Google Street View Türkiye nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Streetview Türkiye özellikleri nedir? Faydaları ve zararları nelerdir?

Google ile Türkiye’yi cadde cadde ve sokak sokak 3D olarak gezme imkanı olsa iyi olurdu diyenler hayli fazladır.

Arama motor devi Google’ın dünya çapında birçok ülkede kullanımda olan servisi Street View Türkiye’de de aktif oldu. Google’ın özel bir duyuru yapmadan kullanıma sunduğu yeni özellik sayesinde Türkiye’nin birçok ilinde sokaklarda interaktif bir şekilde gezilebiliyor.

Google’ın özel ekipmanlara sahip otomobil ya da bir kullanıcının sırtına takılan özel bir kamera sistemi ile hazırlanan görüntüler arasında İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir gibi şehirlerden bölümler yer alıyor.

Bilgisayarda Google’ın Haritalar servisi üzerinden ulaşılabilen Street View, mobil cihazlarda ayrı bir uygulama olarak yer alıyor. Görüntülerin tamamında insan yüzleri, araç plakaları ve telefon numaraları gibi kişisel bilgiler gizleniyor.

Tepki çekmişti

Google’ın Street View uygulaması dünyanın bazı ülkelerinde tepki çekmiş, bazı yerleşim merkezlerinde görüntü alan araçlar taşlanmış ya da bölgeye sokulmamıştı. Geçtiğimiz yıllarda Google’ın görüntüleme araçlarının geçtiği yerlerdeki şifresiz kablosuz ağlara girdiği ortaya çıkmış, firma bu durumun teknik bir hatadan kaynaklandığını açıklamıştı.

Google Street View was first introduced in the United States on May 25, 2007, and until November 26, 2008, featured camera icon markers, each representing at least one major city or area , and usually the other nearby cities, towns, suburbs, and parks. Many areas that had coverage were represented by icons.

  • Google ’ın sevilen uygulamalarından “ Street View ” yani “ Sokak görünümü ” hizmeti, en sonunda Türkiye ’deki kullanıcılara sunuldu.
  • Google Haritalar'da uzun süredir sabırsızlıkla beklediğimiz Sokak Görünümü ( Street View ) özelliği nihayet Türkiye ’ye de geldi.
  • Google Street View , Türkçe adıyla Sokak Görünümü , haritaları 360 derecelik açıyla gezinmenizi sağlayan bir servistir.  Öncelikle servisi nasıl kullanacağımıza değinelim.
  • Nasıl Kullanılır ? Haber Osman Güven  Arama motor devi Google ’ın dünya çapında birçok ülkede kullanımda olan servisi Street View Türkiye ’de de aktif oldu.
  • Google Street View Nedir ? Nasıl Kullanılır ? ( Türkiye 'de Yeni).
  • Ana Sayfa Teknoloji Google Street View Türkiye nedir ? Nasıl kullanılır .
  • Google Street View 'u kullanabilmek için bilgisayarınıza herhangi bir program yüklemeniz gerekmiyor.  Bu alanlar detaylı Street View görüntülerine ulaşabileceğinizi gösteriyor.
  • Street View yani Sokak görünümü hizmeti, en sonunda Türkiye ' deki kullanıcılara sunuldu. Peki Google Street View nedir ve nasıl kullanılır ? Sizler için derledik.
  • Nasıl Kullanılır ? ( Türkiye 'de Yeni).  Google Street View Kullanın ; bc.vc/nrYlE9 ( 5sn bekle reklamı geç ).

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir