Hangi Marka Fotoğraf Makinesi?

Çektiğiniz fotoğrafların kalitesi hangi marka fotoğraf makinesi kullandığınızla birebir orantılı. Bu sebeple hangi marka fotoğraf makinesi?sorularınızı duyar gibiyiz. Fotoğraf sektörüne şöyle bir baktığınızda, en iyi fotoğraf makinesinin hangisi olduğuna karar vermek bir hayli zor. “Canon, Pentax, Lomo, Nikon, Leica” gibi markalar hem sektöre yön veriyor, hem de farklılık arayanlar için kendilerini devamlı geliştiren vizyonlara sahipler.

Pentax Fotoğraf Makinesi

Dünyanın en büyük lens ve lens teknolojisi üreten firmalarındandır. Geçmişi Canon’dan daha eskidir, Nikon ile hemen hemen aynı yıllarda kurulmuştur. Fiyat olarak her ikisinden de daha uygun modellere sahiptir. “K10D” adlı modeli, TIPA 2007 ve Avustralya’da yılın en iyi kamerası ödüllerine sahiptir.

Lomo Fotoğraf Makinesi

Farklılık arayanlar için birebir olan Rusya menşeili bu fotoğraf makinelerinin, 35mm, 120 ve 110 formatlardaki geniş film yelpazesinde; renkli negatif, dia, redscale ve siyah & beyaz filmler mevcuttur. Bugün Lomograficilere, dünya çapındaki 25’ten fazla Gallery & Embassy mağazaları ve “Lomography Online Dükkanı” ile hizmet vermektedirler. Tutkunları bir hayli fazladır.

Canon Fotoğraf Makinesi

Canon, görüntüleme çözümlerinin 50 yıldan bu yana dünya lideri tedarikçisi konumunda… Dijital ve SLR kameraların yanı sıra, en üstün fotografik ekipmanlar, yazıcılar, tarayıcılar ve dürbünler de dahil olmak üzere, tüketici ve profesyonel görüntüleme ürünleri üretiyorlar. Canon markası günümüzde dünyaca ünlü fotoğrafçıların tercihlerinin başında geliyor.

Nikon Fotoğraf Makinesi

Optik ekipmanlar ve görüntüleme cihazları alanında uzmanlaşmış Japonya merkezli çok uluslu bir anonim şirkettir. Özellikle fotoğraf makineleri ile dünyaca tanınmış olan şirketin diğer ürünleri arasında; dürbünler, mikroskoplar, optik ölçüm cihazları ile yarı iletken üretiminde kullanılan hassas işleme cihazları yer alıyor. 1988 yılından bu yana şirket, “Mitsubishi Şirketler Grubu” bünyesinde faaliyet göstermekte… 35 mm, Dijital SLR, amatör, profesyonel ve yarı profesyonel cihazlar üretmektedirler. Kalitesi ve sağlamlığıyla bilinir, en çok satın alınan markalardan biridir.

Leica Fotoğraf Makinesi

Leica, 1849 yılında Almanya’nın Wetzlar kentinde kurulan fotoğraf makinesi üreticisidir. Leica aslında mikroskop ve optik cihaz üreticisi olarak işe başlamıştı. İlk kamera modeli 1914 yılında Oskar Barnack tarafından geliştirildi. Çığır açan 35 mm’lik el yapımı makineleri, 1930’lardan itibaren fotoğrafçılığın vazgeçilmezi oldu, çünkü artık geniş formatlı kameralara ve tripodlara ihtiyaç kalmamıştı. Günümüzde halen varlığını sürdürmektedir ve bugünün fotoğraf ustalarına göre Leica mercekleri türünün en iyi örneği sayılmaktadır…

Fotoğraf makinesi ışık ile resim çizmeye yarayan alettir.

  • Yapmamız gereken şey Aynasız fotoğraf makinelerinden doğru olanını seçmek.  Olympus, Fujifilm, Sony gibi markalar ilk seçmemiz gerekenlerden.
  • Bu sebeple hangi marka fotoğraf makinesi ?sorularınızı duyar gibiyiz.  5Pentax Fotoğraf Makinesi . Dünyanın en büyük lens ve lens teknolojisi üreten firmalarındandır.
  • kaliteli bir fotoğraf makinesi almaktır.Tüm teknolojik aletlerde olduğu gibi fotoğraf makinesi konusununda da farklı markalar arasında bir rekabet söz konusu olmaktadır.
  • Kısaca belli başlı bir kaç konu hakkında bilgi verip daha sonradan hangi marka makine almalısınız? Veya başlangıç için hangi analog fotoğraf makinesi iyidir e gireceğim.
  • sizin deneyim ve tecrübelerinize göre en iyi dijital fotoğraf makinası markası hangisi? ona göre bir seçim yapıp  Markadan ziyade makinenin kapasitesi ve size sundukları önemli.
  • ben taktım kafaya profesyonel fotoğraf makinesi alıcam sizce hangi marka almalıyım. Canon. 57% (75)48% (66)53% (141)Oy Ver.
  • Hangi marka ve model fotoğraf makinesi sorusuna Webtekno üzerinde verilen cevapları ve yorumları bulabilirsiniz.
  • Bütçeye Göre Fotoğraf Makinesi Seçimi.  Üst yani profesyonel dslr fotoğraf makinesi kategorisini hariç tutarsak (5D Mark III , Nikon D800 gibi) 1.
  • Ücretsiz araştırma.Yılların tecrübesi ile güvenilir hizmet.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir