Güney sahillerinde bayram yoğunluğu

Güney sahillerinde bayram yoğunluğu

Hava sıcaklığının 40, deniz suyu sıcaklığının ise 28 derece ölçüldüğü Muğla’da yurttaşlar, ferahlamak için sahilleri tercih etti.

Tatilini geçirmek için Muğla ve turistik ilçelerine gelenler ve bölgede yaşayan yurttaşlar, hava sıcaklığının yükselmesi ile serinlemek için denize girdi.

Ula ilçesi Akyaka Mahallesi’nde tatilciler, halk plajında güneşin ve denizin tadını çıkardı. Tatilciler, Akyaka’dan kalkan günübirlik tur tekneleri ile Gökova Körfezi koylarında geziye çıktı.

Bazı yurttaşlar ormanlık alanlarda piknik yapmayı tercih ederken bazıları da Akçapınar sahilinde kanoyla geziye çıktı.

Termometrelerin 41 dereceyi gösterdiği, deniz suyu sıcaklığının 27 derece ölçüldüğü Marmaris’te, sıcak dolayısı ile sabah ve öğle saatlerinde plajlar boş kaldı. Yerli ve yabancı turistler öğleden sonra plajlarda yoğunluk oluşturdu.

Caddelerdeki termometrelerin 45-46 dereceyi gösterdiği ilçede, piknik yapmayı tercih edenler de oldu.

Adrenalin sevenler paraşütle uçmayı, jet ski yapmayı tercih etti.

Fethiye’de deniz ve güneşin tadını çıkarmak isteyenler, Ölüdeniz ve Belcekız Plajlarıyla Kumburnu Tabiat Parkı’na gitti. Macera sevenler de bin 900 metrelik Babadağ’dan yamaç paraşütü ile uçup Ölüdeniz’in manzarasını kuş bakışı izleme fırsatı yakaladı.

Bodrum ilçesinde de turistler, sahillerde yoğunluk oluşturdu. Tatilciler Gümbet, Bitez, Kumbahçe ve Paşatarlası Plajlarında deniz, kum ve güneşin tadını çıkardı.

Tatilini geçirmek için Ortaca kazasının turistik Dalyan Mahallesi’ni tercih edenler, günübirlik tekne turları ile Dalyan Kanalı’nı gezme ve kaya mezarlarını izleme olanağı buldu. Tekne ile kanal gezisinin arkasından İztuzu Plajı’na ulaşan tatilciler, plajdaki şezlonglarda güneşlendi, denize girdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir