Hangi Filmi İzlesem Diyenler İçin Gişe Hasılat Rekoru Kıran Filmler

Gişe Hasılat Rekoru Kıran Filmler


Sinema dünyası 2015’de de gişe rekorlarına doydu. Herzaman ki gibi başı çekenler Holywood filmleri oldu. 2015 yılında bu listeye Türkiye’den giren film olmadı malesef. 2015 yılında vizyondaki filmler için yaptığımız araştırmada, gişe hasılat rekoru kıran filmleri sizler için derledik. Hangi filmler en çok izlendi? Film isimleri nelerdir? 2015 film gişe sıralamaları? tüm sorularınızın cevabını bu yazımızda bulacaksınız.

İşte hangi filmi izlesem diyenler için gişe hasılat rekoru kıran filmler..

Grinin Elli Tonu


Universal Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği E.L. James’in aynı isimli erotik romanından uyarlanan film gişe hasılatlarını altüst etmeyi başardı. Yapımcısı Universal Pictures’a 550 milyon Dolar’lık gişe hasılatı kazandırdı.

The Martian – Marslı


Başrolünü Matt Damon’un canlandırdığı Marslı filmi 2015 listemizdeki yerini aldı. Oldukça güzel olan bu filmin yönetmenliğini ise Ridley Scott yaptı. Mars’da öldüğü sanılarak geride bırakılan bir astronotun ölüm kalım mücadelesini anlatan bu eşsiz film, yapımcısına 589 milyon Dolar’lık gişe hasılatı kazandırmayı başardı.

Mission Impossible:Rogue Nation – Görevimiz Tehlike


Efsaneleşmiş serilerden biride “Görevimiz Tehlike” 2015 yılındada serilerine devam etti. Tom Cruise’nin başrolunde oynadığı aksiyon dolu bu film listeye girmeyi başaranlardan. Yapımcı şirketi Paramount Pictures’a tam tamına 680 milyon Dolarlık bir gişe hasılatı kazandırdı.

Spectre


Klasik James Bond serisinin son filmi olan Spectre filmi beklentilerin birazcık altında kalsada, gişe hasılatı hatrı sayılır miktarda oldu. 821 milyon Dolar’lık hasılatı ile listemize girmeyi başaran “Spectre” filminin başrolünü ise Daniel Craig oynadı.

Inside Out – Ters Yüz


Disney-Pixar ortak yapımı olan bu animasyon filmide, 2015’e damgasını vuranlardan. Bir çocuğun beynindeki duygu durum patlamasını elen alan film, 851 milyon Dolar’lık hasılatı ile adından söz ettirmeyi başardı.

Minions


Hiç kuşkusuz, çocukların 2015’de en çok keyif aldığı animasyon filmi olmayı başardı. Yine Universal Pictures firmasına ait olan bu film, beklentilerin üzerinde izlendi ve yapımcısına 1,15 milyar dolarlık gişe hasılatı kazandırmayı başardı.

Age of Ultron – Yenilmezler:Ultron Çağı


2015 yılının belkide en merak edilen filmlerin biri oldu hiç kuşkusuz. Her nekadar tüm tanındık kahramanları bir araya toplayan filmde olsa biraz beklentinin altında kaldı ve yapımcısı Marvel Entertainment firmasına 1,4 milyar Dolarlık bir gişe hasılatı sağlamayı başardı.

Furious 7 – Hızlı Ve Öfkeli 7


Hızlı ve öfkeli serisini hemen hemen izlemeyen yoktur. Baş aktörlerinden, Paul Walker’ın 2015 sene başında ölmesi ile adete şok yaşayan, izleyicileri buna rağmen filme oldukça ilgiliydi. Hızlı ve Öfkeli 7 filmi 1,5 milyar dolarlık hasılat yaptı. Bu filmin yapımcılığınıda Universal Pictures üstlendi.

Jurassic World


Holywood’dan çıkan 2015 yapımı “Jurassic World”ün yönetmenliğini, Colin Trevorrov yaptı. Filmin yapımcılığını ise Universal Pictures’ın üstlendiği bu film, 1,6 milyar Dolarlık hasılatı ile listelere girmeyi başardı.

Star Wars – Yıldız Savaşları:Güç Uyanıyor


Şüphesiz herkesin merakla beklediği ve bilet kuyruklarına girdiği bir film serisi. 16 Aralık 2015 tarihinde vizyona giren Star Wars ilk haftasında 2 milyar Dolar’lık hasılatıyla gündeme damga vurdu. Uzunca bir süre sinemalarda gösterimi yapılacak olan filmin, 9 milyar Dolar’lık gişe hasılatına ulaşacağı ön görülüyor.

Film, tarihi bakımdan ilkin hareketli resimlerin kaydı ve gösterilmesi için kullanılan bir terimdi. Ancak daha sonra genelleştirilmiştir. Film terimi ile birlikte “Sinema”, “Gümüş ekran” gibi terimler de kullanılmaktadır. Herhangi bir oyuncu veya yönetmenin ; oynadığı, yönettiği, yazdığı vb. tüm filmlerin listesine ise filmografi denir.

Filmler gerçek insan ve objelerin kamerayla kayıt edilmesiyle veya animasyon teknikleri veya özel efektlerle her iki unsurun yaratılmasıyla üretilir. Filmlerle bir seri tekil çerçeveler oluşturulur ancak bu imajlar ardışık ve hızlıca gösterildiğinde, izleyicide hareket illüzyonu denilen bir göz yanılgısı oluşur. Çerçeveler arası geçişler görülmediğinden göz imajı sürekli bir akış halinde algılar.

  • 11. Gişe Hasılat Rekoru Kıran Filmler . Sinema dünyası 2015’ de de gişe rekorlarına doydu.
  • Tüm Zamanların Gişe Rekorları Kıran Filmleri . Imdb sitesine göre dünya çapında en yüksek gişe hasılatı yapan ilk 100 filmi 100 Görevimiz Tehlike.
  • Film izlemek , özellikle de kış aylarının vazgeçilmez aktivitesidir.
  • Peki 2016 yılında hasılat rekoru kıran filmler hangileri?  Türkiye’ de izlenme rekoru kıran film 1 milyon 2 bin 5 kişilik gişe hasılatıyla da üst sıralara yerleşme imkanı buldu.
  • Serinin ilk filmi olan Siyah İnci’nin Laneti filminin büyük beğeni toplaması bu filmin de hasılat rekoru kırmasında en büyük etkendir. Gişe Hasılatı : $1.066.179.725.
  • Yerli ve Yabancı filmlerin gişe / box office bilgilerini bulabileceğiniz özel bir sayfa.. Hepsi ve daha fazlası için SinemaTürk'ü ziyaret edin.
  • Ziraat Türkiye Kupası. AHaber Canlı İzle .  Tüm zamanların gişe rekoru kıran filmleri . Giriş Tarihi: 13.01.2010 11:54 Güncelleme Tarihi: 24.01.2011 11:59.
  • 2014 sinema sektörü için bereketli bir yıl oldu. Pek çok yeni filmin görücüye çıktığı sene içerisinde, bir taraftan da eski serilerin devam filmleri de bey.
  • itibariyle ‘Fetih 1453’e ait olan son otuz yılın en çok izlenen filmi olma rekorunu elinden aldı.  Filmi yaklaşık 70 milyon TL’lik gişe hasılatı elde etti. En çok izlenen beş film .

Tags:,

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir