Hangi marka çamaşır makinesi almalıyım?

Hangi çamaşır makinesi daha iyi ya da hangisini alayım? Leğen, merdane, tam otomatik çamaşır makinası. Çamaşır yıkama serüveninin son 50 yıllık tarihçesi böyle gelişti. Gelinen son noktada çamaşır yıkamak kolaylaşırken iyi bir makina almakta bir o kadar zorlaştı.

Beyaz eşya sektöründe bir çok dev firma boy göstermekte, hal böyle olunca da bir çamaşır makinası almak neredeyse devlet meselesi haline geliyor. Bir çoğumuz Çamaşır makinası gibi hakkında pek fazla şey bilmediğimiz bir alet alırken ilk başvurduğumuz teknikler yakınlarımıza kullandığı makinadan memnun olup olmadığını sormak, mağaza mağaza gezerek satış elemanlarını dinlemek yada bilge Google’ye sormak.

Bizde sizin bu son seçeneğe başvuracağınızı düşünerek detaylı bir araştırma yaptık. Bir Çamaşır Makinası alırken nelere dikkat etmeliyiz, Arçelik, Bosch, Vestel, Miele, Hotpoint Ariston, Samsung… Markaların avantajları, dezavantajları nelerdir?

İşte aklınızdaki tüm sorulara cevap verecek en iyi çamaşır makineleri…

Çamaşır makinası alırken önce ne istediğinizi bilmek gerekir, kaç kilo kapasiteli almalıyım sorusuna ailenizi ve neler yıkayacağınızı göz önünde bulundurarak 12, 10, 9, 8, 7, 6 kilo arasında bir seçim yapmalısınız. İkinci bir soru sizin için çamaşır makinası görsel olarak nasıl olmalı? Klasik beyaz rengin dışında farklı bir renk olsun ve duruşuda ayrıca dekoratif hava mı? katsın yoksa bir köşede çamaşırlarımı yıkasın başka birşey istemiyorum mu diyorsunuz? Çamaşır makinam kurutma işlemini de yapsın mı istiyorsunuz yoksa o işi balkonda hallederim düşüncesinde misiniz? Ve tabi en önemli konu bütçeniz, hangi fiyat aralığında bir çamaşır makinası alacak gücünüz var. İşte bu soruları cevapladıktan sonra geriye alacağınız marka ve kalite araştırması kalıyor. O da bizden :)

Arçelik Çamaşır Makinesi

 

Türkiye’nin ilk çamaşır makinesi olma hasebiyle tecrübe konusunda diğer Türk markaları arasında daha çok güven veriyor. Ayrıca geniş servis ağı ile rakiplerine göre bir adım önde. Hiç bir makine kusursuz ve bozulmaz değildir. Bu yüzden alacağınız çamaşır makinasının servis ağı sizin için en önemli konudur. Arçelik Türkiye’nin en yaygın servis ağına sahip markaların başında gelir. Etkili yıkama ve tasarruf konusunda da başarılı olan Arçelik, diğer makinalardan farklı olarak suyu tamburun üstünden çamaşırların üzerine püskürterek iyi sonuçlar almıştır. Sessiz çalışma konusunda da gayet başarılı olan Arçelik makinaları ve fiyat aralıklarına göre sesizlik konusunda farklılıklar gösterir. Alacağınız makinanın Desibel (dB) sonuçlarına bakarak ne kadar sessiz olduğunu görebilirsiniz. Daha düşük bütçeli müşteriler için ise Beko markası piyasaya çıkarılmıştır. Kaliteli bir yerli malı istiyorsanız Arçelik en iyi seçenekler arasında.

Ürünün dikkat çeken özellikleri;

– Türkiyenin her bir köşesine yayılmış servis ağı – Daha hızlı suyu ısıtma ve daha çok güç tüketimi ile tasarruf konusunda dikkat çekici – Yorgan, yünlü, bebek ve hassas gibi yıkanacak ürünlere özel programları ile çamaşırların yıpranmasını önleme – Akıllı modu ile yıkamayı istediğiniz zaman aralığına erteleyebilme – Su jeti, yani üstten püskürtme özelliği ile daha temiz ve etkili yıkama – Kısa süreli yıkama programları ile zamanı olmayanlar için kullanım kolaylığı – 55 – 71 dB aralığında yıkama sesi ile sessizlik konusundaki başarı

Bosch Çamaşır Makinesi

Sanayi devi Almanya’nın ülkemizde en çok tercih edilen markasıdır. Dayanıklılığı, servis ağı ve güvenilirliğiyle herzaman ilk tercihler arasındadır. Almanya’da üretilerek ülkemizde satışa sunulmaktadır. Kendine özgü çalışma prensipleri ile çamaşır makinası konusunda piyasanın ağır abilerindendir. Güçlü motoru ile arıza ve yıpranma payı en düşük makinadır. Fiyatları diğer markalara göre biraz pahalı olsa da fiyat-kalite dengesini çok iyi yansıtmaktadır. Fiyatları konusunda daha düşük bütçeli müşteriler için de Profilo ve Siemens makinalarını piyasaya sürmüştür. Tabi ki fiyattan ödün verilirken kaliteden de ödün verilmiştir. “İnsanların güvenini kaybetmektense, para kaybetmeyi tercih ederim” diyen bir atanın ilk olarak ürettiği Bosch tercih sıralamasında en başı çekebilir.

Ürünün dikkat çeken özellikleri;

– En kısa sürede en temiz ve tasarruflu yıkama programı – Her çamaşır özelliğine göre ayarlanılabilir programları ile etkili yıkama – Akıllı doz özelliği ile hazneye konularn sıvı detarjanı ihtiyaca göre kullanma bununla birlikte deterjan tasarrufu sağlama – Süper sesiz özelliği

Vestel Çamaşır Makinesi

Bir çok teknolojik üründe piyasada kendine yer bulan Vestel, beyaz eşya üretimi konusunda da iddialı. Türk halkının alışılmışlıkların dışına pek çıkmadığını düşünürsek Vestel, Bosch ve Arçelik ile rekabet konusunda geride kaldı. Renkli dekoratif ve ucuz fiyatlandırmalarıyla piyasada yer alan Vestel, beyaz eşyada beklenilen kaliteyi karşıladığı söylenemez. Bosch ve Arçelik karşısında daha hesaplı fiyatlarıyla müşterileri kendisine çekmeye çalışan Vestel tasarruf konusunda da en iyi olduğu iddiasındadır.

Ürünün dikkat çeken özellikleri;

– Kireçlenmeye karşı dayanıklı reszidans – Yıkama zamanını ayarlayabilme – Yıkanacak çamaşırlara göre programlama

Miele Çamaşır Makinesi

 

Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşsa da çamaşır makinası konusunda dünyanın en iyi markası diyebiliriz. Fiyatları biraz yüksek olsa da Miele bozulmazlığı ile ün yapmış bir markadır. Malesef ülkemizde servis ağı pek yaygın değildir. Performansı ve dayanıklılığı bakımından tüm çamaşır makinaları arasında bir adım önde olan Miele, çamaşır makinasını dünyaya ilk sunan markadır. Makina içerisindeki tamburun diğer markaların aksine dışa doğru çıkıntılı olması da çamaşırın yıpranmasını engeller ve bu yanlızca Miele’ye has bir özelliktir. Alman malı olan Miele için zaten sevise ihtiyacınız olmayacak yorumlarını bir çok yerde duyabilrisiniz. Eğer bunu göze alabilir ve fiyat konusunu kafanıza takmazsanız Miele en iyi seçenektir.

