Hangi Cins Papağanlar Konuşabilir?

Papağanlar genellikle taklit yetenekleri ile tanınırlar ancak, hangi cins papağanlar konuşabilir? konusu hafızalarda hep soru işareti olarak kalmıştır.

Bazı cins papağanlar duydukları her sesi taklit edebilirler ve bu konuda mükemmel bir yeteneğe sahiptirler. Papağanların sadece taklit yeteneği yoktur.

Bazı papağan türleri aynı zamanda oldukça zekidir.

Hatta soru algılama ve cevap üretebilme yeteneğine sahiptirler. Bununla beraber konuşmayan ya da taklit yeteneği olmayan papağan türleri de vardır. Gelin, konuşabilen ve taklit edebilen papağan türlerini şöyle bir inceleyelim…

Kakadu


Taklit yeteneği en fazla olan papağan türüdür. Duydukları sesleri neredeyse birebir taklit edebilirler. Duydukları enstrüman seslerini dahi taklit eden “Kakadu”lar aynı zamanda en uzun süre yaşayan papağan türlerindendir.

Amazon Papağanları


Kafes ortamında çok uzun yaşayabilirler ve hem konuşma hem taklit konusunda en yetenekli papağan cinsidir. “Amazon papağanları” hem çok iyi taklit yaparlar hem de çok sayıda kelimeyi kullanabilirler. Bu iki özelliğin bir arada olduğu tek papağan türüdür. Boyları ortalama 30–34 cm, ömürleri ise 40 yıla yakındır.

Lori


Konuşma yeteneği en iyi olan papağandır. En kolay öğrenen ve en çeşitli ses üretebilen türdür. “Lori”ler bir şarkıyı başından sonuna kadar söyleyebilecek yeteneğe sahiptirler. Renklerindeki çeşitlilik oldukça fazladır.

Sultan Papağanı


Evcil olarak en çok beslenen papağanlar arasındadır ve kafes ortamında çok rahat yetiştirilebilir. Taklit etmeye oldukça meraklıdırlar ve sahiplerinin ıslık melodilerini taklit edebilirler. Konuşma eğitimini vermek diğer evcil papağanlara göre daha zordur.

Jako


“Jako”, evcil papağanlar arasında en yaygın olandır. Çok kolay konuşturulabilirler. Sahiplerine alışma süreleri uzundur. Ancak alışma dönemini atlatır atlatmaz konuşmaya başlarlar. Jako papağanları aynı zamanda çok zekidirler, kendisine sorulan soruları algılayabilir ve cevap verebilirler.

Papağan, papağansılar takımını oluşturan kıvrık gagalı , etli ve kalın dilli, parlak tüylü, sıcak yerlerde yaşayan kuş türlerine verilen ad. Ayrıca bu kuşların bazı türleri söylediğiniz bazı şeyleri tekrar edebilirler.

  • Hangi cins papağanlar konuşabilir ? 154,987. kez izlendi.
  • Papağanlar genellikle taklit yetenekleri ile tanınırlar ancak, hangi cins papağanlar konuşabilir ? konusu hafızalarda hep soru işareti olarak kalmıştır.
  • Bu konuda en çok kouşan papağanlar , papağanlar ne kadar konuşur , hangi papağan en çok konuşur . Sizler için araştırıp derledik ve detaylı olarak anlattık.
  • Hangi cins papağanlar konuşur . Related Video. papağan badem süper konuşuyor . Sultan Papağanı Özellikleri / Papağan türleri. Eminönü Evcil Hayvan Pazarı (pet shop).
  • Hangi cins papağanlar konuşur . Sultan Papağanı Özellikleri / Papağan türleri. 3:38.  Kaynak: Sanatçı: Hangi cins papağanlar evde bakılabilir Kendinize Bir Hobi Seçin.
  • Hangi cins papağanlar konuşabilir ? Sultan Papağanı Forumuna Hoşgeldiniz Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz.
  • Hangi cins papağanlar evde bakılabilir Kendinize Bir Hobi Seçin.  sultan papağanı konuşuyor . 4 years ago. tıklanma rekoru kıran konuşan papağan .
  • Video Hangi cins papağanlar konuşabilir | sevcil , upload by Sevcil Evcil Hayvanlar in 15. download video hd 3gp, mp4, flv, mp3.  Sultan papağanı konuşur mu göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir