Gün İçinde Çalışırken Bilgisayarda Oynayabileceğiniz En İyi Oyunlar

Bilgisayardaki en iyi oyunlar! İş hayatının stresi ve yoğunluğu bazen bütün enerjinizi düşürebiliyor. İşte öyle durumlarda biraz mola vermek ve afa dağıtmak en güzeli. Biz de sizin için gün içinde çalışırken oynayabileceğiniz en güzel bilgisayar oyunlarını listeledik. Şimdiden iyi eğlenceler!

Solitaire


Gündeme kısa bir mola! Dünyanın en çok oynanan oyunu Solitaire’i en son çıkan, en gelişmiş versiyonu ile deneyimleyin. Yaklaşık 20 yıllık geçmişi olan bu oyunla o eski yılları tekrar hatırlayabilir ve ofiste kaçamaklarınıza devam edebilirsiniz.

Mahjong


Mahjong 1920’lerde popülerlik kazanmış, 19. Yüzyılın ortalarına uzanan, antik Çin kökenli bir oyundur. İsim kabaca “geveze serçe” olarak tercüme edilebilir ve ciddi bir oyun sırasında çıkan taşların tıkırtı sesini kasteder. Birçok kâğıt oyunu gibi Mahjong beceri ve şansın birleşimidir ve günümüzde dünyanın her yerinde iyi vakit geçirmek isteyenler arasında popülerdir. Taşlar belli bir şekle göre dizilmiştir. Aynı taşlar eşleştirilir. Fakat eşleştirilebilmesi için bu taşların, aynı hizadaki başka taşlar tarafından kapatılmaması gerekir. İyi eğlenceler

Penaltı Oyunu


Perfect Kick’te yapay zekaya karşı değil tamamen gerçek bir oyuncuya karşı penaltı çekiştiğinizden eğlence dozu oldukça yüksek bir oyun. Çok üstün grafikler sunmasa da boş zamanınızda oynadığınız süre boyunca eğlenceli dakikalar yaşayabileceğiniz oyunda hem kaleci hem de oyuncu olarak ter döküyorsunuz. Sahaya çıkmadan önce giyeceğiniz formayı, eldiveni, ayakkabıyı ve topunuzu ayarlayabiliyorsunuz. Hazır olduğunuzu düşündüğünüzde oyuna giriyor ve penaltı atma yeteneğinizi gösteriyorsunuz.

Candy Crush Jelly


Candy Crush Jelly Saga, her yaştan oyuncusu bulunan dünya genelinde popüler şeker oyunu Candy Crush’ın yeni karakterler eklenmiş ve daha da renklendirilmiş sürümü olarak karşımıza çıkıyor. Seri haline gelen bulmaca oyununun yenisinde her tarafın jöle ile kaplandığı sevimli şeker canavarlarının yaşadığı bir yerde gözümüzü açıyoruz. 100’den fazla jöleli bölümün bulunduğu oyunda aynı şekerleri basitçe eşleştirmenin dışında da şeyler yapıyoruz. Bölüm sonlarında şeker canavarlarına karşı oynuyor, jöleyi sür ve puffer’ları kurtarma gibi eğlenceli, vaktin nasıl geçtiğini bizlere unutturan modları oynuyoruz.

Tavla


5 farklı zorluk seviyesiyle her seviyede oyuncu için eğlenceli ve zorlayıcı bir tavla deneyimi sunuluyor. Eğer tavlayı yeni öğreniyorsanız size yardımcı olabilecek oyun içi ipuçlarından da faydalanabilirsiniz. Oyun süresini seçin, kuralları belirleyin ve bu yetenek ve sağlam strateji gerektiren oyuna hemen başlayın, rakibinizi yenerek madalyaları toplayın!

Sanal Okey


Ücretsiz sunulan okey uygulaması ile farklı seviyelerdeki oyuncularla (Yeni başlayanlar, Acemiler, Ustalar, Şampiyonlar, Milyonerler, Milyarderler) okey oynamanız mümkün. Kendi seviyenize uygun odalara giriş yaparak veya kendiniz oda açarak tamamen gerçek oyuncularla okey oynamaya başlayabilir, oyunları kazanarak rütbenizi artırabilirsiniz. Facebook hesabınıza giriş yapmanızı gerektiren okey okuyununda sohbet özelliği de bulunmaktadır. Sohbet penceresini kullanarak diğer okeycilerle etkileşime geçebilir, çip transfer edebilir, engelleyebilir, şikayet bildiriminde bulabilirsiniz.

Mayın Tarlası


En ünlü klasik: Mayın Tarlası Gelişigüzel yerleştirilmiş mayınların bulunduğu bu tahtadaki tuşlara bir bir basarak hepsini açmam gerekiyor. Ancak mayınlara dikkat etmelisin. Bir tanesine denk gelirsen, hepsi patlar ve oyun sona erer. Bol şans!

Adam Asmaca


Adam asmaca oyununda bize çeşitli kelimeler sunuluyor ve bu kelimeleri tahmin etmemiz isteniyor. Oyunun başlangıç aşamasında kelimelerin sadece harf sayısını görebiliyoruz ve harfler gizli halde geliyor. Bize sunulan harf seçeneklerinden dilediğimizi tercih etmemiz isteniyor. Harf seçimimizi yaptıktan sonra eğer harf sorulan kelime içerisinde yer alıyorsa o harfin olduğu bölümler açılıyor. Fakat harfler kelime içerisinde yer almıyorsa adım adım bir adam asılmaya doğru yol alıyor. Bu nedenle kelimeleri en az harf seçimi yaparak doğru bir şekilde tahmin etmeli ve adamı asılmaktan kurtarmalıyız.

Yapboz


Yapboz seven oyuncular için hazırlanmış gündelik sıkıntılarınızı unutturacak ve boş vakitlerinizi keyifli hale getirmenize yardımcı olacak bir yapboz koleksiyonudur. Sürekli güncellenen özgün yapboz oyununda renkli resimler, yeni fırsatlar ve keyifli müzik ile eğlenceli dakikalar sizleri bekliyor. 5000’in üzerinde güzel ve yüksek tanımlı yapboz, sürekli güncellenen resim galerisi ve her gün yeni bir ücretsiz yapboz içeriği ile dikkat çeken Sihirli Yapbozlar oyunu, hem yeni başlayan hem de yapboz ustalarına hitap eden 4 farklı zorluk seviyesi ve usta yapbozcular için düşünülmüş dönüşlü mod seçeneği içeriyor. Aynı anda birden fazla yapboz üzerinde çalışabilir, tamamlama yüzdesini takip edebilirsiniz. Tamamladığınız yapbozları fotoğraf albümünüze aktarabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Kelime Oyunu


Kelime Oyunu yarışmasının birebir yansıtıldığı oyunda temel amacınız, size yöneltilen soruları en az kelime alarak en hızlı sürede yanıtlayarak ve en yüksek puanı elde etmek. Zorlandığınız sorularda sorunun yanındaki “Harf Lütfen” seçeneğini kullanarak ipucu almanız mümkün. Ancak her harf alışınızda o soru içi belirlenen puanın azaldığını unutmayın.

Var Mısın yok Musun?


Televizyondan severek izleyip beğendiğiniz, heyecanla takip ettiğiniz Var mısın Yok musun? oyununu artık bilgisayarınıza indirip oynayabilirsiniz. Küçük dosya boyutuyla bilgisayarınızı yormaz üstelikte kurulum gerektirmiyor.

Bol şans…

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir