Hangi Marka Cilt Bakım Ürünlerini Tavsiye Edersiniz?

Günümüzde pek çok cilt bakım ürünü markası varken, içlerinde seçim yapabilmek son derece zor bir hal aldı. Peki, en değerli giysimiz cildimiz olduğuna göre, siz tavsiye edecek olsanız, hangi marka cilt bakım ürünlerini tavsiye edersiniz?


Hem cildinize faydalı, hem de içeriğinde herhangi bir zararlı kimyasal madde barındırmayan ürün bulmak gerçekten artık çok büyük bir şans. Artık hepimiz biliyoruz ki, “paraben, sodium laureth sulfate, silikon, alkol” ve benzeri maddeler cildimize yarardan çok uzun vadede zarar vermekte ve hatta büyük hastalıklara davetiye çıkarmaktalar.

Türkiye’de bu işin öncüsü diyebileceğimiz “Otacı” markası, zararlı kimyasallardan uzak durarak piyasaya sürdüğü cilt sabunları ve argan yağı gibi ürünleriyle takdir topluyor. Kulaktan kulağa yayılan tavsiyelerle müdavimleri son derece artmış durumda.

Yurt dışına baktığımızda ise, özellikle “Lush, Yves Rocher, Diadermine, Burt’s and Bees, Nuxe, The Body Shop ve LR” gibi markalar zararsız içerikleriyle isimlerini duyurmaktalar.

Örneğin, bir Fransız markası olan “Yves Rocher”, içinde zararlı sayısı yok denecek kadar az olan ürünleriyle meşhur. Özellikle roll-on yelpazesinde bu konuda daha da hassaslar.

Diadermine” ise, BB ve CC kremleriyle bu konuda öncülerden… İçeriğinde hiç bir zararlı kimyasal kullanmamaya özen gösteriyor ve hemen hemen cilt ve cilt temizliği ile ilgili her ürünü mevcut. Fiyat konusunda pek fazla el yakmadığı için, fiyat-performans oranı baz alındığında, tavsiye listesinin üst sıralarına koyabilirsiniz.

The Body Shop” ve “Lush” gibi büyük markalar, içinde hiç bir zararlı kimyasal içermeyen kokulu ürünleri ile dikkat çekiyorlar, ancak Lush’ın yakın zamanda Türkiye piyasasından çıktığını hatırlatmakta fayda var.


Bir Fransız markası olan Nuxe, özellikle cildi besleyici yağları ile ön planda… Ürünleri ise fiyat olarak ortalamanın biraz üzerinde. Bir alman markası olan “LR” ise aloe veralı cilt bakım ürünleri ile son derece etkili sonuçlar sunuyor, dolayısıyla tavsiye edilmemesi için hiçbir neden yok. “Burt’s and Bees” de dünyada her 10 kadından en az 1’inin makyaj çantasında görebileceğiniz bal özlü dudak besleyicileri ile nam salmış durumda. Bu markanın aynı zamanda hem besleyen, hem ruj görevi gören serisi de mevcut.

Hal böyle olunca liste uzayıp gidebiliyor, ancak siz siz olun bir cilt bakım ürünü alırken asla içeriğini okumadan geçmeyin ve tavsiyelerinizi de bu yönde şekillendirin. Sağlıklı bir yaşam için, cildinizi de sağlıklı beslemek zorunda olduğunuzu unutmayın.

Beiersdorf AG, merkezi Almanya olan, cilt bakım kremleri ve kozmetik ürünler üreten çok uluslu şirket.

  • Ücretsiz araştırma.Yılların tecrübesi ile güvenilir hizmet.
  • Peki, en değerli giysimiz cildimiz olduğuna göre, siz tavsiye edecek olsanız, hangi marka cilt bakım ürünlerini tavsiye edersiniz ?  cilt ve cilt temizliği ile ilgili her ürünü mevcut.
  • En yakın zamanda da, cilt bakım ürünlerini de kullanmayı düşünüyorum.
  • ForumBu Bölümde Ara. Cilt bakım ürün tavsiyeniz .
  • sizede tavsiyelerde bulunabilirim cildinize sacınıza vucudunuza göre hitap ederim.. bitkisel cilt bakımı daha iyi sonuç veriyor genelde..
  • Ana Sayfa > Moda & Bakım > Cilt bakım için hangi marka ürünleri önerirsiniz?  Tavsiye Sorular. Süslü kız mı sade kız mı? 1953.
  • Merak etmeyin öğrenmek istediğiniz herşeyi sordum :)Siren Ertan Çarmıklı : Yüz cildim hassas olduğundan bazı kremler ağır gelebiliyor.
  • Kremim » Konular » Sorular Cevaplar » cilt bakım ürün tavsiyesi .   cansızlık var .
  • Hangi marka cilt bakım ürünlerini tavsiye edersiniz ? başlıklı anket. Güzellik Kozmetik Anketleri. Anket sonuçları, yorumlar, polemikler ve tartışmalar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir