Google Şimdi de Hastalıklarımızı Teşhis Edecek!

Her şeyi bilen Google amca şimdi de Doktor olacak. İnternet devi Google yeni özelliği ile hastalara teşhis koyacak.

Google internetteki sağlık odaklı bilgi kirliliğinin önüne geçmek için harekete geçti.

ABD merkezli teknoloji devinin Google Blog üzerinden yaptığı açıklamaya göre, kullanıcıların sağlık alanında internet üzerinden daha doğruluk payı olan derinlemesine araştırmalar yapmalarını sağlamak için düğmeye bastı.

Harvard Tıp Okulu ve Mayo Clinic uzmanlarından oluşan bir ekiple çalışacak olan Google, yeni projesi hayata geçtiği zaman hastalığın detaylarını bu uzmanların danışmanlığında kullanıcılarına sunacak.

Sağlık alanında internetteki bilgi kirliliğinin de önüne geçmeyi hedefleyen şirket, kullanıcıları tarafından yapılan sağlık aramalarından öne çıkarılanların daha kolay ulaşılmasına izin verecek.  Başka bir deyişle bu sistem sayesinde kullanıcılardan gelen referanslar ile zararlı bilgi içeren sonuçlar aramalarda arka sıralarda kalacak.

Google , İnternet araması , çevrim içi bilgi dağıtımı , reklam teknolojileri ve arama motorları için yatırımlar yapan çok uluslu Amerikan anonim şirketidir. İnternet tabanlı hizmet ve ürünler geliştirir, ek olarak bunlara ev sahipliği yapar. Kârının büyük kısmını AdWords programı aracılığıyla reklamlardan elde etmektedir. Şirket, Larry Page ve Sergey Brin tarafından, Stanford Üniversitesi ‘nde doktora öğrencisi oldukları sırada kurulmuştur. İkili, sık sık “Google Guys” olarak anılmaktadır.

Google, ilk olarak, 4 Eylül 1998 tarihinde özel bir şirket olarak kuruldu ve 19 Ağustos 2004 tarihinde halka arz edildi. Halka arzın gerçekleştiği dönemde, Larry Page, Sergey Brin ve Eric Schmidt , takip eden yirmi yıl boyunca, yani 2024 yılına kadar Google’da birlikte çalışmak üzere anlaştılar. Kuruluşundan bu yana misyonu “dünyadaki bilgiyi organize etmek ve bunu evrensel olarak erişilebilir ve kullanılabilir hale getirmektir. Gayri resmi sloganı ise, Google mühendisi Amit Patel tarafından bulunan ve Paul Buchheit tarafından desteklenen ” Don’t be evil ” dır. 2006 yılında, halen şirket merkezi konumunda olan Mountain View , California ‘ya taşınmıştır.

Google’ın dünya çapında veri merkezlerinde bir milyondan fazla sunucuda çalıştığı, bir milyardan fazla arama isteğini işlediği ve kullanıcıları tarafından oluşturulan verinin gün başına yirmi dört petabayt olduğu tahmin edilmektedir. Kuruluşundan bugüne dek gerçekleşen büyüme hızı, şirketin temel web arama motorunun ötesinde ürünler, satın almalar ve ortaklıklar zincirinin meydana gelmesini sağladı. Şirket, Orkut , Google Buzz ve Google+ gibi sosyal ağ araçları ile elektronik posta hizmeti Gmail servisi gibi çevirmiçi verimlilik yazılımları sunmakta, ek olarak, web tarayıcısı Google Chrome , fotoğraf görüntüleme ve düzenleme yazılımı Picasa ve anlık mesajlaşma Google Talk gibi uygulamalarla masaüstüne kadar uzanmaktadır. Bunlar dışında, Android mobil işletim sistemi gelişimine öncülük yapmıştır. Cr-48 ana işletim sistemi olarak da bilinen yeni Google Chrome OS ,15 Haziran 2011 tarihinden beri, Samsung 5 Serisi ve Acer AC700 gibi ticari Chromebook ‘larda kullanılmaktadır.

Alexa , internette en çok ziyaret edilen web sitesi olarak ABD odaklı “google.com”‘u listelemektedir, YouTube , Blogger , Orkut gibi Google’a ait diğer siteler ve çok sayıda uluslararası Google sitesi ise en çok ziyaret edilen siteler arasında ilk yüz içinde yer almaktadır. Ek olarak şirket, BrandZ marka değeri veritabanı listesinde ikinci sırada yer almaktadır. Buna karşın Google, gizlilik, telif hakkı ve sansür gibi konularda eleştiriler almaktadır.

  • Ana Sayfa Sağlık & Güzellik Google Şimdi de Hastalıklarımızı Teşhis Edecek !  Google internetteki sağlık odaklı bilgi kirliliğinin önüne geçmek için harekete geçti.
  • Google 'dan Hastalık Teşhisi Koymak. Ezgi Özkurt 16.08.2016.  Merak edilecek bir şey yok, test sonuçları, her şey temiz. Ama bundan tatmin olmuyor.
  • Tıbbi teşhislerin çoğunu makinelere yaptırma fikri yeni değil. Pek çok tıbbi teşhis için teknolojinin farklı formlarına güveniyoruz.
  • Archive Pages Design$type=blogging. Google Hastalığı Teşhis Edebilecek !  Google hastalık belirtilerinize göre hastalığınızı teşhis edebilecek .
  • Google Hastlıkları Teşhis Edecek ! Şüphesiz her zaman karşımıza yeni oluşumlar ile çıkan google bu seferde sağlık alanında bir hizmet vereceğini duyurdu.
  • Google 'ın 2014 yılında satın aldığı yapay zeka çalışmaları yapan DeepMind, şimdi de göz taramaları üzerinden vücuttaki hastalıkları teşhis edecek .
  • Google hastalık teşhisi koyacak.  Google ’ın bu uğurda Harvard Tıp Okulu ve Mayo Clinic uzmanlarında oluşan bir ekiple çalıştığı ifade ediliyor .
  • Google , kullanıcıların internet içerisinde bilgi kirliliğine maruz kalmamaları için hastalıkların teşhisi konusundaki çözümünü açıkladı. Detaylar haberimizde.
  • alanını bilim, teknoloji, sağlık, otomobil gibi birçok bölüme kaydıran Google , şimdi de kalp krizi ve kanser gibi ciddi sağlık sorunlarını erken teşhis edecek bir bileklik geliştiriyor.
  • Google şimdi de kanser hastalığı için kolları sıvadı.  Google 'ın bu çalışması sonrası kanser hastalıkları çok daha erken teşhis edilecek .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir