Güzelliğinize Güzellik Katacak Balın Cilde 7 Harika Faydası

Balın cilde yararları özellikle kadınlar tarafından oldukça merak edilen konular arasındadır. Balın sadece bir gıda maddesi ya da tatlandırıcı olarak kullanılmasının yanı sıra cilt güzelliği için çeşitli faydalar sağlayan kozmetik bir ürün olarak da kullanıldığı bilinmektedir. Balın faydaları arasında balın cilde olan faydaları önemli ölçüde dikkat çekmektedir. Balın cilt üzerindeki etkisi saymakla bitmez ancak biz yine de balın cilde faydalarının neler olduğuna kısaca değinmeye çalışacağız. İşte balın cilt üzerindeki 7 harika faydası:

 1. Ciltteki Tahrişi Önler

Balın cilt üzerinde belki de en önemli etkisi ciltteki tahrişi önleme özelliğidir. Balın içeriğinde bulunan doğal mineraller cildin tahriş olmasını önleyerek dış etkenlere karşı bir kalkan görevi görür ve cildi bu şekilde koruyarak tahriş olmasını önler.

1

 1. Doğal Nemlendiricidir

Balın yararları arasında sayılabilecek bir diğer özellik cildin aşırı kurumasını önleyerek onun doğal nem oranına kavuşmasını sağlamasıdır. Bal gerek yağlı ciltler gerekse kuru ciltler için doğal nemlendirici özelliğine sahiptir.

 1. Sivilce ve Akneleri Giderir

Balın cilt üzerindeki bir diğer faydası sivilceleri ve kara noktaları önlemesidir. İçerisindeki enfeksiyon önleyici antioksidanlar sayesinde bal, cildinizde sivilce, akne, kara nokta gibi istenmeyen rahatsızlıkların oluşmasını engellemektedir.

3

 1. Cildin Parlak Görünmesini Sağlar

Yorgunluk ve strese bağlı nedenlerden kaynaklı cilt solukluğunun insanlar üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Balda yüksek oranda bulunan aminoasitler ve doğal vitaminler insan vücudu tarafından kolayca emilebildiği için cildin canlı ve sağlıklı görünmesine katkı sağlar. Bu şekilde cilt solukluğu önlenmiş olur ve olumlu bir etki hissedilir.

 1. Egzamaya Düşmandır

Bünyesindeki enfeksiyon önleyici ve bağışıklığı arttırıcı mineraller sayesinde bal, ciddi bir cilt rahatsızlığı olan egzamanın en büyük düşmanları arasındadır. Balın cilde sürülerek kullanılması egzama için ciddi bir tehdit oluştur.

3

 1. Kırışıklıkları Azaltır

Balın cilt üzerindeki önemli etkilerinden biri de ciltteki kırışıkları önlemesidir. Balın yararları arasındaki bu özelliği yaşlılık belirtilerini önleyici bir etkiye sahiptir. Düzenli olarak bal tüketimi cildin kırışmasını önleyerek daha genç bir görüntüye sahip olmasını sağlayacaktır.

 1. Yaraları Hızlıca İyileştirir

Düzenli olarak bal tüketmek ciltteki yaraların iyileşmesinde oldukça faydalıdır. İçeriğindeki antioksidanlar ufak yaralanmaların daha hızlı iyileşmesine önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Ayrıca balın cilt üzerindeki bu faydası ciltteki yaralanmalar sonrasında oluşan izlerinde ortadan kalkmasına doğrudan etkide bulunur.

Güzelliğinize Güzellik Katacak Balın Cilde 7 Harika Faydası

Bal, arılar tarafından çiçeklerden ve meyve tomurcuklarından alınarak yutulan nektarın arıların bal midesi denilen organlarında invertaz enzimi sayesinde kimyasal değişime uğramasıyla oluşan ve kovandaki petek hücrelerine yerleştirilen çok faydalı bir besindir . Nektar bala çevrilirken arılar sağladıkları invertaz enzimi sayesinde sakkarozu inversiyona uğratarak fruktoz ve glikoz şeklinde basit şekerlere dönüştürür ve fermantasyonun meydana gelmesini önleyecek miktarda suyunu uçururlar. Kovandaki hücrelere yerleştirilen ve üzeri mumdan bir kapakla örtülen bal arılarca sağlanan özel havalandırma sistemi sayesinde bildiğimiz tat ve kıvama gelir.

Balın rengi, şeker dengesi ve tadındaki farklılık tamamen toplanan nektarlardan kaynaklanmaktadır. Balın kokusunu, çiçeklerdeki aromalı uçucu yağlar verir ki bu aynı zamanda çiçeklerin kokularını sağlayan yağdır.

Bal üretiminde ½ kg ham nektarı toplamak için 900 bin arının bir gün boyunca çalışması gerekir. Toplanan bu nektarın ise ancak bir kısmı bala çevrilebilir. Elde edilen balın miktarı getirilen nektarın şeker konsantresine bağlıdır. Bal; nem , güneş ışığı , kaynatma gibi sıra dışı bir etkiye maruz kalmadıkça bozulmaz ve zaman faktöründen etkilenmez.

Güzelliğinize Güzellik Katacak Balın Cilde 7 Harika Faydası Özet Bilgiler

 • Ana Sayfa Gurme Güzelliğinize Güzellik Katacak Balın Cilde 7 Harika Faydası .  Balın faydaları arasında balın cilde olan faydaları önemli ölçüde dikkat çekmektedir.
 • Balın faydaları arasında balın cilde olan faydaları önemli ölçüde dikkat çekmektedir.
 • Ana Sayfa Kadın Güzelliğinize Güzellik Katacak Balın Cilde 7 Harika Faydası .  Balın faydaları arasında balın cilde olan faydaları önemli ölçüde dikkat çekmektedir.
 • Balın faydaları arasında balın cilde olan faydaları önemli ölçüde dikkat çekmektedir.  Balın cilde yararları özellikle kadınlar tarafından oldukça merak edilen konular arasındadır.
 • 25 Kas 2012 Balın Cilde Faydaları , Balın Cilde Yararları, Balın Cil İçin Faydaları   burambal / guezelliginize guezellik katacak balin cilde 7 harika faydasi /.
 • Balın cilde faydaları yazısında balın cilde etkileri, bal cilde neden faydalı, bal ciltte nasıl kullanılır ve bazı bal maskesi tarifleri bulabilirsiniz.
 • 15 dakika sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Tertemiz bir cilde kavuşacaksınız. Süt ve bal ile gelen güzellik . Cilt bakımında süt oldukça etkili bir formüldür.
 • biraz limon suyuvirgs Balın cilde faydaları , Bal maskesinin faydaları , Bal cilde iyi gelirmi, oğurt bal maske bir kahve kaşığı zeytinyağı katılır .  Eller için de bal harikalar yaratır.
 • balla güzellik bal güzellik maskeleri balın cilde faydaları .
 • bakım uygulama hayranı ve meraklısıysanız size cildinize güzellik katacak mükemmel bir maske önerimiz.  Yeşil Çayın Cilt İçin Faydaları .  Sütün Cilt Güzelliğine 7 Faydası .
 • Katar fırsatlarından yararlanın! Karşılaştırıp öyle karar verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir