Google Karl Landsteiner’ı Unutmadı! Karl Landsteiner Doodle oldu!

Karl Landsteiner kimdir? Tıp alanında önemli çalışmalara imza atan Karl Landsteiner 148. Doğum gününde doodle oldu. Peki Google tarafından Doodle olarak yayınlananan Karl Landsteiner kimdir?

Google bugün Karl Landsteiner’ı Doodle yaptı. Bugün Karl Landsteiner’in 148. Doğum Günü… Yani Karl Landsteiner doğum gününde Google’ın anasayfasını süsledi.

 

Peki Karl Landsteiner kimdir?

 

Avusturya Kökenli olan doktor Karl Landsteiner, Tıp Dünyası için oldukça önemlidir.  Karl Landsteiner, tıp alanında çok önemli çalışmalara imza atmış bir bilimadamı. Karl Landsteiner insanlık tarihi için çok önemli bir çalışmaya imza atmıştır. Landsteiner, kan gruplarının bulunmasını sağladı ve bu sayede kan nakli tıpta basit bir işlem haline gelmiştir.

Landsteiner’in çalışmaları adli tıbbın gelişmesine de önemli katkılarda bulundu; babalık ve cinayet davalarında kan gruplarının güvenilir birer kanıt olarak kullanılmasını sağladı.

Karl Landsteiner başlıca kan gruplarını bulması ve kan naklinin tıpta basit bir işlem haline gelmesini sağlayan ABO kan grupları sistemini geliştirmesiyle 1930 Nobel Fizyoloji veya Tıp Ödülü’nü almıştır. Karl Landsteiner 1898-1908 arasında Viyana Patoloji Enstitüsü’nde araştırmacı olarak çalışırken insanlarda kanın yapısındaki farklılıkları bularak, uygun olmayan kan nakillerinin tehlikelerini de ortaya çıkardı.

ABD’li immünoloh ve patalog olarak çalışmalarda bulunan Karl Landsteiner’e tıp duayeni deniyor. Kan gruplarını bulan tıp doktoru, kan naklinin tıpta basit bir işlem haline gelmesi ve ABO kan grupları geliştirmiştir. 1930 yıında Nobel Fizyoloji haberdan ödülünü aldı. 14 Haziran 1868 yılında Viyana’da doğan ve 26 Haziran 1943 yılında New York vefat eden News York hastanesinde yasa boğulmuştu. Leopoldine Helene Wlasto ile 1916 yılında evlenen doktor, Viyana Üniversitesi bitirmiştir. Lasker DeBakey ve Klinik Araştırma ödüllerini aldı.

  • Doğum gününde doodle oldu . Peki Google tarafından Doodle olarak yayınlananan Karl Landsteiner kimdir? Google bugün Karl Landsteiner ’ ı Doodle yaptı.
  • Karl Landsteiner 148. Doğum gününde unutulmadı . Tıp alanında önemli başarılara adım atan Karl Landsteiner , Google tarafından Doodle olarak yayınlandı.
  • Karl Landsteiner doğum gününde Google tarafından unutulmadı . Karl Landsteiner Doodle ' ı ile karşılaşanlar kim olduğunu merak etti. GİRİŞ14.06.2016 01:27.
  • Google Karl Landsteiner hakkında Doodle yaparak yayınladı.  Google ekibi de bu değerli Bilim İnsanı'nı unutmayarak 14 Haziran tarihinde Doodle yapmış oldu.
  • Karl Landsteiner doğum gününde Google tarafından unutulmadı .  Karl Landsteiner Doodle ' ı ile karşılaşanlar kim olduğunu merak etti.
  • Karl Landsteiner Google tarafından unutulmadı . Bilim dünyası için önemli katkılarda bulunan Karl Landsteiner 'a özel Doodle hazırlandı.
  • 14 Haziran 2016, 11:01 1 Görüntülenme. Karl Landsteiner bugün Google tarafından Doodle yapıldı.  Karl Landsteiner çalışmaları ile adından hala sıkça söz ettirmektedir.
  • Ve Google bugün kendisini Doodle yaptı. Kan gruplarını bulan,nobel fizyoloji ve tıp.  Bugün 148. doğum günü olan Karl Landsteiner Avusturalyalı ünlü bir hekimdi.
  • Google , ABO kan grupları sistemini geliştirmesiyle 1930 Nobel Fizyoloji veya Tıp Ödülü'nü alan immünolog ve patolog Karl Landsteiner için özel logo hazırladı.

Tags:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir