Gribe Karşı Mutlaka Yemeniz Gereken 5 Yiyecek

Kış ve bahar mevsimlerinin kaçınılmaz hastalığı gribe karşı mutlaka yemeniz gereken 5 yiyecek, grip tedavisinde ne yemeliyim ve gribe ne iyi gelir gibi soruların cevabını merak ediyorsanız yazımızın devamını keisnlikle okumalısınız. İşte gribe iyi gelen yiyecekler…

Grip hastalığı tedavisinde pek çok yiyecek ve kürler kullanılabilir. Bahar ve kış aylarında çoğo kişinin kaçınılmaz olarak yakalandığı grip hastalığının tedavisinde bitkisel olarak pek çok şey yapılabilir. Meyvelerden çaylara pek çok şey gribe iyi gelen yiyecekler olarak bilinir.  İşte sizler için özel olarak hazırladığımız gribe karşı mutlaka tüketmeniz gereken yiyecekler ve faydaları…

Limon

 

C vitamini oranı oldukça yüksek olan limon, grip tedavisi denilince ilk akla gelen yiyeceklerden biridir. Taze sıkılmış limon tüketmek grip virüsünün etkisini azaltmasının yanı sıra aynı zamanda vücut direncinin de artmasına yardımcı olur. Aynı zamanda limonu çorbalarınıza da katarak hem lezzetli yemekler yemiş olursunuz hem de gripten korunmuş olursunuz.Grip öncesinde ve sonrasında mutlaka limon tüketmeniz doktorlar tarafından en çok tavsiye edilen besinlerden biridir.

Sarımsak

 

Sarımsak en kuvvetli doğal antibiyotiklerden biri olarak bilinir ve her türlü hastalığın tedavisinde aktif olarak kullanılır. İçinde bulunan maddeler sayesinde griple savaşmada en etkili yöntemlerden biri sarımsak tüketmektir. Günde 4 veya 5 tane sarımsak yutarak grip ve aynı zamanda pek çok hastalıktan korunabilirsiniz.

Zencefil

 

Zencefil; gribe karşı tüketilebilecek bir başka yiyecektir. Zencefil grip esnasında tıkanan solunum sisteminizin açılmasına ve nefes almanızı kolaylaştırmaya yardımcı olur. Zencefilli ve tarçınlı çay içerek grip esnasında ve gripten korunmada hem lezzetli hem de sağlıklı bir yol izlemiş olursunuz. Zencefil gripten korunmada en etkili yöntemlerden biridir.

Yeşil Çay

 

Zayıflatıcı özelliği ile bilinen yeşil çay aynı zamanda grip tedavisinde de kullanılır. Vücuttaki zehirin atılmasına yardımcı olarak bağışıklık sistemine destek veren zencefil, aynı zamanda vücudun zararlı toksinlerden arınmasına yardımcı olur.

Mantar

 

Mantar; gribe iyi gelen bir başka yiyecektir. İçerisinde bulunan selenyum ve beta glukan maddeleri gribe sebep olan virüslerin etkisini azaltarak sizlere yardımcı olur. Aynı zamanda da vücut direncinin artmasına yardımcı olur.

Gribe Karşı Mutlaka Yemeniz Gereken 5 Yiyecek

Grip, influenza veya enflüanza, viral bir hastalıktır. Sağlıklı insanlarda ortalama bir haftada geçmesine rağmen; vücut direncini düşüren kronik hastalığı olan kişilerde ve yaşlılarda pnömoni , meningoensefalit , gibi ölümle sonuçlanabilecek hastalıklara yol açabilir. Bu tür risk grubundaki kişilere “yüksek risk grubundaki kişiler” denir.

Grip virüsü Orthomyxoviridae familyasına mensup örtülü bir RNA virüsüdür. Virüsteki nükleik asit 8 tane negatif anlamlı RNA’dan oluşur. RNA’nın kopyalanmasında hata oranı yüksek olduğu için, virüs genomu sürekli değişim halindedir. Ayrıca, aynı hücreyi birden fazla virüsün enfekte etmesi durumunda viral RNA parçaları birbirleriyle karışıp yeni genetik kombinezonlar oluşturabilirler. Bu nedenlerden dolayı vücudun bir grip türüne karşı kazandığı bağışıklık ertesi yıl ortaya çıkan yeni bir salgına karşı genelde etkisiz olur.

Gribe Karşı Mutlaka Yemeniz Gereken 5 Yiyecek Özet Bilgiler

  • gribe karşı kesinlikle yemeniz ihtiyaç duyulan 5 yiyecek , grip tedavisinde ne yemeliyim ve gribe ne iyi gelir.  Gereken Gribe karşı Mutlaka Yemeniz Yiyecek 2016 10 14.
  • ve baş ağrısı) mutlaka hekime başvurmanız gerekir .  Günümüzde gribe karşı oldukça etkili bir kaç anti viral  beyaz pirinç ya da et suyu gibi basit yiyecekleri yemeyi deneyin.
  • Kış Aylarında Otobüs Seyahatiniz Sırasında Yanınızda Mutlaka Olması Gereken 5 Şey.  az 2 kere tüketilmesi önerilen yiyeceklerdir .  birçok hastalığa karşı koruyucu etki sağlar.
  • gerekir , mineral, vitamin açısından zengin olan, sebze, meyve ve diğer yemekler gribe iyi gelir.
  • Faydalı 5 Yiyecek Mevsim değişikleri ve kış mevsiminde ortaya çıkan gripten korunmak için yemeniz gereken çok önemli 5 .  Gribe karşı büyük etkisi olan bir diğer yiyecektir .
  • İşte gribal enfeksiyonlara karşı bağışıklık sistemini güçlü tutan yiyecekler   gribe yakalanma riski daha yüksek olduğu için bol bol C vitamini almanız gerekiyor .
  • Gribe iyi gelen yiyecekler yazısında grip için beslenme önerileri, gribe iyi gelen gıdalar ve neler yememeli sorunlarının cevaplarını bulabilirsiniz.
  • Hava ısısındaki ani değişiklikler ve okulların açılması grip salgını riskini de yükseltiyor.  kan hastalığı olan kişilerin mutlaka yaptırması gerekiyor .  Dişlere zarar veren 5 yiyecek .
  • 05 Temmuz 2013 15:29 41,466 kez görüntülendi. 2012 yılında yapılan bir araştırmaya göre, çilek yaşlılarda zihinsel gerilemeyi yavaşlatıyor ve kalp sorunlarına karşı koruyor.
  • GRİP .  Ayrıca kan pıhtılaşmasına karşı en etkin doğal yiyecek   çalıştırıcı ve rahatlatıcı etkileri sayesinde dehidratasyonu rahatsızlığı bulunanların mutlaka yemeleri gerekir .

Kış Aylarında Otobüs Seyahatiniz Sırasında Yanınızda Mutlaka Olması Gereken 5 Mutlaka Yemeniz Gereken 10 Yiyecek 26/10/2012  · Hergün Yemeniz Gereken 7 yiyecek Sağlıklı bir yaşama 5 Faydalı 5 Yiyecek

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir