Gelmiş Geçmiş En Acımasız Liderler

Dünya’da günümüze kadar yüzlerce lider geldi geçti. Ama bazı liderler var ki, gücü veya yönetimiyle değil, zalimliğiyle anılmıştır. Onların zalimliği anlatılacak gibi değil. İşte bazıları

Çar İvan (Korkunç İvan)


İvan, hükümeti kurarken bütün etrafındaki aileleri etkisiz hale getirmiş, bunun yanında, kızı ile oğlu dahil bütün ailesini öldürdü.

Elizabeth Bathory


Acımasızlığın dibine vuran bu kraliçe, 600 köylü kızını katletmiş, bunlardan bakire olanların kanını içmiş, bazılarının etini küvette biriktirip ısırmıştır. İnancına göre bakire kanı içmek gençleştirirmiş.

ll. Leopold


Afrikalıların bulunduğu bölgede koloni kuran bu adam, o dönem ülkenin nüfusunun yarısını öldürmüştür.

Hitler


Dünyaca ünlü bu hükümdar, Alman milletinden olmayan insanlara işkence etmiş, Almanların en üst ırk olduğunu iddaa ettiğinden dolayı 11 milyon kişiyi katletmiştir.

Kral Sezar


Kral olabilmek için her yolu deneyen Sezar, kardeşlerini katletmiş, kız kardeşine tecavüz etmiş ve onları satmıştır.

l. Mary

null
Kraliçe ilan edildiğinden sonra, onlarca Protestan’ın ölümüne neden olmuş, hatta çoğu ona Kanlı Mary derler.

Mussolini


Zalim hükümdarların başında gelen bu adam, topladığı binlerce kişiye şiddet uygulamakla kalmamış, binlerce insanı katletmiştir.

Augusto Pinochet


Yaklaşık 35.000 kişinin ölümüne neden olan bu adam da dünyanın en zalim liderlerindendir.

 

Gelmiş Geçmiş En Acımasız Liderler

Vikipedi, kullanıcıları tarafından ortaklaşa olarak birçok dilde hazırlanan, özgür, bağımsız, ücretsiz, reklamsız, kâr amacı gütmeyen bir internet ansiklopedisi . MediaWiki yazılımı kullanılarak hazırlanmaktadır. Sürekli eklemeler ve değişiklikler yapıldığı için hiçbir zaman tamamlanmayacağı varsayılmaktadır.

Kurucularından, Jimmy Wales Vikipedi’yi, “Dünya üzerindeki her insana kendi dilinde, en üst kalitede, bedava bir ansiklopedi oluşturma ve dağıtma uğraşısı” olarak tanımlamaktadır.

Vikipedi sözcüğü, viki ve pedi kelimelerinin birleşiminden oluşur. “Viki”, Hawaii dili ‘ndeki “wiki wiki” sözcüğünden türetilmiştir. “Pedi” ise, Antik Yunan Medeniyeti’nde “kapsamlı kültürel eğitim sistemi” anlamına gelen paideia kelimesinden gelmektedir.

tarihin en acımasız kadınları, dünyanın en acımasız insanları, tarihteki diktatörler ve sonları, dünyanın en acımasız katili, komünist liderler kimlerdir, diktatörler listesi, türk devrimci liderler, evrim yapan liderler

Gelmiş Geçmiş En Acımasız Liderler Özet Bilgiler

 • Bu adamlar gerçekten katliam konusunda master yapmış acımasız kişiler.  1. Mao Zedong. Çin Komünist Devrim’i lideri , iktidara geldiği ilk beş yılında 5 Milyondan fazla
 • Gelmiş Geçmiş En Acımasız Liderler 28 Ekim, 2:44'de eklendi.  Efsane Çin lideri Mao Zedong, 70 milyon kişinin ölümünden sorumlu tutuldu. 7.
 • Ana Sayfa GALERİLER Gelmiş Geçmiş En Acımasız 5 Lider .  Eşitlik, insan hakları ve sosyal devrim söylemleri ile iktidara gelen Çin Komünist Partisi’nin lideri , iktidara geldiği
 • Gelmiş Geçmiş En Acımasız Liderler . 28 Ekim, 02:44'de eklendi. Mola Editörü.  Efsane Çin lideri Mao Zedong, 70 milyon kişinin ölümünden sorumlu tutuldu.
 • İşte tarihe geçen en acımasız liderler   Gelmiş Geçmiş En Acımasız Liderler . Yazar: admin Kategori: GÜNCEL, HAYATIN İÇİNDEN 10 Kasım 2015 0 87 Görüntülenme.
 • Tarihin En Acımasız Liderleri ! Giriş Tarihi: 09.10.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 09.10.2015 13:39.  İşte zalim liderlerin kan donduran gerçekleri
 • Gelmiş geçmiş en acımasız liderler . İşte tarihe geçen en acımasız liderler 1. İdi Amin Yönetimi sırasında 300 bin kişinin ölüm emrini verdiği iddia edilen Uganda askeri
 • tarihteki ünlü tanınmış diktatörler kimlerdir, gelmiş geçmiş en önemli diktatör isimleri.  Cengiz Han dünyanın gördüğü belki de en acımasız liderdi ama bir o kadar da başarılıydı.
 • Sizce en acımasız lider kimdi? Toplum & Sosyal İlişkiler konusu altında soruldu.  Ana Sayfa > Toplum & Sosyal İlişkiler > Gelmiş geçmiş en acımasız lider kimdi?
 • İki aydan daha kısa bir sürede yeni adıyla İstanbul’u ele geçirmek gibi inanılmaz bir başarı gösteren Fatih Sultan Mehmet, sadece askeri gücü ile var olan bir lider değildi.
 • Удобный поиск. Бронируйте отели в Ensen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir