Hangi Marka Bulaşık Makinesini Almalıyım?

Hangi marka bulaşık makinesi daha iyi? 1990’ların icadı… Kadınlar için ise son yüzyılın en büyük buluşlarından… 90’ların ortasında ülkemizde yaygınlaşmaya başlayan bulaşık makinesi günümüzde hemen hemen her evde bulunmaktadır. Bu kadar çok yaygınlaşan bir makine olurda dünya markaları boş durur mu ardı ardına markalar kendine özgü çamaşır makinelerini çıkarmaya başladı. Bosh, Arçelik, Siemens, Vestel, Beko… Ve dahası var. Makine seçimin de bunlarda yeterli değil tabiki, kaç programlı olması, enerji verimliliği, gibi kadınların aklını meşgul eden bir çok soru işareti… Bizde sizler için araştırdık hangi bulaşık makinesini almalıyız?


Kadınların en büyük yardımcısı bulaşık makineleri evlerin en büyük ihtiyacı haline geldi. Diğer ürünler gibi çok büyük değişimler yaşamasa da küçük detaylarla her yıl yeni ürünler çıkmaktadır. Bulaşık makinelerin de en çok dikkat çeken unsur, program sayısı. 2’den başlayan 6 programa kadar serilere sahip makinelerde; bu program sayıları fiyat farklarına göre bu kadar önemli mi derseniz yaptığımız araştırmalara göre eğer bir iş yeri için almıyorsanız o kadar da önemli değil. Konuştuğumuz makina uzmanlarına göre bu biraz piyasa kurnazlığı. Hiç bir makinenin içerisinde bulaşık süngeri veya tel bez olmadığına göre püskürtülen suyun sıcaklığı bu farklılıkları ortaya çıkarıyor. Program sayısı arttıkça, suyun sıcaklığıda artmaktadır. Sıcaklık kirlerin çıkarılmasında biraz daha faydalı olabilir. Peki bu fark fiyatla orantılandığında bir biriyle uyuştuğuna karar vermek sizin elinizde.

Gelelim bulaşık makinesi markalarına,

1- Bosh Bulaşık Makinesi

Beyaz eşya da söz sahibi olan Bosh, ülkemizdeki güçlü servis ağı ile bulaşık makinesinde en çok tercih edilen markaların başında geliyor. Sessiz çalışması, enerji tasarrufu, her türlü bulaşık deterjanıyla iyi sonuçlar vermesiyle diğer ürünlerinde de olduğu gibi bulaşık makinesinde de en güvenilir markalar arasında ilk sırada yer alıyor. Ayrıca Siemens’de bosh grubuna ait bit markadır.

2- Arçelik Bulaşık Makinesi

En eski yerli malı markası olan Arçelik, bulaşık makinesi konusunda da piyasanın ağır abilerindendir. Ülkemizde en yaygın servis ağına sahip olan Arçelik en çok satan bulaşık makineleri arasında da ilk sırada yer almaktadır. Arçelik ülkemizdeki başarılı üretim kalitesi ve ihraç ettiği ürünlerle adını Beko olarak kullanıp dünyaya adını duyurmuştur. Aynı fabrikada üretilen ürünler Beko adı altında dünyaya sunulmaktadır.

3- Vestel Bulaşık Makinesi

Bir diğer yerli malı olan Vestel, teknolojide gerçekleştirdiği başarıları beyaz eşyada gösterdiği pek söylenemez. Düşük bütçelere hitap eden Vestel bulaşık makinaları kaliteside fiyatları ile doğru orantılı seyretmektedir.

4- Samsung Bulaşık Makinesi

Teknoloji devi samsung beyaz eşyada da adından sık söz ettirir duruma geldi. Ayrıca yaptığı kampanyalarla müşterilerin ilk tercihlerinden birisi, rakipleri Bosh ve Arçelik’e oranla kalite bakımından geride kalsa da teknolojideki liderliği referans alınarak tercih edilebilecek bir marka.

 • Ücretsiz araştırma.Yılların tecrübesi ile güvenilir hizmet.
 • Edersiniz, Hangi Makineyi Almalıyım , Hangi Marka Daha İyi Ve Kaliteli..!  Vardır, Makinemizin İçinde Ama Temel Olarak Bütün Bulaşık Makinelerinde Sistem Budur.
 • Bizde sizler için araştırdık hangi bulaşık makinesini almalıyız ?  En eski yerli malı markası olan Arçelik, bulaşık makinesi konusunda da piyasanın ağır abilerindendir.
 • Hangi marka bulaşık makinesi almalıyım ? alırken nelere dikkat etmeliyim?  gayey şık ve sessiz ayrıca garanti süresi hemen hemen her yerde aynıdır bulaşık makinasi için 4 yıl.
 • Bulaşık makinesi tavsiye 2017 hangi bulaşık makinesini almalıyım en iyi en sessiz en kaliteli bulaşık makinesi hangi bulaşık makinesini almalıyım 2017.
 • En iyi bulaşık makinesi tavsiyesi aramaktasınız.  Bulaşık Makinesi Hangi Marka olmalı sorusunun cevabı için yaşadığımız yerde servis sıkıntısı çekermiyiz.
 • Evleneceksiniz ya da hediye alacaksınız ve “En kaliteli ve de uzun ömürlü 5 bulaşık makinesi markası hangisi?” sorusuna cevap aramaya başladınız.
 • Ne yapacaksın bulaşık makinesini . Sen işi bilmiyorsun. Kendine hemen zengin bir koca bulacaksın. Ondan sonra herşeyin en iyisini aldıracaksın kendine.
 • sizce ben ne marka ev aletleri almalıyım ?(çamaşır, bulaşık ,buzdolabı vs vs)gibi.
 • çeyizim için beyaz eşya alıcaz ama bi türlü karar veremedim hangi marka almalıyım sizce tecrübelerinize ihtiyacım var. zemheri__zemheri. 24 10 11, 12:10.
 • Hani Bulaşık Makinesini Tavsiye Edersiniz, Hangi Makineyi Almalıyım , Hangi Marka Daha İyi Ve Kaliteli..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir