Galatasaray Camiası: Acımız Büyük!

Ankara’daki patlamada hayatını kaybedenlerin arasında Galatasaraylı yıldız futbolcu umut Bulut’un babası da vardı. Babasının acı haberini duyan Umut Bulut, akşam saatlerinde Ankara’ya gitti. Galatasaray’dan açıklama ve başsağlığı gecikmedi.

Başkentte yaşanan bombalı saldırının acıları taze iken Galatasaray Futbol kulübü, patlamada Umut bulut’un babasını kaybetmesi sebebiyle taziye mesajı yolladı ve basın açıklaması yaptı. Aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu’ndan da başsağlığı mesajı yayımlandı.

Galatasaray’ın Umut Bulut’un babası Kemal Bulut için bir açıklama geldi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: ‘Başkentimiz Ankara’da dün akşam gerçekleşen ve hepimizi derinden sarsan vahim saldırının ardından bu sabah aldığımız haberle bir kez daha kahrolduk. Profesyonel futbolcumuz Umut Bulut’un babası Kemal Bulut’un masum insanları hedef alan saldırıda hayatını kaybettiğini tarif edilemez bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Kemal Bulut’a Allah’tan rahmet, oyuncumuz Umut Bulut’a ve ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz’ denildi.

Merhumun cenaze namazıyla ilgili bilginin daha sonra paylaşılacağı belirtildi. Galatasaray camiasından sonra TFF, Beşiktaş ve Fenerbahçe Spor kulüplerinden de ayrı ayrı başsağlığı mesajları geldi. Mesajların ortak özelliği terörün lanetlenmesi ve ölenlere rahmet dilenmesiydi. Daha sonra Trabzonspor ve Bursaspor’dan da Umut Bulut için ayrı ayrı mesajlar geldi.

Umut Bulut, acı haberi ağabeyinden almıştı. Apar topar Ankara’ya giden Umut Bulut’un giderken üzüntüsü gözlerinden okunuyordu. Cenazenin ne zaman kaldırılacağı hususunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir