Gelmiş Geçmiş En İyi Basketbol Oyuncuları

Tüm Zamanların en iyi ve en efsane basketbolcularını sizler için listeledik

1.Michael Jordan


 

Michael Jeffrey Jordan, baş harfleri MJ tarafından da bilinir ve Amerikalı bir emekli profesyonel basketbol oyuncusudur. Dünyanın gördüğü ve göreceği en iyi Basketbol oyuncusudur.17 Şubat 1963 doğumlu emekli basketbol oyuncusudur ve şuan aktif bir iş adamıdır. Oybirliğiyle, Michael Jordan tüm zamanların en büyük basketbolcusudur

2.Magic Johnson


 

Magic Johnson 13 sezon boyunca Los Angeles Lakers Ulusal Basketbol Federasyonu’nda forma giyen emekli bir Amerikan profesyonel basketbol oyuncusudur.14 Ağustos 1959 doğumla olan Magic Johnson Lise ve kolejde şampiyonluklar kazandıktan sonra, Johnson 1979 NBA Draftı’nda Lakers tarafından en iyi basketbol oyuncusu seçildi boyu 2.06 cm’dir

3.LeBron James


 

30 Aralık 1984 Doğmlu olan LeBron Raymone James, Amerikan Basketbol Federasyonu Cleveland Cavaliers için profesyonel bir basketbol oyuncusudur. James, kısa forvet ve uzun forvet pozisyonlarında görev yapmaktaydı. Kariyeri boyunca 3 kez NBA şampiyonluğu, 3 kez NBA Finalleri MVP Ödülü, 4 kez NBA En Değerli Oyuncu Ödülleri, 2 kez Olimpiyat altın madalyası ve, 1 kez NBA Sayı Kralı ve NBA Yılın Çaylağı Ödülü Kazanmayı Başarmıştır.

4.Kobe Bryant


 

23 Ağustos 1978 Doğumlu olan Kobe Bean Bryant, Amerikalı bir emekli profesyonel basketbol oyuncusu. 20 yıllık kariyerinin tamamını Los Angeles Lakers Ulusal Basketbol Federasyonu’nda Basketbol Oyuncusudur. 24 yaşındayken 3 NBA şampiyonluğu görmüştür. Bryant ilk şampiyonluğunu 1999 – 2000 yılarında ulaşmıştır.

5.Larry Bird


 

7 Aralık 1956 doğumlu olan Larry Joe Bird, Amerikan Basketbol Birliği Boston Celtics için oynayan Amerikalı bir emekli profesyonel basketbol oyuncusudur. Larry Bird 1979’dan bugüne kadar 3 kez NBA Şampiyonluğu yaşamıştır.

6.Wilt Chamberlain


 

21 Ağustos 1936 Doğumlu olan Wilton Norman “Wilt”, Amerikalı bir basketbol oyuncusudur. 21 Ağustos 1936’da Philadelphia ‘da doğdu ve kalp yetmezliği nedeniyle 12 Ekim 1999’da Los Angeles’ta öldü. Wilt Chamberlain, tek bir oyunda tam tamına (100) basket atan oyuncudur Wilt, adını rekorlar kitabına Altın harflerle yazdırdı.

7.Kareem Abdul-Jabbar


 

16 Nisan 1947 Doğumlu olan Kareem Abdul-Jabbar, Milwaukee Bucks ve Los Angeles Lakers için Ulusal Basketbol Federasyonu’nda 20 sezon oynayan Amerikalı bir emekli profesyonel basketbol oyuncusudur.Kareem Kariyeri boyunca NBA Yılın İyi 5 Takıma girmeyi başarmıştır.ayrıca New Yorkta giydiği Bir Liset Basketbol Takımında art arda 71 galibe etmeyi başarmıştır.

Gelmiş Geçmiş En İyi Basketbol Oyuncuları

Vikipedi, kullanıcıları tarafından ortaklaşa olarak birçok dilde hazırlanan, özgür, bağımsız, ücretsiz, reklamsız, kâr amacı gütmeyen bir internet ansiklopedisi . MediaWiki yazılımı kullanılarak hazırlanmaktadır. Sürekli eklemeler ve değişiklikler yapıldığı için hiçbir zaman tamamlanmayacağı varsayılmaktadır.

Kurucularından, Jimmy Wales Vikipedi’yi, “Dünya üzerindeki her insana kendi dilinde, en üst kalitede, bedava bir ansiklopedi oluşturma ve dağıtma uğraşısı” olarak tanımlamaktadır.

Vikipedi sözcüğü, viki ve pedi kelimelerinin birleşiminden oluşur. “Viki”, Hawaii dili ‘ndeki “wiki wiki” sözcüğünden türetilmiştir. “Pedi” ise, Antik Yunan Medeniyeti’nde “kapsamlı kültürel eğitim sistemi” anlamına gelen paideia kelimesinden gelmektedir.

dünyanın en iyi basketbolcusu kimdir, ünlü basketbolcu türk, dünyanın en iyi basketbolcusu 2016, nba en iyi oyuncuları 2016, en iyi türk basketbolcular, dünyanın en iyi basketbol takımı, basketbol efsanesi oyunu, basketbolcu isimleri

Gelmiş Geçmiş En İyi Basketbol Oyuncuları Özet Bilgiler

  • Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz. Gelmiş Geçmiş En İyi 19 Basketbolcu.  2004 yılında basketbolu bırakan oyuncunun iki MvP ödülü vardır.
  • En iyi basketbolcular adlı bu yazımızda en iyi basketbolcu listesini hazırlayarak en iyi basketbol oyuncularını sizlerle paylaştık.  Gelmiş Geçmiş 10 En İyi Basketbolcu.
  • 5 ay önce oluşturuldu. , 5 ay önce güncellendi. NBA tarihinin gelmiş geçmiş en iyi 10 oyuncusu .  O zamanın basketbol tarzına biraz fazlaydı.
  • Dünyanın en iyi ve en zorlu basketbol ligi olan NBA'nin gelmiş geçmiş en çok sayıya sahip oyuncularına bir göz atalım.
  • Gelmiş geçmiş en büyük basketbolcular, dünyanın en iyi basketbolcuları kim, tüm zamanların en başarılı en iyi en yetenekli  Basketbolu iki kere bırakıp geri dönmüştür.
  • Avrupa Ligi. BASKETBOL . Hepsi. Türkiye.  Poldi'nin son maçı! Evet kampanyasına katılan ünlüler. Poldi giderse o gelecek .
  • FIFA Mobilde En Efsane Gelmiş Geçmiş Şuan Kasılscak EN İYİ Snip Ve Coins Kasma  FIFA Mobile tarihinin en iyi paket açılımı!! birsürü elite oyuncu !!
  • En İyi 10 NBA Oyuncusu . Yazar: Ozan. 4 sene önce1 sene önce.  Sizler için bu oyuncular arasından aktif basketbol yaşamı devam eden en iyi oyuncuları derledik.
  • NBA'in en iyi 100 oyuncusu ile ilgili tüm fotoğraf galerileri Fanatik foto galeri sayfasında!  Basketbol .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir