Google Zirveyi Bırakmıyor!

Dünyanın teknoloji devi Google, ABD’nin en iyi işverenlerinin belirlendiği Fortune’s 100 listesinde yeniden 1. sırada. Daha önce 6 defa bu listede 1. olan teknoloji devi Google, bu sefer de 7. kez liderlik koltuğuna oturarak adeta rakiplerine gözdağı verdi.

ABD’nin en iyi işverenlerinin belirlendiği Fortune’s 100 listesinde zirveyi yine Google aldı. Great Place to Work Enstitüsü’nün yaptığı açıklamada, araştırmalara dayanarak yapılan oylama sonucunda Google 7. kez liderlik koltuğuna oturdu.

Şirket çalışanlarıyla yapılan Trust Index Anketi, Culture Audit İşyeri Kültürü Analizi ve insan kaynakları uygulamalarının tamamının değerlendirildiği bu kulvardan En İyi 100 İşveren Listesinin birinci sırasına 7’nci defa Google yerleşti. Google’ın bu populer listeye 10’uncu girişi oldu.

Fortune’s 100 listesinde öne çıkan sektörler ise profesyonel hizmetler ve finans ve sigorta, danışmanlık ile bilgi teknolojileri (IT) oldu. Bu sektörler arasından danışmanlık kapsamında Boston Consulting Group, Deloitte ve Plante & Moran gibi şirketlerin olduğu 20 firma girdi.

Finans ve sigorta sektöründen ise Goldman Sachs, Quicken Loans ve Allianz Life Insurance gibi 18 firma ile ikinci en çok “en iyi işveren”e sahip sektör olarak tarihe geçti. Son olarak üçüncü sırada yer alan IT sektöründen ise, SAS Institute, Autodesk ve GoDaddy gibi 12 firma listeye girmeye hak kazanarak kendilerini bir kez daha kanıtladılar.

Geçen yıl bazı isimler listeye giremese de bu yıl içerisindeki başarıları ve tutarlı izlenimleriyle tekrardan listeye dahil olmaları dikkatlerden kaçmadı. İçlerinde Türkiye’den de tanıdığımız Hilton Hotels, Go Daddy ve IKEA U.S gibi şirketler yer alıyor.

Tags:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir