Göz Altı Morlukları Hangi Hastalıkların Habercisi?

Göz altı morlukları neden oluşur? Göz altı morlukları hangi hastalıkların habercisidir? Günlük hayatta yorgunluktandır diye düşündüğümüz ama bazen büyük problemlere yol açacak olan göz altı morlukları hakkında önemli tespitleri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

En sonda söyleyeceğimizi en başta söyleyelim… Göz altı morlukları önemli sağlık problemlerinin habercisi olabilir.

Sadece dış görünüş problemi olarak gördüğünüz göz altı morlukları aslında birçok hastalığın belirtileri sayılabilir.

 

Eğer göz altı morlukları bir diğer deyişle göz altı halkaları varsa bazı karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları yaşıyor olabilirsiniz.

Göz altı morlukları neden oluşuyor?

Karaciğer ve böbrek rahatsızlığından oluşabilen göz altı morluklarının oluşma sebeplerinin başında aşırı sigara tüketimi gelmektedir. Beraberinde uykusuzluk da göz altı morluklarının en önemli sebeplerindendir.

Göz Altı Morluklarından kurtulmanın Yöntemleri Neler?

Eğer yorgunluk ve uykusuzluk sebebi ile oluştuysa göz altı morluklarından kurtulmak için yapmanız gerekenler oldukça basit.

Erken yatın! Gece geç saatlere kadar uyanık kalmayın. Günde en az 7- 8 saat uyuyun.

Bilgisayar başında uzun süre kalmayın. Uzmanlar her 5 dakikada 1 dakika gözlerinizi dinlendirin, diyor.

Sabah uyanır uyanmaz bir bardak ılık su içmeniz de morluk oluşumunun önüne geçebilir. Unutmayın! Vücudumuzun en çok ihtiyacı olan şey su.

Her akşam önce salatalık dilimleri ardından da ılık çay damlatılmış pamukları 10-15 dakika kadar gözlerinizde bekletin. Bunu alışkanlık haline getirmek lazım.

En önemlisi de kırışık giderici krem ve bu özellikteki nemlendiricilerden uzak durun. Onun yerine jel kıvamında rahatlatıcı nemlendiriciler kullanın.

Son bir not… Eğer her şeye rağmen morluklar duruyorsa doktora başvurmayı unutmayın!

Gözaltı, suç şüphesi üzerine yakalanan kişinin, suçu işlediğine ilişkin emarelerin varlığı halinde, Cumhuriyet Savcısının kararıyla, soruşturmanın tamamlanması amacıyla, soruşturmanın yürütülmesi açısından zorunlu olması halinde kolluk tarafından belirli bir süre alıkonulması işlemidir.

Gözaltı, devletin kolluk kuvvetlerinin kişiyi yasal dayanakla geçici olarak alıkoymasıdır. Çoğu kez, gözaltına alınan kişi önce nezarethaneye götürülerek ifade verir, sonra da karşısına çıkarıldığı savcı salıverilmesi ya da mahkemeye sevki için istemde bulunur.

  • Göz altı morlukları önemli sağlık problemlerinin habercisi olabilir.  dış görünüş problemi olarak gördüğünüz göz altı morlukları aslında birçok hastalığın belirtileri sayılabilir.
  • Yüz güzelliğinde önemli işlevi olan gözler , özellikle kadınlar için, koyu renkli halkalar nedeniyle, güzelliğe düşülen gölge gibi algılanabiliyor.
  • Gözaltı morlukları , yapısal olabildiği gibi bazı.  Dr. Arda Eminza, göz altı morluklarının demir eksikliği ve karaciğer hastalıklarının belirtisi olabileceğini söyledi.
  • Göz altı morlukları neden meydana gelir? Neler göz altında morluklar oluşturur?  Yani, gözaltı morlukları , yapısal olabildiği gibi bazı hastalıkların da belirtisini oluşturabilir.
  • Göz altı morlukları hangi hastalığın habercisi .  ve akciğerde alerji durumu varsa tedavi edilmesi ve kontrol altına alınması durumunda göz altı morluklarında azalma görünür.
  • habercisi Gözaltı morlukları , yapısal olabildiği gibi bazı hastalıkların da belirtisini oluşturabilir.  dokulara yeterli oksijen ulaşamadığı için göz altı derisi mor görünebilir.
  • Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr.
  • Göz altı morlukları neden ve niçin oluşur. Gözaltı morlukları hangi hastalıkların habercisi .  Ancak Göz Hastalıkları Uzmanı Op.
  • Göz altı morlukları kansızlık, demir eksikliği ve karaciğer hastalıklarının belirtisi olabilir. Morluklar , aynı zamanda aşırı yorgunluk, uykusuzluk durumunda da ortaya çıkabilir.
  • Peşin Fiyatına 4 Taksitle Satın Al.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir