeneratörün çalışması biraz gürültülüdür. Fakat firmalar bu gürültüyü azami ölçüde azaltan yöntemlerle makinalar üretmiştir. Tabi ki gürültüye orantılı olarakta fiyatlar esnemektedir. En az ses çıkaran makinalar gürültülü makinaya oranla çok daha pahalıdır. Kullanacağınız yere kullanma sıklığınızı göz önüne alarak makinada sesin sizin için önemini kafanızda tasarlayabilirsiniz. Eğer sizin için ses büyük bir problem değilse gürültülü bir makinayı daha az bir maliyetle alabilirsiniz.

Jeneratörü hangi cihazları çalıştırması için alıyorsunuz. Bunu düşündüğünüz de eldeki aletlerin büyüklüğüne ve kullanım sıklığına göre bir makina almanız hem ekonomik hem yer bakımından size avantaj sağlayacaktır.
Jeneratör benzin yada dizel olmak üzere iki farklı yakıtla çalışmaktadır. Ülkemizde benzin ve dizel fiyatlarına baktığımız da dizel yakıtının daha ekonomik olduğunu görmekteyiz.

Hangi Marka Jeneratör Almalıyım?

Honda, Aksa, Hyundai, Attlas, Loncin, Black&Decker

Elektik üreteci, jeneratör ya da kısaca üreteç, mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren alet. Mekanik enerjinin kaynağı buhar makinesi , su , içten yanmalı motor , rüzgar türbini olabilir.
Üretecin tersine, elektrik enerjisini mekanik enerjiye çevirmeye yarayan aletler elektrik motorlarıdır ve elektrik motorlarıyla üreteçlerin pek çok ortak yanları vardır.

 • Hangi Marka Jeneratör ? En iyi Jenaratör markası hangisi?  Jeneratör kaça ayrılır? sorularınızın cevabını bu yazımızda bulacağınızdan eminiz..
 • ForumBu Bölümde Ara. Jeneratörde hangi model marka ? KVa nedir?  Eğer buzdolabını katmasaydın seçtiğin Jeneratör rahatlıkla işini görebilirdi ..
 • 5 KW lık bir jeneratör saatte yaklaşık 1,9 litre yakıt tüketir.
 • Al?rken dikkat edilmesi gerekenler, jeneratör , elektrikli alet, seçim, rehber, p?f noktalar?.  veya iş yerlerinde, jeneratör için ayrı bir elektrik tesisatının çekilmesi gerekir.
 • ve elektrikli aletler üreten dünyaca ünlü markaların en sağlam en dayanıklı jeneratör modellerini sayfalarımızda bulabilirsiniz.  Jeneratör Fiyatları ve Modelleri /. 214 ürün var.
 • Cat marka jeneratör seti diğer bütün markalara göre muazzam bir avantaj sağlar: Tümü yakındaki Cat® temsilcinizin uzman hizmeti ve kapsamlı desteği ile birlikte sunulur.
 • yakar.2KW lık birtane alman lazım Einhell marka iyidir.  ev için alınacak en mantıklı jeneratör 4.5 olanlar bir çok şeyi çalıştırırsınız marka olarak honda yada yerli aksa olabilir.
 • Alimar Jeneratör , Mitsubishi Jeneratör ve Forkliftleri’nin Türkiye distribütörüdür.  Marka Seçiniz.
 • Benzinli & Dizel Jeneratör çeşitlerine Aksa Jeneratör , Honda Jeneratör , Kama ve daha birçok marka jeneratör vade farksız 9 taksitle satın almak için inceleyin.
 • Share. Tweet. Share. Share. Email. Yorumlar.
 • Ücretsiz araştırma.Yılların tecrübesi ile güvenilir hizmet.
 • Bütün Modellerde İndirim Fırsatı.
 • Aradığınız Marka ve Modelde Jeneratörler Burada.