Ürünün dikkat çeken özellikleri;

– Hızlı ısıtma özelliği ile etkili temizlik – Yıkama sonrası basınçlı buharla çamaşırların kırışıklıklarını çözme – Farklı kazan özelliği ile çamaşırların yıpranmasını önleme – Akıllı dozajlama özelliği ile deterjan tasarrufu

Hotpoint Ariston Çamaşır Makinesi

 

Şık tasarımları ile belkide en çok göze çarpan çamaşır makinesidir. İtalya’da üretilen makina kısa sürede piyasada adından söz ettirir duruma geldi. İlk zamanlar arıza vermesiyle kötü bir üne sahip olan Hotpoint Ariston, son zamanlarda çıkardığı ürünlerle bu kötü şöhreti unutturmuşa benziyor. Özellikle motoru için verdiği 10 yıllık garanti bu konuda ne kadar iddialı olduğunu gösterir nitelikte. Şık ve hesaplı bir çamaşır makinası almak isterseniz Hotpoint Ariston tam aradığınız sonuç olabilir.

Ürünün dikkat çeken özellikleri;

– Diğer makinalara göre daha fazla köpükle yıkama – Farklı kumaşları bir arada yıkama – Renkli ve şık tasarımlar

Samsung Çamaşır Makinesi

Teknoloji alanın dünya devleri arasında gösterilen Samsung, beyaz eşya piyasasında da hızlı bir giriş yaptı. Müşteriyi cezbeden özellikleri ile çamaşır makinası konusunda da iddialı olduğunu gösterdi. Her ne kadar halk arasında temkinli yaklaşılsa da kampanya ve fiyatlandırma konusunda ülkemizde tercihler arasında yerini aldı. Servis ağının pek yaygın olmaması eksi bir puan olmasına rağmen, teknolojideki referansları göz önüne alındığında güvenilirlik bakımından hiçte yabana atılır bir çamaşır makinası markası değil.

Ürünün dikkat çeken özellikleri;

– Rezidansının seramik olması paslanmazlık konusunda bir avantaj
– Kazan içi aydınlatma
– Cep telefonu ile makinanızı nerde olursanız olun çalıştırma özelliği

Hangi marka çamaşır makinesi almalıyım?

Beko, Koç Holding bünyesinde etkinlik gösteren beyaz eşya ve elektronik markasıdır.

Hangi Marka Çamaşır Makinesi Almalıyım? Özet Bilgiler

  • Ana Sayfa Alışveriş Hangi marka çamaşır makinesi almalıyım ?  Gelinen son noktada çamaşır yıkamak kolaylaşırken iyi bir makina almakta bir o kadar zorlaştı.
  • sizce ben ne marka ev aletleri almalıyım ?( çamaşır ,bulaşık,buzdolabı vs vs)gibi.
  • ForumBu Bölümde Ara. Hangi marka çamaşır makinası alınmalı?  Makine ne kadar alacağına çamaşır ve programa göre kendisi karar veriyor.
  • Bütçeyi Kararlaştırmak. İlk olarak düşünmeniz gereken şey çamaşır makinesi için bütçenizden ayırdığınız paydır.  Doğru Markaya Karar Vermek.
  • elektrik ve su tasarrufu dikkate alınması en önemli tavsiyedir çamaşır makinesi satın alacaklara. uzun yıllar kullanılacağı için sağlam ve dayanıklı markalara yönelmek gerekir.
  • Önemli Bilgiler, Son Tavsiyeler. Çamaşır Makinesi Nedir, Nasıl Çalışır?  ev aletleri, hangi marka çamaşır makinesi alınmalı, tavsiye edeceğiniz sessiz çamaşır makinesi .
  • edin diyor yani uğraşıyoruz hala kimseye tavsiye etmem bu markayı sakın almayınHangi marka alayim yorumları, Camasir   Hangi marka alayimCamasir Makinesi Elektronik.
  • Ücretsiz araştırma.Yılların tecrübesi ile güvenilir hizmet.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir