Güne Sağlıklı Başlamanız İçin Altın Değerinde 4 Öneri

Son dönemde özellikle çalışma hayatı yahut öğrencilik dönemlerinde olan her insanın, kronik bir yorgunluğunun bulunduğunu görebilirsiniz ve bu insanlar genelde geç yatıp, geç kalkmaları ile bilinirler. Hele ki izin günlerindeyse, bu geç yatıp geç kalkmalar, epey azıtabilir. Ancak, erken yatmak ile başlayan ve güne sağlıklı başlamanızı sağlayacak önerilerimizle; hem daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilir hem de kısa süre içerisinde, formda, mutlu bir biçimde uyanmanızı sağlayabilirsiniz. Aşağıda, sizin için birkaç öneride bulunacak ve elimizden geldiğince bu önerileri detaylandırmaya gayret edeceğiz.

  • Su İçmek Elzem

Su içmek, dünyanın her tarafında kabul gören bir tedavi yöntemi olarak belki de her derde deva. Ünlü markaların “su hayattır” sloganları, burada doğruluk kazanabiliyor velhasıl. Her sabah, kalktıktan hemen sonra bir büyük bardak su içebilmeniz; sizin hem ilerleyen dönemde metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını hem de rahatlıkla zinde bir gün geçirmenizi sağlayacaktır. Bunu alışkanlık haline getirmeniz halinde, kısa sürede fark edilir bir zindelik yaşayacaksınız.

  • Egzersiz Yapın

Her sabah rahatlıkla birkaç hareket yapabilirsiniz. Yapamıyorum, zamanım yok diyen, muhtemelen ya üşeniyor ya da yalan söylüyordur kendisine. Bu sebepten, suyunuzu içtikten hemen sonra; öncelikle başınıza dair, sonrasında da vücudunuza dair esneme egzersizleri yapabilir, ufak hareketlerle saatlerce uyuyan vücudunuzu da uyandırabilirsiniz. Zamanınız yoksa, yürürken yapın efendim; yürürken yapmak inanın daha güzel!

  • Perdelerinizi Açın

Güne iyi başlamak adına yapılması gereken en önemli adımlardan bir tanesi de elbette evin içine ışığın girmesine izin vermeniz. Işık girmeyen bir ev, muhtemelen insanı henüz uyanmamış evdir ve insan beyni bu durumu aynı biçimde kabul ederek, sizi ayıltmayabilir. Bu sebepten, suni ışık yerine uyandığınız vakit güne zinde başlamak için perdelerinizi açmanız ve içeriye doğal ışık girmesini sağlamanız en yerinde hareket olacaktır.

  • Hava Alın

Mümkünse dışarıda kahvaltı yapın demiyoruz elbette ancak; çayınızı, kahvenizi içerken pencerenizi açıp orada birkaç dakika durmanız, nefes almanız dahi evin içindeki hararetli havayı söküp atacaktır. Bu sebepten, güne zinde başlamak adına pencelerinizi kısa süreliğine açmanız dahilinde, temiz havayı içinize çekmeniz çok önemli.

  • Güzel Bir Kahvaltı

Besin ögeleri yüksek bir kahvaltı yapmak, güne zinde başlamak için bir diğer önemli etmendir ve hemen herkes, bunu uygulamaktan kaçınır. Siz kaçınmayın ve elinizden geldiğince güzel bir kahvaltıyı hemen her gün kendinize hediye edin. Bu, sizin ana öğününüz; unutmayın!

Güne Sağlıklı Başlamanız İçin Altın Değerinde 4 Öneri

Oruç, belli bir zaman dilimi içerisinde; yiyecek, içecek veya her ikisinden de kaçınma eylemidir. Mutlak oruç ise, tüm yiyecek ve sıvılardan; genellikle önceden belirlenmiş bir veya birkaç gün kaçınma olarak tanımlanır. Diğer oruçlar, belli yiyecekler veya maddeleri sınırlayarak kısmen kısıtlayıcı olabilir. Oruç eylemi, yiyeceğin dışında cinsel ilişki ve diğer aktiviteleri de engelleyicidir.

Güne Sağlıklı Başlamanız İçin Altın Değerinde 4 Öneri Özet Bilgiler

 • Altın fiyatları güne yükselişle başladı ! Çeyrek altın ne kadar?  Spor sadece fiziksel görünüme katkı sağlamakla kalmıyor, sağlıklı ve zinde bir yaşamın kapılarını da açıyor.
 • sagligimicin Administrator Yetkili Kişi. Yeni Yıla Daha Sağlıklı Başlamak İçin 4 Altın Öneri .  Bir süre sonra da sadece göğüs nefesi ile yetersiz nefes almaya başlarlar .
 • Sağlıklı ve formda kalmak istiyorsanız işte size beslenme ve günlük yaşam ritüelinizi değiştirecek birkaç öneri   Her güne başladığınızda kendinizi daha sağlıklı , daha
 • Sağlıklı ve formda kalmak istiyorsanız işte size beslenme ve günlük yaşam ritüelinizi değiştirecek birkaç öneri   İşte sağlıklı ve formda kalmanın tüyoları
 • Konu, ' Sağlıklı Yaşam Rehberi' kısmında sagligimicin tarafından paylaşıldı.  Yeni Yıla Daha Sağlıklı Başlamak İçin Öneriler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki
 • Sağlıklı yaşam için altın öneriler . Sağlık Haberleri 07 Haziran 2016 admin 0.  Diyetisyen Gültaç Dayı, yeterli ve dengeli beslenme ile sağlıklı hayat önerilerinde bulundu.
 • Sağlıklı bir yaşam için gerekli olan 5 altın formülden bahsedeceğiz bu yazımızda.  ve uzun bir süre sonunda vücut için güne zinde başlamanın ana formülüdür iyi bir kahvaltı.
 • Daha sağlıklı ve fit bir görünümde olmak hepimizin hayali. Ama her işin olduğu gibi bunun da altın kuralları var. 1 Her gün mutlaka 2 3
 • Uzmanların aşağıdaki önerilerini mutlaka dikkate alınız. İşte sağlıklı yaşama tavsiyesi  Güne iki bardak su içerek başlayıp , gün boyunca 2 2,5 litre su tüketmeye çalışınız.
 • Dünyaca Ünlü Pisa Kulesi Hakkında İlginç Bilgiler. Çalışma Hayatına Yeni Başlayacaklar için Altın Değerinde 8 Öneri . Sevgililer Günü için 8 Romantik Plan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir