Gözlüklü Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Gözlük kullanan kadınlar genellikle gözlüklerinden dolayı, arka planda kaldığını sandıkları göz makyajlarını ihmal ederler. Makyaj gözlük kadınlar için her zaman ön planda olmalıdır. Gözlük modeline göre gözlerini ya belirgin yada tam tersi çok ön planda olsun istemezler. Seçeceğiniz gözlük modeli, çerçevesi ve rengi çok önemlidir. Bakışlarınızın etkili olması için küçük tiyolar vererek püf noktaları anlatacağız.

Gözlüklü kadınlar nasıl makyaj yapmalı? sorunuza işte cevaplar;

Gözlük Çerçevesine Uygun Göz Makyajı


 

Seçeceğiniz gözlük çerçevesi çok önemlidir, çünkü yapacağınız göz makyajı rengi, çerçeve rengi seçiminize göre olacaktır. Uyumsuz bir makyaj gözlüğün sırıtması anlamına gelir.

Kaşlara Şekil Vermek


 

Gözlük çerçeveniz tamam ama kaşlarınıza uyanını bulamadıysanız, kendiniz çizip şekillendirmeyi denemelisiniz. Kaşlar yüzün çerçevesidir, 2 çerçeveli bir insan olarak, gözlük çerçevenize uygun bir kaş modeli bulmalı ve ona göre kaşlarınıza uygun şekli vermelisiniz.

Göz Altı Morlukları Varsa


 

Göz altı morluklarınız var ise bu konu baya sıkıntı yaşatacaktır, çünkü gözlük kullanan bayanların göz altı morlukları her zaman daha belirgin gözükmektedir. Bu yüzden mümkünse kapatıcı kullanmak çok işinize yarayacaktır.

Göz Farı Nasıl Olmalı?


 

Gümüş tonları ve simli farlardan uzak durmalı ayrıca krem farlar yerine pudra farlar tercih edilmelidir. Yumuşak tonlarda ki farlar güzel bir görüntü sağlayacaktır.

Eyeliner Kullanımı


 

Kalın çerçeveleriniz yok ise eyeliner hiç kullanmayın yada çok ince şekilde sürebilirsiniz. Gözlerinizi büyük gösterme niyetindeyseniz üzerine kalem çekebilirsiniz.

Allık Kullanımı


 

Gözlük kullanan bayanların kemik yapısı geri planda kaldığı için canlı renklerde allık kullanılmalı ve mümkün olduğunca kemik yapısı ön plana çıkarılmalıdır. Seçeceğiniz allık cildinizi ışıltılı da gösterecektir.

Kirpikleriniz


 

Kirpiklerinizi kıvırarak maskara kullanmanızı tavsiye ederiz. Eğer kirpikleriniz çok uzunsa gözlük camlarının kirlenmemesi açısından uzatıcı etkili maskara kullanmayınız.

Ruj


 

Gözlük çerçeve renginize göre, mor veya pembe tonlarında rujlar yani canlı renkler harika duracaktır. Rujunuzu genellikle çerçeve renginize zıt renkler tercih etmelisiniz. Açık ton çerçeveler için koyu tonlar çok hoş duracaktır.

Kozmetik, bir kimseyi daha çekici hale getirmek ya da görünüm sorunlarını gidermek için kullanılan ürünleri, uygulanan bakım ve tedavileri kapsayan bir kavram. Kozmetiğin bir alt alanı olan makyaj; ruj , maskara ve fondöten gibi yüzü ve çevresini güzelleştirmek veya farklı bir görünüm vermek için uygulanan kozmetik ürünleri ve işlemleri kapsar. Makyaj malzemeleri haricinde saç boyası, saç spreyi, saç jölesi, parfüm , banyo tuzu, vücut yağ ve kremleri gibi pek çok ürün kozmetik sınıfına girer.

  • 10. Makyaj Gözlüğü. Makeup Glasses olarak üretilen, gözlüklü kadınların makyaj yapmasını kolaylaştıran bu gözlük maalesef ülkemizde bulunmuyor.
  • Ana Sayfa Sağlık & Güzellik Gözlüklü Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı ?  genellikle gözlüklerinden dolayı, arka planda kaldığını sandıkları göz makyajlarını ihmal ederler.
  • Gözlüklü Kadınlar İçin Makyaj Önerileri.
  • O yüzden Gözlük yüzümün en önemli aksesuarı diyebiliriz.
  • Ara Sıra gözleri emin olsun diye makyajı abartır, ara sıra de nasıl olsa gözükmüyor diye hiç yapmazlar .
  • Gözlük kullanan kadınlar nasıl makyaj yapmalı ? Gözlük takıyorsanız bu makyaj önerileri sizin için ideal!  Göz kusurunuzu değerlendirip özenilen bir makyaja sahip olabilirsiniz.
  • ve makyaj uyumu nasil olmali, makyaj , moda > Gözlüklü Kadinlar Nasil Makyaj Yapmali .  BirLeydi Makyaj içeriğinden farklı makyaj çeşitlerini de öğrenebilirsiniz.
  • Örgü Saç Modelleri Son Moda Yapması Kolay.
  • belli olsun diye makyajı abartır, bazen de nasıl olsa gözükmüyor diye hiç yapmazlar .  Gözlük takan kadınlar genellikle kendilerine uygun makyajı bulmakta güçlük çekerler.