Hain Saldırıya Siyasetçilerden Lanet!

Dün akşam Ankara’da yaşanan vahşi saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımız ve sağduyu için siyasilerden tepkiler gecikmedi. Başkentte yaşanan terör saldırısına birçok siyası partiden mesaj iletilirken saldırıyla ilgili basın açıklamaları yapıldı.

Ankara’da yaşanan ve memleketi yasan boğan acı olayla ilgili ilk olarak TBMM’den bir açıklama geldi. TBMM Başkanı İsmail Kahraman, “Acımız ve öfkemiz büyüktür, fakat geçmişte pek çok badireyi atlatmış olan devletimiz ve milletimiz böylesi saldırılar karşısında infiale kapılmama basireti, metaneti ve tecrübesine sahiptir” dedi. İsmail Kahraman ayrıca bir mesaj yayımlayarak milletimizi sağduyuya çağırdı. Mesajında huzur ve barış ortamını baltalamak isteyenleri lanetleyen Kahraman, olayda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyerek yaralılara da şifa diledi.

Başkentte yaşanan patlamanın ardından HDP tarafından da mesaj yayımlandı. Açıklamada, ‘Sivil yurttaşlarımızın bulunduğu bir yerde yapılan bu vahşi saldırının sonucunda maalesef çok sayıda hayatını kaybeden ve yaralanan olmuştur. Bütün halkımızla bu büyük acıyı paylaşıyoruz.’ ifadelerine yer verildi.

ITO’dan yapılan açıklamada ise, ‘ Güvenlik güçlerimizin teröre karşı verdiği destansı mücadelenin ‘alçakça’ karşılığıdır’ sözleri yer aldı.

Olayla ilgili Milliyetçi Hareket Partisi’nden de bir açıklama geldi. Devlet Bahçeli’nin yazılı açıklamasında, terörü lanetlediği ve milletimizin bu alçakça saldırıya karşı asla dize getirilemeyeceğinin mesajı verildi. Bahçeli sözlerine şunları da ekledi: ‘Türkiye’nin milli güvenliği kırmızı alarm vermektedir. Çünkü aziz milletimiz açıkça saldırı altında, kesif ve kategorik bir husumet çemberindedir. Şunu bir defa herkes bilmelidir ki, hiçbir terör saldırısı Türkiye’yi dize getiremeyecek, teslim alamayacaktır’ ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir