Gizli SEO Teknikleri-2 (Kodlama)

Bir web sitesi geliştirmek için kullanılan teknikler son derece önemlidir. Bu da sitenin SEO kalitesini etkiler. Bu yüzden kendinize şu soruları sorun ve doğru her şeyi yaptığınızdan emin olun. Kodlama ile ilgili ne tür teknik çalışmalar yapmanız gerektiğini gösteren sorular ile ilerleyelim.

1- Web sitemin kodlaması doğru mu? URL Rewrite, Robots.txt, Site haritası düzenlendi mi?

2- Tüm tarayıcılarda düzgün görünüyor mu? Mobil versiyonum hazır mı?

3- Sitemin arama motorları tarafından indekslenmesini etkileyebilecek hiçbir kırık link olmadığından emin miyim?

4- Gereksiz yere sayfalarda Flash, Silverlight JavaScript / AJAX, Java uygulamaları, çerçeveler vb kullanıyor musunuz? Bu da sitenize erişimi engelliyor mu?

5- Menüler, kategoriler ve öne çıkarmak istediğim sayfalara erişim kolay mı? İsteyen her istediği bilgiye hemen ulaşabiliyor mu?

6- Sitenizi arama motorları için değil kullanıcılar için mi yaptınız?

7- SEO Crawl kalitesi için taranmak üzere kolay bir sistemde mi?

8- Meta etiketleri ve meta description içeren sayfa kaynaklarınız doğru bilgi içeriyor mu?

9- Yinelenen içeriklerde 301 yönlendirmelerim var mı?

10 – Rel=”canonical” etiketi ile çoklu sayfaları ana sayfaya bağladım mı?

11- Birden fazla sayfaya gereksiz HTTP yönlendirme yapmadığımdan, aynı sayfadan gereksiz yere fazla sayfalar üretmediğimden emin miyim?

12- Web sitesinin açılış hızını düzenledim mi? Site açılışını hızlandırmak için cache, gzip, css sıkıştırma, js optimizer çalışması yaptım mı?

13- Gizli metin veya gizli trafik elde etmek için black hat seo yollarına başvuruyor muyum?

Eğer yukarıdaki çalışmayı yaptıysanız kodlama konusunda ince bir noktaya da dikkat etmenizde fayda var. Sitenize son halini verdikten sonra Web SEO Analizi araçları ile denetleme yapmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Son olarak, kullanıcı davranışlarını takip ederek verimli sayfa, içerik veya kategorileri öne çıkarın. Kullanışlılık bir web sitesinin olmazsa olmazıdır.

Gizli SEO Teknikleri-2 (Kodlama)

Arama motoru optimizasyonu, amacı web sitelerinin, arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek hedeflenen aramalarda yükseltilmesidir. İngilizcede ve Türkçede kısaca SEO olarak ifade edilmektedir. Bununla birlikte arama motorları, arama sonuçlarını listelerken algoritmik bir yapı kullanmaktadır. Bu nedenle web geliştiricileri; yazmış oldukları sayfaları bu ayrıntıya dikkat ederek oluştururlar. İnternetin ekonomik anlamdaki gücünün artması neticesinde hızla yaygınlaşmaya başlamıştır.

Gizli Seo Teknikleri-2 (Kodlama) Özet Bilgiler

 • Gizli SEO Teknikleri 2 ( Kodlama ). Haber Hasan İslamoğulları  1 Web sitemin kodlaması doğru mu? URL Rewrite, Robots.
 • Bir web sitesi geliştirmek için kullanılan teknikler son derece önemlidir. Bu da sitenin SEO kalitesini etkiler.
 • Ama SEO bakımınan temel özellikleri tamamladığınızdan emin misiniz?  Bir sonraki yazıda site kodlama optimizasyonu hakkında bilgiler vereceğiz.
 • Gizli SEO Teknikleri 2 ( Kodlama ) haberpad / gizli seo teknikleri 2 kodlama /.
 • Gizli SEO Teknikleri 2 ( Kodlama ) haberpad / gizli seo teknikleri 2 kodlama /.
 • Seo kullanımı nasıl olmalıdır , Seo çalışması nasıl olmalıdır , Seo teknikleri ile ilgili seo makaleleri içeren Seo Blogudur.  Webmaster. Kodlama . Script.
 • Uzun zamandır fırsat bulamadığım için makale yazmıyordum. Bugun fırsat bularak sizlere seo uyumlu kodlama yani seo uyumlu website kodlamasını okuduğum bir site.
 • en kısa sürede oluşturulması için stil dosyaların boyutu kodlama yapısı ile minimuma indirilmelidir.  Cevap Yazın. E posta hesabınız yayımlanmayacak. SEO Hocası.
 • Web sitenizin içeriği kadar onu kodlama yönteminiz de, arama motoru optimizasyonunun başarısını önemli ölçüde etkiler.
 • Samsung firmasının Galaxy modelleri için gizli bir menünün var olduğu keşfedildi. Menüde telefonun donanım durumu, teknik servis özellikleri ve birçok detaylı ayar mevcut.
 • Kurumsal SEO Danışmanlığı ile satışlarınızı arttırın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir