Google’dan 3 yeni SEO güncellemesi geldi – Seo Nedir?

SEO nedir? nasıl yapılır? sorusu üzerinden tam 7 yıl geçti. 2016’ya geldiğimizde baktık ki Panda, Penguen, gibi Çin takvimini andıran birçok güncelleme kimi siteyi Google’da üst sıralara çıkarırken bazı siteleri de tahtından etti.

Tüm bu algoritma güncellemelerine bir de Rankbrain dediğimiz yeni bir yapay zeka ürünü algoritma girdi. Artık SEO çalışmalarının birkaç kriterden çıkarak insan beynini çözmeye çalışacak noktalara ulaşması demek olacak gibi.

Tabii güncelleme ve algoritmalar sadece basit kurallar zinciri değil. İşin içinde kullanıcılar var. Siz olsaydınız? Ne isterdiniz? Hangi bilgi, site ya da dil sizi mutlu ediyor? gibi soruların cevaplandığı uzun beyin fırtınasından sonra çıkan sonuçlar filtreleniyor. Mobil uyumluluk, reklam yerleşimi ve site hızı da bu noktada halen yol alınması gereken bir konu. Kısacası; SEO, Marketing ve Sosyal Medya iç içe çoktan girdi. Bir frekansın başka bir dildeki frekans çözücü makinede anlamlı veri haline getirme nasıl bir şeydir düşünün…

Gelelim yeni SEO algoritması güncellemelerine (28.03.2016)

SERP (Search Engine Result Page)

SERP’de, yani arama sonuçları sayfasında ürün, mekan ve marka aramalarında daha fazla reklam gösterimi olmayacak.

Mobil uyumluluk için AMP

AMP, yani mobil uyumluluk dediğimiz telefonlarda sayfaların hızlandırılması projesine uygun siteler. Ki bu önümüzdeki dönemde yeni şeylerin başlangıcı olacak gibi.

Bu da gösteriyor ki AMP, mobil içeriğin geleceği olacak. Henüz siteniz AMP uyumlu değilse bir an önce çalışmaya başlasanız iyi olur.

Google Bilgi Grafiği

Arama sonuçlarında ilişkili bilgi grafiği sunacak olan Google  verilerin sağlıklı ve doğru çıkması konusunda RankBrain ile sona gelmiş görünüyor. Bilgi grafiklerinde neler var?

Bilgi Grafiği kartı bir kişi, ürün ya da kurumu temsil ederse Google, “bu kartta değişiklikler talep edebilirsiniz ve resmi temsilcisi olabilirsiniz” diyor. Google’da oturum açarak yayınlanan bilgi kartının sahipliği talebinde bulunabilir ve üstlenebilirsiniz. Devamını oku.

Flash reklamların sonu

Tüm flash reklamlar HTML 5 olarak sunulacak. 30 Haziran itibariyle Doubleclick ve Adwords’de reklamlar artık tamamen HTML 5 oluyor.

Unutmadan!

Google Analytics 360 Suit ile Google kurumsal firmaların ihtiyaçlarına uygun çözümler sunacak projesini hayata geçirdi. Beta aşamasında olmasına rağmen incelemenizi öneriyoruz.

Arama motoru optimizasyonu, amacı web sitelerinin, arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek hedeflenen aramalarda yükseltilmesidir. İngilizcede ve Türkçede kısaca SEO olarak ifade edilmektedir. Bununla birlikte arama motorları, arama sonuçlarını listelerken algoritmik bir yapı kullanmaktadır. Bu nedenle web geliştiricileri; yazmış oldukları sayfaları bu ayrıntıya dikkat ederek oluştururlar. İnternetin ekonomik anlamdaki gücünün artması neticesinde hızla yaygınlaşmaya başlamıştır.

 • Ana Sayfa Teknoloji Google ’ dan 3 yeni SEO güncellemesi geldi Seo Nedir ?  Kısacası; SEO , Marketing ve Sosyal Medya iç içe çoktan girdi.
 • Google seo nedir ? Seo ; İngilizce Search Engine Optimization kelimelerin baş harflerinden oluşan seo , arama motoru iyileştirmesinin kısaltması olarak kullanılmaktadır.
 • SEO nedir sorusunun cevabı bulacağınız detaylı bir yazı hazırladık.  Yani SEO nedir , neden gereklidir?  Seo nedir diye Google da bir arama yaptim ve karsima siz ciktiniz.
 • Resmi olarak Google tarafından henüz açıklanmayan güncellemeyi google developers.  Kurumsal SEO Danışmanlığı. [email protected] . 0422 3237447. Toggle navigation.
 • Bağcılar Google Seo Firması, Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?  Google Seo Nasıl Yapılır? diye sorulan bir soruda cevaplarınızı bulacaksınız.
 • SEO nedir , SEO nasıl yapılır? yazan [SEF] SEO » 20 Kas 2012 03:41.  Search Engine Hidden: Bu terim gizli arama motoru optimizasyon manasına geliyor .
 • Bir resmin boyutu düşürmek, resmin kalitesi bozmak anlama gelirdi .  Google Korsan Güncellemesi . 2014 için Yeni Seo Teknikleri.
 • Buradasınız: Blog » SEO » SEO ’da neler değişiyor? | Yeni SEO Teknikleri.  Gelen Google Penguen güncellemesi ile adult ve spam sitelerde ciddi bir değişim oldu.
 • Google Lokal SEO Güncellemesi .  Panda 4.2 Güncellemesi . By Stratejik SEO .  Google ’ın 25 Nisan 2015 tarihli mobil güncellemesi ile web sitelerine yenilik geldi .
 • bir ay sonra Google yeni bir Panda güncellemesi sundu.  eden bir güncellemeyle , yerel SEO dünyasında deprem yarattı.
 • Kurumsal SEO Danışmanlığı ile satışlarınızı arttırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir