Gboard Nedir? Nasıl Kullanılır?

 

Google, Android’i satın aldığı günden bu yana Android içerisindeki güncellemelerini hızlandırırken aynı zamanda bir mobil işletim sistemi olarak kendi eklediği uygulamalarla da bu sistemi geliştirmeyi iyi bildi. Eski sistemde Google Klavye olarak gördüğümüz stabil ve standart klavyeden pek çok marka memnun değildi ve kendi klavyesini bu sebepten çıkarıyor, hatta bazı markalar üçüncü kısım geliştiricilerin sunduğu klavyelerle anlaşma yapıyordu. Örneğin, Sony bunlardan bir tanesi ve Swiftkey ile çalışarak klavyelerini standart olarak Swiftkey yapıyor. Google da, kendi klavyesinden memnun olmamaya başlamış olmalı ki; geçtiğimiz dönemde Gboard adı verdiği yeni klavyesinin geliştirmelerini Android için yapmaya başladı. Bu klavye, diğerinden daha stabil ve çok daha rahat erişilebilir olacaktı. Ayrıca, Google’ın eski klavyesindeki kapladığı alan kadar bir alanı kaplasa da, kullandığı ram miktarı çok daha az olacaktı. Google’ın teoride bu şekilde tanıttığı klavyesi Gboard, geçtiğimiz günlerde resmen Android içerisinde yerini aldı.

Geçtiğimiz dönemde iOS içerisine de gelen ve özellikle gif, emoji gibi özellikleri çok beğenilen bu klavyenin Android içerisine gelmesi pek çok kimse tarafından bekleniyordu ancak Google’ın bu konuda maalesef herhangi bir hamlesi mevcut değildi. Google, ansızın yaptığı açıklamayla; geçtiğimiz hafta güncelleştirme ve geliştirmelerin son bulduğunu, nihayet Gboard’ın Android içerisine de geleceğini duyurdu. Şu günlerde muhtemelen, Android’in Play Store adlı mağazasından Gboard’ı ücretsiz bir biçimde indirip Google’ın normal klavyesinin hükümranlığına son verebilirsiniz. İçerisinde pek çok değişiklik bulunan klavyede başta pek çok tema seçeneği mevcut ve bu durum pek çok insan için Google’ın bir devrimi. Yapılan klavyede aynı zamanda hızlı ve akıcı yazma adına, tek parmakla kaydırarak yazma özelliği de bulunuyor ve bu durum da yine, olumlu etmenlerden bir tanesi.

  • Emoji ve Gif Kütüphanesi Gboard’da

Gboard’ın şüphesiz en beğenilen özelliklerinden bir tanesi de; gif ve emoji kütüphanesi. Yukarıda da belirttiğimiz üzere, Gboard içerisinde dilediğiniz zaman klavyenizi gif yahut emoji klavyesine çevirebiliyor ve dilediğiniz gibi cevaplarınızı bunlarla verebiliyorsunuz. Pek çok klavyede mümkün olan bu özellik Swiftkey’de mevcut değilken, aynı zamanda varsayılan Google Keyboard’da da mevcut değildi.

Gboard Apk dosyasını dışarıdan indirmek yerine, Play Store içerisinden indirmeniz her zaman daha güvenli ve daha doğru bir yol olacaktır. Böylece, güncellemeleri de vaktinde alabilir, dilediğiniz gibi oynayabildiğiniz bu uygulamada rahat bir kullanım deneyimini de yaşayabilirsiniz.

Gboard Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Goggles, Google Inc tarafından oluşturulan indirilebilir görüntü tanıma uygulamasıdır. Mobil cihazlar ile çekilen fotoğraflara göre arama yapmak için kullanılır. Örneğin; ünlü bir mekandan çekilen fotoğraflar ile bu mekan hakkında bilgi aranabilir ya da barkodunun fotoğrafı çekilen bir ürün hakkında bilgi aramak için kullanılabilir.

Gboard Nedir? Nasıl Kullanılır? Özet Bilgiler

 • Şimdilik ABD için sunulan uygulamanın yakın zamanda diğer dilleri desteklemesi bekleniyor. Gboard Nedir , Gboard Nasıl Kullanılır , Google iPhone Klavyesi
 • Nasıl Kullanılır ? Haber Boylesi Yok  Google’ın teoride bu şekilde tanıttığı klavyesi Gboard , geçtiğimiz günlerde resmen Android içerisinde yerini aldı.
 • Gboard Nedir Nasıl Kullanılır ! Teknoloji. 139 + (0) 9 Ay önce.  Gboard uygulamalar ile uyumlu bir halde çalıştığı için herhangi bir uyum problemi olmadan kullanılabilir durumda.
 • Zengin bir emoji ve GIF kütüphanesine sahip olan Gboard klavye, 100 ayrı dil ile uyumlu bir şekilde çalışıyor.  Türkçe dil olmadan millet nasıl kullanıyor Şahide'n komedi
 • Gboard nedir ?  Gboard nasıl kullanılır ? Gboard siz yazdıkça öğrenir, bu nedenle kişisel bir sözlüğe manuel olarak sözcük eklemeniz gerekmez bir kerede bir kelime
 • Gboard App Store'daki yerini aldı. Google Search destekli uygulama tüm aramalarınızı tek bir klavye üzerinden yapmanızı sağlayarak   Gboard nasıl kullanılır ? (Video).
 • Gboard Nasıl Kullanılır ? Google tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan ve kullanıma sunulan Google GBoard uygulaması oldukça ilgi gördü.
 • Gboard Nasıl Kullanılır ? Sadece iOS işletim sisteminde kullanılabilir durumdaki Gboard uygulaması kullanıma sunulduğu gunden beri buyuk bir ilgi gordu.
 • Gboard nedir , ne işe yarar? Gboard parmağınızı ekranın üzerinde dolaştırarak yazı yazabildiğiniz klavyeler gibi de kullanılabiliyor.  Gboard nasıl kullanılır ?
 • Dil ve giriş ayarlarımızı Gboard olarak seçiyoruz ve varsayılan klavyeyi Gboard olarak ayarlıyoruz.  Widget nasıl kullanılır ? Sınav görevi takip indir. Galaxy Fırsatları İndir.
Tags:,

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir