Game Of Thrones Neden Yayından Kaldırıldı?

Game Of Thrones hayranlarına şok! Dünyanın en çok izlenen dizilerinden biri olan Game Of Thrones’in eski bölümleri Türkiye’deki internet sitelerinden kaldırıldı. Diziyi izlemek isteyenler, ne yeni bölümü ne de eski bölümleri artık internette bulamıyor. Peki ama Game Of Thrones neden yayından kaldırıldı?

Bütün dünya genelinde soluksuz izlenen Game of Thrones’in (Taht Oyunları) Türkiye’deki izleyicileri büyük bir şok yaşadılar. Dizinin yeni bölümünü izlemek üzere interneti açanlar dizinin ne yeni bölümünü ne de eski bölümünü izleyemediler. Görünüşe göre bundan sonra da hiç izleyemeyecekler. Peki ama neden?

 

Game Of Thrones artık internette yok


Sebep telif hakları! 24 Nisan 2016’da 6. sezonu başlayan ve geçtiğimiz pazar günü 7. bölümüyle ekrana gelen Game Of Thrones’un bütün bölümleri telif hakları sebebi ile erişime kapatıldı.

14.4 Milyon kez Korsan İndirildi


Dünyanın en çok izlenen dizilerinden biri olan ve geçen yıl 14.4 milyon defa korsan indirilen Game Of Thrones, yayıncı kuruluşun uyarısı üzerine Türkiye’deki bütün internet sitelerinden kaldırıldı.

Yayıncı Kuruluş Uyardı


Diziyi bundan sonra izlemek isteyen Game of Thrones hayranları, “Yayın haklarını elinde bulunduran kuruluş tarafından tarafımıza yapılan uyarı nedeniyle sitemizden bir daha eklenmemek üzere tamamen kaldırılmıştır” notuyla karşılaştı.

Bundan sonra internette yayınlanmayacak


Türkiye’deki Game Of Thrones hayranları bundan sonra dizinin yeni ya da eski bölümlerini internet siteleri üzerinden izleyemeyecek.

Game of Thrones , David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılan fantastik televizyon dizisidir. Dizi, ABD televizyon kanalı HBO ‘da yayınlanmaktadır. George R. R. Martin ‘in epik fantezi serisi Buz ve Ateşin Şarkısı ‘ndan uyarlanmış olan dizi, adını serinin ilk kitabından almaktadır. Kuzey İrlanda, Malta, Hırvatistan, İzlanda ve Fas’taki mekanlar ile Belfast ‘taki bir stüdyoda çekilmektedir. İlk bölümü, 17 Nisan 2011 tarihinde HBO’da yayınlanan dizinin altıncı sezonu tamamlanmıştır. Beşinci sezonun ilk dört bölümü internet korsanları tarafından sızdırılmıştır. Altıncı sezonu 24 Nisan 2016’da başlamış, 26 Haziran 2016’da sona ermiştir. HBO tarafından yedinci sezon onayını almıştır.

  • Yayınlandığı ilk günden bu yana geniş kitleleri peşinden sürükleyen Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisi Türkiye'deki internet sitelerinde yayından kaldırıldı .
  • Yayımlandığından itibaren dünyanın en çok izlenen dizilerinden Game Of Thrones (Taht Oyunları) internetten kaldırıldı .
  • Game of thrones neden yayından kaldırıldı . 6 Haziran 2016 Pazartesi.
  • Game Of Thrones ’u ülkemizde izlemek isteyen izleyiciler büyük bir şok ile karşılaştı.  tag’ine yüzlere kullanıcı dizinin yayından kaldırılması konusunda tepkilerini dile getirdi.
  • Yayınlandığı ilk günden bu yana geniş kitleleri peşinden sürükleyen Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisi Türkiye’deki internet sitelerinde yayından kaldırıldı .
  • Yayınlandığı evvel günden bu yana geniş kitleleri peşi sıra sürükleyen Game of Thrones (Padişahlık Oyunları) dizisi Türkiye’deki genel ağ sitelerinde yayından kaldırıldı .
  • Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir izleyici kitlesine sahip olan popüler dizi Game Of Thrones , Türkiye’deki birçok internet sitesinden kaldırıldı .
  • Game Of Thrones neden yayından kaldırıldı ? 06 Haziran, 2016 | 15:26. Geniş bir izleyici kitlesine sahip Game Of Thrones dizisi, Türkiye’deki internet sitelerinden kaldırıldı .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir