Galatasaray Fenerbahçe Derbisi Ertelendi!

Galatasaray – Fenerbahçe derbisi ileri bir tarihe ertelendi… Maça saatler kala verilen bu karar taraftarın tepkisini çekti.


Büyük derbiye saatler kala nefesler tutulmuştu. Derbiyi omuz omuza ve kardeşce izleyelim diyen taraftarlar, büyük bir şok yaşadılar.

Güvenlik Kurulu, Türk Telekom Arena’da bu akşam saat 20.00’de başlayacak olan mücadeleyi güvenlik sebebi ile 2 saat kala seyircisiz oynatma kararı aldı.

Saatler öncesinde stada giden binerce taraftar saat 16:30’dan itibaren stada giriş yapmışlardı. Alınan bu kararın ardından taraftarlar hoparlörden yapılan anonsun ardından stattan dışarı çıkartıldı.  Galatasaray taraftarı da bu karara ‘yönetim istifa’ diye bağırarak tepki gösterdiler.

Galatasaray, yaşanan bu gelişmeler ve seyircisiz oynama kararından sonra maçın ertelenmesi için Federasyona başvuru yaptı. Fenerbahçe de Galatasaray ile aynı görüşte olduğunu federasyona bildirdi.

Seyircisiz oynama kararı sonrasında sosyal medyada da Federasyona ve İstanbul Valiliği’ne büyük tepki gösterildi.

İlerleyen dakikalarda kulüp temsilcileri ve Federasyon yetkilileri bir araya geldi. Sonrasında da ortak görüş doğrultusunda Galatasaray – Fenerbahçe derbisi güvenlik sebebi ile ileri bir tarihe ertelendi.

Federasyon ve İstanbul Valiliği de internet sitelerinden erteleme kararını resmi olarak açıkladılar.

İstanbul Valiliği: “Galatasaray-Fenerbahçe maçı ciddi bir istihbarat sebebiyle ertenlenmiştir” diye açıklama yaptı.

Fenerbahçe-Galatasaray derbisi veya diğer adıyla Kıtalararası Derbi, İstanbul merkezli iki Türk spor kulübü olan Fenerbahçe ile Galatasaray ‘ın futbol takımlarının karşılaştığı maçları tanımlayan bir ifadedir. Süper Lig ‘de mücadele eden iki takımdan Fenerbahçe iç saha maçlarını Kadıköy ‘deki Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu ‘nda oynarken, Galatasaray’ın iç saha maçlarına Sarıyer ‘deki Türk Telekom Arena ev sahipliği yapmaktadır.

1905’te kurulan Galatasaray ile 1907’de kurulan Fenerbahçe ilk olarak 17 Ocak 1909 tarihinde, özel bir maçta karşı karşıya geldi. Union Club Sahası ‘ndaki bu ilk maç 2-0’lık Galatasaray galibiyetiyle sonuçlanmıştı. İstanbul Futbol Ligi kapsamında, 9 Ocak 1910’da oynanan ve iki takım arasındaki ilk resmî maç olma niteliği taşıyan ikinci maç, Galatasaray’ın 3-0’lık galibiyetiyle sona erdi. 1914 yılına kadar oynadığı tüm maçları rakibinden gol yemeden kazanmayı başaran Galatasaray, 4 Ocak 1914’teki 4-2’lik maçta ilk mağlubiyetini aldı. İki takım arasında günümüze kadar oynanan 385 maçın 146’sında kazanan taraf Fenerbahçe, 122’sinde Galatasaray olurken, 117 maç beraberlikle sonuçlandı. 12 Şubat 1911’deki 7-0’lık maç Galatasaray’ın, 6 Kasım 2002’deki 6-0’lık maç ise Fenerbahçe’nin aldığı en farklı galibiyetti. İki takım en son 20 Kasım 2016 tarihinde, Süper Lig ‘de Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Maçı Fenerbahçe, 2-0’lık skorla kazandı.

  • Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında bugün oynanması gereken Galatasaray Fenerbahçe derbisi , güvenlik gerekçesiyle ileri bir tarihe ertelendi .
  • Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında oynanacak Galatasaray Fenerbahçe derbisi ileri bir tarihe ertelendi .
  • Galatasaray Fenerbahçe derbisi , maçın başlamasına 2.5 saat kala taraftara kapatıldı, 2 saat kala da ertelendi .  ardından Galatasaray Yönetimi'nin erteleme başvurusu geldi.
  • Galatasaray Fenerbahçe derbisi ertelendi . Her Telden. Abone olAbone olunduAbonelikten çık.
  • Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında oynanacak Galatasaray Fenerbahçe derbisi güvenlik gerekçesiyle ileri bir tarihe ertelendi .
  • Süper Lig'de bu akşam oynanması gereken Galatasaray Fenerbahçe derbisi güvenlik sebebiyle ertelendi .
  • Bir süredir Türkiye'yi acıya boğan terör saldırıları futbolu da derinden etkiledi.
  • Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasındaki Galatasaray Fenerbahçe derbisi için flaş bir karar alındı.  Valilik, maçın ertelenme gerekçesini duyurdu.
  • ESpor'un anavatanı her ne kadar Güney Kore olsa da, daha çok refleks ve beceriye dayanan bu spor türü ülkemizde de son dönemde büyük topluluklara hitap etmeye başladı.
  • Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında bugün oynanması gereken Galatasaray Fenerbahçe derbisi , güvenlik gerekçesiyle ileri bir tarihe ertelendi .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir